Big Five cz.2

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Tadeusz Klimczyk
Posty: 1169
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Big Five cz.2

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

O tak, co do stylu to się zgadzam.
Natomiast co do ilustracji, to jest tam wiecej takich kwiatków. Np. rysunki uszkodzeń pancerników otrzymanych w Pearl Harbor pochodzą ze specjalnego wydania Naval History, chociaż do autorstwa przyznaje się p.Lipiecki
Gość

Re: Big Five cz.2

Post autor: Gość »

Tadeusz Klimczyk pisze:O tak, co do stylu to się zgadzam.
Natomiast co do ilustracji, to jest tam wiecej takich kwiatków. Np. rysunki uszkodzeń pancerników otrzymanych w Pearl Harbor pochodzą ze specjalnego wydania Naval History, chociaż do autorstwa przyznaje się p.Lipiecki
Rysunki nie pochodza z zadnego Naval History i sa wylacznie mojego autorstwa. A co do stylu j.w.
Gość

Post autor: Gość »

Nala miałeś tu już nie przychodzić, a kysz :P
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Hmmm moze ktos umiesciu tu rysunki z xiazki, i z podawanych zrodel, to porownamy. Bedzie okazja zobaczyc kto klamie...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
pefu
Posty: 138
Rejestracja: 2004-01-07, 20:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pefu »

Wielkie tchórzostwo? A może by się Kolega podpisał.

pefu
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

o! kłótnia, excellent, bedę sekundantem, okay :D nareszcie coś się dzieje...
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Gość

Post autor: Gość »

W przypisie nr 100 na str.62 Autor kpi sobie bez żadnego związku z tematem z "publicystów-miłośników teorii "prędkość to pancerz" brytyjskiego pierwszego lorda morskiego Johna Fishera z lat I wojny światowej" Czy ktoś z Kolegów zna takiego miłośnika ?

- A Pan Tedeusz jak uzasadni swoje zdanie, ze 3 wezly przewagi predkosci pozwalalyby japonskim "pancernikom" pokonac okrety liniowe US Navy ? Nie jest preferowanie teorii "predkosc to pancerz" ? 3 wezly mialy zmazac kiepskie rozstawienie artyleri i niemal brak skutecznego opancerzenia u japonczykow i super-pancerz (ba ! nieprzebijany w pewnych rejonach przez zaden znany pocisk, np. na maszynie sterowej, gdzie kat jego wychylenia siegal 40 stopni - rykoszet murowany !!!) i doskonaly, zwarty rozstaw artylerii glownej z systemem strzelania lewa-prawa-srodkowa ? Nie traci to chciejstwem i cholbieniem predkosci ? A czemu nie ma nic wspomniane o decappingu na Iowa ? Dlaczego biedna Iowa ma tak zanizone dane ? Dlaczego nie ma nic o decappingu na Littorio ? Albo o systemie kierowania ogniem i stabilizacji zyroskopowej ? Moge wymieniac dalej, tylko niech mi ktos wyjasni do czego to prowadzi ????
Zamiast wymieniac racjonalnie swoje spostrzezenia, uwagi itd. jak dorosli ludzie, szczeka sie na innych jak wsciekle psy. Nie mozna to grzecznie, kulturalnie i powaznie ? To ja mam 25 lat, czy Panowie 13 ?
Gość

Re: Big Five cz.2

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:
Tadeusz Klimczyk pisze:O tak, co do stylu to się zgadzam.
Natomiast co do ilustracji, to jest tam wiecej takich kwiatków. Np. rysunki uszkodzeń pancerników otrzymanych w Pearl Harbor pochodzą ze specjalnego wydania Naval History, chociaż do autorstwa przyznaje się p.Lipiecki
Rysunki nie pochodza z zadnego Naval History i sa wylacznie mojego autorstwa. A co do stylu j.w.
ten fragment został spreparowany z kopii na Iron Cats? dobra robota...
Gość

Post autor: Gość »

pefu pisze:Wielkie tchórzostwo? A może by się Kolega podpisał.

pefu
a to ciekawe, bo wydaje mi sie ze podpis Autor mowi wszystko.

