Okręty RON - XVII wiek

Okręty Wojenne do 1905 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

Perdurabo
Posty: 25
Rejestracja: 2004-07-01, 17:01

Okręty RON - XVII wiek

Post autor: Perdurabo »

hej niewiem czy właściwe miejsce ale co tam ;)
Ma ktoś coś o statkach w Rzeczypospolitej obojga narodów? (XVI-XVIIwiek) ??
jakieś rysunki Peter von Danzig Panny wodnej czy innych?
Albo chociaż rysunki czajek kozackich?
Ostatnio zmieniony 2004-07-08, 15:36 przez Perdurabo, łącznie zmieniany 1 raz.
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Post autor: Waldek K »

Czy temat postu nie mógłby być czytalniejszy? Może chociaż "w" dopisać?

Pozdrawiam
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Czy temat dotyczy tez Bitwy pod Oliwą. Na ten temat jest chyba kilka opracowań. A ja gdzieś mam planik (oczywiście 1:500) chyba Czarnego Kruka.
Gość

Post autor: Gość »

Poszukaj książki - Eugeniusz Koczorowski - Flota Polska w latach 1587-1632.
Marek S.
Perdurabo
Posty: 25
Rejestracja: 2004-07-01, 17:01

Post autor: Perdurabo »

OK poprawiłem, temat:)
Chodzi mi o wszystko związane z flota i statkami Rzeplitej z XVIIwieku, sporo wiem o kawalerii ale na ten temat nic prawie :(
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Europa Universalis II ???
Perdurabo
Posty: 25
Rejestracja: 2004-07-01, 17:01

Post autor: Perdurabo »

jareksk pisze:Europa Universalis II ???
hę? to jakaś gra? niewiem oco chodzi :|
Zajmuje się odtwarzaniem sarmacji (coś jak bractwo rycerskie ale bawi się w XVII wiek) i poprostu poszerzam wiedze może jak będzie dość kasy to coś tyciego małego da się zbudować z znajomymi (czajke czy jakiś mikro-stateczek bałtycki)
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

typowym sarmatą był szlachetny Horiato Hornblower, polecam serie książek o nim, choc to facet z przełomu wieku XVIII i XIX
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Perdurabo pisze:
jareksk pisze:Europa Universalis II ???
hę? to jakaś gra? niewiem oco chodzi :|
Zajmuje się odtwarzaniem sarmacji (coś jak bractwo rycerskie ale bawi się w XVII wiek) i poprostu poszerzam wiedze może jak będzie dość kasy to coś tyciego małego da się zbudować z znajomymi (czajke czy jakiś mikro-stateczek bałtycki)
Dokłądnie gra :D Okres 1419 - 1819 . Wojenno - ekonomiczo - polityczna. Polecam :D
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

Również polecam, także z tego samego cyklu Druga wojna światowa :D
Gość

Post autor: Gość »

Plany Peter von Dantzig są w jakiś niemieckich XX-wiecznych książkach. O polskich sporo pisał p. Mieczysław Prosnak z Łodzi na łamach bodaj "Kwartalnika Historii Materialnej" (lub jakis pobony tytuł, może mnie ktos sprostuje) wydawanego przez PAN (mieszka w Łodzi, jest chyba dentystą, tak wiec można tel. via nr 913 dostać, mieszka na ul. Mazurskiej). W tym jego cyklu jest troche rysunków. Jest też dr Tadeusz Górski "Flotylle Kozackie w słuzbie Jagiellonów i i Wazów" Wydawnictwo L&L Gdańsk 2003,
troche nie na temat prof. Jerzy Trzoska "Kaprzy króla augusta mocnego 1716-1721". Gdańsk 1993. O czajkach były jakie artykuły w miesieczniku "Sudostrojenije". Ponadto jakąś wiedzę o kozaczczyźnie posiada p. Maciej Franz z UAM mieszkający w Swarzędzu pod Poznaniem (znowu 913) i pracujący na UAM na wydziale historii - vide Internet www uniwersytetu. Przepraszam za te tytuły (nie jestem z Krakowa :-( ) - bo jest stara niemiecka maksyma: Vierzig und Acht Professoren und Vaterland ist verloren (48 profesorów - w parlamencie - i ojczyzna jes zgubiona, to o 1848 r.). Tyle wiem. Znacznie wiecej Krzysztof Gerlach i Piotr Olender, ale to już kontaktuj się na własną rękę.
Pozdr. Andrzej J.
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

No nie jest to co prawda o czajkach ani innych oliwskich, ale żagle to żagle... :lol:

http://www.orlogsbasen.dk/enkel.htm
ODPOWIEDZ