Lotniskowiec Taiho i jego pokład.

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
clavdivs
Posty: 112
Rejestracja: 2011-07-19, 22:50

Lotniskowiec Taiho i jego pokład.

Post autor: clavdivs »

Szukając informacji na temat japońskiego lotniskowca Taiho. Spotkałem się z rożnymi opiniami na temat wykonania pokładu lotniczego owego lotniskowca. Jedni wskazują,ze był pokryty drewnem inni że drewna nie było i był koloru szarego. Jak to w końcu z tym pokładem było?
Majestro
Posty: 201
Rejestracja: 2010-01-08, 18:22

Re: Lotniskowiec Taiho i jego pokład.

Post autor: Majestro »

Wdzięczny temat i kość niezgody między modelarzami. To jest właśnie pokład lotniczy Taiho. Nie można z pewnością nawet powiedzieć czym został pokryty (tekiem czy gumą lateksową?) nie mówiąc już o jego kolorze w czasie całej służby. Odpowiadając krótko - to nie wiadomo jak to z tym pokładem było :P
Awatar użytkownika
goral_44
Posty: 149
Rejestracja: 2004-03-06, 14:02
Lokalizacja: Poznan

Re: Lotniskowiec Taiho i jego pokład.

Post autor: goral_44 »

Witam,
robiłem Taiho pod nadzorem Larsa Ahlberga do II części monografii Aj Pressu.
Zrobiłem wg jego wytycznych pokład pokryty gumą, czy matą antypoślizgową. Kilka tygodni przed drukiem, Lars znalazł zdjęcie dwóch marynarzy stojących na pokładzie lotniskowca z pokładem deskowanym, a w tle widać było statecznik samolotu z numerami taktycznymi z Taiho. Na tej podstawie, poprosił o zrobienie deskowanego pokładu i umieszczenie dwóch renderów w monografii.
Przygotowując Taiho do wydania w Okrętach, dostałem informację od Grzegorza Nowaka, że w japońskiej gazecie czy książce, jest przykładowy kamuflaż jaki mógł nosić Taiho w dniu zatopienia i taki też zrobiłem.
Jeden okręt, 3 wersje.

Pozdrawiam,
Waldek

waldemar.goralski@wp.pl
ODPOWIEDZ