Bismarck 380/88

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Bismarck 380/88

Post autor: dakoblue »

Czytam sobie
Obrazek

i jest taki opisik
Obrazek

jak sie strzela pociskami 88 mm z lufy 380 mm ?
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Bismarck 380/88

Post autor: Grzechu »

Wkładki w lufach?
Saboty na pociskach? (Coś jak obecne podkalibrowe...)

O! Ciut wyżej zresztą jest: "smaller gun tubes temporarily inserted into the barrels".

Chyba, że chodzi Ci o samą procedurę czy działoczyny...
Jeśli tak, to... nie wiem.
Republika marzeń...
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: Bismarck 380/88

Post autor: dakoblue »

Grzechu pisze:Wkładki w lufach?
Saboty na pociskach? (Coś jak obecne podkalibrowe...)

O! Ciut wyżej zresztą jest: "smaller gun tubes temporarily inserted into the barrels".

Chyba, że chodzi Ci o samą procedurę czy działoczyny...
Jeśli tak, to... nie wiem.
no tak bylem ciekawy jak to zakladali i dlaczego 88 mm ,B nie miał takiej artylerii ,nie 105 mm ? i jak te 88 wnosili do wieży i ładowali :0
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: Bismarck 380/88

Post autor: dakoblue »

Czytamy dalej ksiażeczkę
Obrazek

to jest ok "Admiral Graf Spee carried 100 rounds per gun during her war cruise. Her outfit consisted of 200 AP, 200 HE Nose Fuze and 200 HE Base Fuze rounds. Of these, 414 were fired during the Plate River battle - all 200 HE Nose Fuze rounds, 184 HE Base Fuze and 30 AP rounds, leaving her with 170 AP and 16 HE Base Fuze rounds at the close of the action. She scored seven hits and one damaging near miss on HMS Exeter while HMS Ajax received one hit and one glancing blow and HMNZS Achilles escaped with a single damaging near-miss, a total of about 2.7 percent. Although this hit percentage was better than that recorded by the British and New Zealander crews, it was disappointing to the Germans, who - according to Eric Grove - blamed "[Captain] Langsdorff's torpedo officer's tendency to over zigzag" which meant that the fire control system needed more time to settle than what was available."
http://www.navweaps.com/Weapons/WNGER_11-52_skc28.php

ale na nastepnej stronie
Obrazek
czy w miedzyczasie dostarczono 120 pocisków ? skad ta rozbieżność ?
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Re: Bismarck 380/88

Post autor: Maciej3 »

Sam książki nie czytałem, ale słyszałem opinie, że wygląda jakby była pisana po kawałku przez różnych autorów. Tak pewnie było - ale wygląda jakby nie dzielili się rozdziałami czy tematami tylko wręcz akapitami. Tego typu rozbieżności inni wychwycili znacznie więcej.
Cóż - chyba nikt nie zadbał o porządną korektę. Zdarza się. Coś na ten temat wiem.
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: Bismarck 380/88

Post autor: dakoblue »

Maciej3 pisze:Sam książki nie czytałem, ale słyszałem opinie, że wygląda jakby była pisana po kawałku przez różnych autorów. Tak pewnie było - ale wygląda jakby nie dzielili się rozdziałami czy tematami tylko wręcz akapitami. Tego typu rozbieżności inni wychwycili znacznie więcej.
Cóż - chyba nikt nie zadbał o porządną korektę. Zdarza się. Coś na ten temat wiem.
no ale nie w takich oczywistych kwestiach i bez zadnego komentarza ,słabe
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Bismarck 380/88

Post autor: jogi balboa »

James Cameron + Bismarck - już okładka wygląda słabo :roll:
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Bismarck 380/88

Post autor: MiKo »

A co w tym złego?
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Bismarck 380/88

Post autor: jogi balboa »

Nic. O ile wiesz że ten autor/reżyser pisze książkę/nagrywa film pod tytułem "Sensacje XX Wieku". :wink:
Awatar użytkownika
SiSi
Posty: 219
Rejestracja: 2015-03-16, 14:11