Nala
Gość

Nala

Post autor: Gość »

crolick pisze:Hmmm moze ktos umiesciu tu rysunki z xiazki, i z podawanych zrodel, to porownamy. Bedzie okazja zobaczyc kto klamie...
Zapewne chodzi o moje opracowane w Photoshopie rys. uszkodzen i rozkladowka Colorado 1942.

http://lionessnala.fm.interia.pl/Forum/uszkodzenia.jpg

http://lionessnala.fm.interia.pl/Forum/uszkodzenia2.jpg

http://lionessnala.fm.interia.pl/Forum/colo.jpg

Zrodlo - Floating Drydocks, zdjecia i monografia Skwiota Pearl Harbor 1941 + raporty BoS. Jeszcze nie slyszalem, by ktokolwiek opracowywal rysunki bez podkladki !
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Dzieki, tylko mam problem z rysunkiem colo.jpg, laduje sie tylko do 1/2 :( Mam nadzieje ze zrodla umiesciles rowniez w xiazce pod rysunkami.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Gość

Post autor: Gość »

crolick pisze:Dzieki, tylko mam problem z rysunkiem colo.jpg, laduje sie tylko do 1/2 :( Mam nadzieje ze zrodla umiesciles rowniez w xiazce pod rysunkami.
Pelna bibliografia bedzie w cz. 3. Nalezy wszystkie czsesci przeciez traktowac jako calosc. I tak przypisow wyszlo ponad 120.
Colorado winien sie zaladowac caly, sprawdzilem.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Zamiast wymieniac racjonalnie swoje spostrzezenia, uwagi itd. jak dorosli ludzie, szczeka sie na innych jak wsciekle psy. Nie mozna to grzecznie, kulturalnie i powaznie ? To ja mam 25 lat, czy Panowie 13 ?
Dziwne... Nie wydaje mi się, żeby w którymkolwiek momencie Tadeusz i MacGregor 'szczekali'...
Pytanie: czy wyrażenie swojej opinii o stylu pracy uwłacza w jakikolwiek sposób autorowi? Sam zauważa, że to już nie te czasy, gdy wszyscy robili to samo. Więc dlaczego krytykuje innych za wyrażenie własnej opinii? I po co znowu mieszać w to wszystko Iowę?
Republika marzeń...
Gość

Post autor: Gość »

Grzechu pisze:
Zamiast wymieniac racjonalnie swoje spostrzezenia, uwagi itd. jak dorosli ludzie, szczeka sie na innych jak wsciekle psy. Nie mozna to grzecznie, kulturalnie i powaznie ? To ja mam 25 lat, czy Panowie 13 ?
Dziwne... Nie wydaje mi się, żeby w którymkolwiek momencie Tadeusz i MacGregor 'szczekali'...
Pytanie: czy wyrażenie swojej opinii o stylu pracy uwłacza w jakikolwiek sposób autorowi? Sam zauważa, że to już nie te czasy, gdy wszyscy robili to samo. Więc dlaczego krytykuje innych za wyrażenie własnej opinii? I po co znowu mieszać w to wszystko Iowę?
Opinia to opinia, byle nie byla tendencyjna, by nie powiedziec zlosliwa i krzywdzaca. Tak jak notabene twoja wypowiedz o Iowa, ze raz ja wspomnialem wsrod innych wymienionych w tym poscie pancernikow to jest "znowu mieszanie Iowa" ? Troche powagi. Mnie mozna wskazywac bledy (o ile sa to bledy !) a ja nie moge ?

Wracajac do zagadnienia w kwestii nieoficjalnyh zrodel - takim zrodlem jest nawet mailowa rozmowa z przedstawicielem archiwum lub tez wlascicielem planow. Inna sprawa, ze posiadane przeze mnie niektore planiki pochodza prosto z remontowki i bedac wciaz obarczone klauzula "restricted", sa zrodlem nieoficjalnym, tym bardziej ze nie sa to kopie ksero, a kopie wykonane aparatem fotograficznym.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Jako Mod jednego z działów na tym Forum zwrócę jedną uwagę - jeżeli masz zamiar wdawać się w taką dyskusję - to biorąc pod uwagę, że występujesz jako "gość" WYPADAŁOBY się podpisywać
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Nala (autor)

Post autor: Nala (autor) »

Mitoko pisze:Jako Mod jednego z działów na tym Forum zwrócę jedną uwagę - jeżeli masz zamiar wdawać się w taką dyskusję - to biorąc pod uwagę, że występujesz jako "gość" WYPADAŁOBY się podpisywać
Ooo ! Jaki argument :-) Socializm wtorny ! Od kiedy to sie tacy przepisowi zrobiliscie ? Jeszcze niedawno lecialy joby, ze u mnie jest cyt: "wladza policyjna". :roll: Jak widac punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia - jak zwykle. Zal... Swoja droga wiele osob pisze tu jako Gosc. Dlaczego upomina sie mnie ? :x
ODPOWIEDZ