Strona 1 z 1

Duński statek niewolniczy

: 2013-12-23, 20:48
autor: Edward Teach
Obrazek
Przypomnienie o duńskim udziale w procederze handlu czarnym hebanem. Obraz przedstawiający statek niewolniczy muzeum w Arendal. Cylindryczne kształty na pokładzie to nie kominy, lecz płócienne nawiewniki dostarczające świeże powietrze do ładowni, by ładunek zachował dobrą kondycję.

Źródło Raport 12/2013.

Re: Duński statek niewolniczy

: 2019-07-03, 13:24
autor: titanic1912
Bardzo interesuje mnie temat handlu niewolnikami, czy ktoś mógłby podzielić się informacjami na temat pierwszych transportów kolonialnych do Ameryki? Było to bodajże do stanu Wirginia, o ile się nie mylę.

_______________________________
Przydatne zwężki stalowe

Re: Duński statek niewolniczy

: 2019-07-18, 13:11
autor: Krzysztof Gerlach
Pierwsi czarni niewolnicy transportowani do kolonii w Ameryce trafiali oczywiście do koloni hiszpańskich. Ale z pół-odpowiedzi samodzielnej wnoszę, że w pytaniu chodzi o te kolonie angielskie, które w przyszłości utworzyły Stany Zjednoczone.
Hugh Thomas, w pracy "The Slave Trade. The history of the Atlantic Slave Trade 1440-1870", pisał na ten temat: "W 1619 John Rolfe, urodzony w Norfolk pierwszy kronikarz Wirginii, już uprawiający tytoń, który właśnie owdowiał po księżniczce Pocahontas, zanotował: >Mniej więcej ostatniego sierpnia przybył holenderski okręt wojenny, który sprzedał nam dwudziestu negrów<. Ten komentarz jest zwykle traktowany jako pierwsza wzmianka o imporcie czarnych niewolników do obszaru, który stał się Stanami Zjednoczonymi, chociaż Panfilo de Narvaez, Menendez de Aviles i Coronado wszyscy brali ze sobą niewolników podczas ich ekspedycji zmierzających do podboju Florydy i Nowego Meksyku w poprzednim stuleciu".