Exeter w MSiO

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

na ja
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

wpk pisze:
Dr. pisze:Skoro mozna gdybac, kto dokopalby komu (a co nie mialo miejsca), czy co by bylo gdyby.., ..to rownie dobrze mozna zakladac alternatywy w stosunku do okretow mniej lub bardziej (w stosunku do faktycznej rzeczywistosci) opancerzonych i uzbrojonych. Nikt tu raczej nie tworzy kosmicznej floty :)
Oczywiście.
Ale mnie interesują wypadki rzeczywiste, którym daleko do jednoznacznego wyjaśnienia.
I to jest dla mnie wystarczający powód do manii=zabawy, bez wybiegania w gdybanie.
Powód osobisty i subiektywny. :)
I dlatego tak razi Cię "never wers" ciągnięte w słownie JEDNYM wątku ??
Awatar użytkownika
wpk
Posty: 708
Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Post autor: wpk »

Mitoko pisze:
wpk pisze:
karol pisze:raczej myslę, że chodzi o retusz wpk, bo ostatnio moda retuszowania jest zadziwiająca, prawda dako :D
Zadziwiająca jest też mania wymyślania nieistniejących okrętów.
Nie sądzę żeby przybrało to rozmiar mani. Poza tym staram się pilnować aby choć trochę miało to "ręce i nogi" - czyli żeby nie były to jednostki w stylu Furaschity.

A tak poza tym (jakbyś nie zauważył) najczęściej takie zabawy stanowią podstawę do dyskusji o budownictwie i rozwoju - nie każdy musi być fascynatem w stylu który (jak mniemam) wyznajesz:
1. Jak flota - to amerykańska i japońska, ewentualnie brytyjska, niemiecka, no może włoska i francuska (bo kto by patrzył na drobnicę)
2. Jak okręty - to wiadomo - najlepiej tylko pancerniki i lotniskowce, no może jeszcze op i krążowniki. Niszczyciele niechętnie, a "drobnica" - no w końcu jej nie widać na tle Yamato
Widzę, że ktoś się poczuł urażony. Nie miałem tego zamiaru.
Przypominam tylko, że to mnie zarzucono dziwactwo na forum.
Nic mnie nie razi i nie jestem żadnym fascynatem "w stylu" j.w.
Interesują mnie tylko pewne bitwy w których brały udział akurat takie, a nie inne jednostki, bo się tam akurat wtedy znalazły.
Yamato? Nie trafiłeś.
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

karol tylko rzekl, ze tematy USN sa teraz dziwnie traktowane, nie mial zamiaru zarzucac komus dziwctwa. Musi sie kolega przyzwyczaic do stylu wypowiedzi karola.....jest niegrozny :lol: ;)
Gość

Post autor: Gość »

seawolf pisze:karol tylko rzekl, ze tematy USN sa teraz dziwnie traktowane, nie mial zamiaru zarzucac komus dziwctwa. Musi sie kolega przyzwyczaic do stylu wypowiedzi karola.....jest niegrozny :lol: ;)
Jest bardzo groźny, ponieważ przez swoją odpowiedź w moim wątku spowodował dzisiejszy, bardzo merytoryczny, ruch na forum. ;)
A ja nieopatrznie użyłem słowa "mania".
Oświadczam uroczyście, że też jestem niegroźny.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

:killer: na pewno niegroźny? :P
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

wpk a ja tam uważam, że nie Ty jesteś dziwakiem, tylko amerykany sa dziwakami i nimi będa jeszcze długo długo, ale podpatrywać i kopiować potrafią stosunkowo sprawnie, na pewno lepiej od koreańczyków... :lol:
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

seawolf pisze:karol tylko rzekl, ze tematy USN sa teraz dziwnie traktowane, nie mial zamiaru zarzucac komus dziwctwa. Musi sie kolega przyzwyczaic do stylu wypowiedzi karola.....jest niegrozny :lol: ;)
he he niegroźny :glupek2: buahaha
Awatar użytkownika
wpk
Posty: 708
Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Post autor: wpk »

karol pisze:na pewno niegroźny?
Hmmm...
karol pisze:wpk a ja tam uważam, że nie Ty jesteś dziwakiem, tylko amerykany sa dziwakami i nimi będa jeszcze długo długo, ale podpatrywać i kopiować potrafią stosunkowo sprawnie, na pewno lepiej od koreańczyków... :lol:
I to nareszcie tłumaczy rozmiary przestrzelin nabytych przez USS San Francisco w Pierwszej Bitwie pod Guadalcanalem :lol:
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

uss contelation tez ciekawą fregatą jest ala typ contitution nie ;)
Awatar użytkownika
wpk
Posty: 708
Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Post autor: wpk »

karol pisze:uss contelation tez ciekawą fregatą jest ala typ contitution nie ;)
Moderator! Moderator!
;) :) :D
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

nie wywołuj wilka z lasu... ;)
Dr.
Posty: 171
Rejestracja: 2004-01-22, 13:32

Post autor: Dr. »

On chyba nie byl na Exeterze ? :)
ZH

Post autor: ZH »

I jeszcze w ramach uzupełnienia dwa zdjęcia Spee-ciaka:
pierwsza fotka z lotu ptaka - piękna
http://www.voodoo.cz/battleships/pics1/gspee04.jpg
a następna jak wpływa po bitwie z brytolami do Montevideo
http://www.voodoo.cz/battleships/pics1/gspee05.jpg
voodoo to jakby kto nie wiedział witryna czeska
ZH
ODPOWIEDZ