Re: Bismarck 380/88

Post autor: SiSi »

dakoblue pisze:
Maciej3 pisze:Sam książki nie czytałem, ale słyszałem opinie, że wygląda jakby była pisana po kawałku przez różnych autorów. Tak pewnie było - ale wygląda jakby nie dzielili się rozdziałami czy tematami tylko wręcz akapitami. Tego typu rozbieżności inni wychwycili znacznie więcej.
Cóż - chyba nikt nie zadbał o porządną korektę. Zdarza się. Coś na ten temat wiem.
no ale nie w takich oczywistych kwestiach i bez zadnego komentarza ,słabe
Na to wyglada. Opinie z tego co pamietam sa podzielone, 600 pociskow na stopie pokojowej, a 720 w trakcie wojny.
Stan amunicji po bitwie jest z raportu do dowodztwa, wiec raczej podaje co zostalo, a nie co zostalo wyslane krazownikom.

Po bitwie:
Schwere Artillerie: 306 Schuß
Mittlere Artillerie : 423 Schuß
Flak: 2470 Schuß
Torpedos: 6
Z raportu do OKM.
...
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Re: Bismarck 380/88

Post autor: Maciej3 »

jogi balboa pisze:Nic. O ile wiesz że ten autor/reżyser pisze książkę/nagrywa film pod tytułem "Sensacje XX Wieku". :wink:
Niekoniecznie.
Cameroon ma tą zaletę, że zorganizował w swoim czasie wyprawę do wraku Bismarcka, więc dysponuje dość licznym materiałem filmowym.
Przy odpowiednio poustawianych funkcjach przy pisaniu książki te materiały mogą być prawie bezcenne i wpisanie ich właściciela jako osoby, która miała swój "współudział" w tworzeniu wydaje się logiczne, nawet jeśli sam reżyser/producent filmowy nie napisał ani jednego zdania a jedynie udostępnił materiały.
Jak było i kto co pisał to nie wiem, ale wskazuję okoliczności, w których obecność "filmowca" w tytule wcale nie musi rzutować negatywnie na zawartość książki. Choć oczywiście może.
Ale G&D nie zachęcają mnie do kupna. Już w tej serii z przed pół wieku sami ze sobą nie mogli się zgodzić a o tendencyjności można pisać wiele.
Dziwi mnie tylko to, że udział Billa Jurensa nie podziałał pozytywnie. Akurat tego autora bardzo cenię.
A może się mylę, może właśnie podziałał bardzo pozytywnie? Kto wie co by było bez tego współudziału?
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: Bismarck 380/88

Post autor: dakoblue »

jogi balboa pisze:James Cameron + Bismarck - już okładka wygląda słabo :roll:
dlaczego?
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: Bismarck 380/88

Post autor: dakoblue »

Maciej3 pisze:
jogi balboa pisze:Nic. O ile wiesz że ten autor/reżyser pisze książkę/nagrywa film pod tytułem "Sensacje XX Wieku". :wink:
Niekoniecznie.
Cameroon ma tą zaletę, że zorganizował w swoim czasie wyprawę do wraku Bismarcka, więc dysponuje dość licznym materiałem filmowym.
Przy odpowiednio poustawianych funkcjach przy pisaniu książki te materiały mogą być prawie bezcenne i wpisanie ich właściciela jako osoby, która miała swój "współudział" w tworzeniu wydaje się logiczne, nawet jeśli sam reżyser/producent filmowy nie napisał ani jednego zdania a jedynie udostępnił materiały.
Jak było i kto co pisał to nie wiem, ale wskazuję okoliczności, w których obecność "filmowca" w tytule wcale nie musi rzutować negatywnie na zawartość książki. Choć oczywiście może.
Ale G&D nie zachęcają mnie do kupna. Już w tej serii z przed pół wieku sami ze sobą nie mogli się zgodzić a o tendencyjności można pisać wiele.
Dziwi mnie tylko to, że udział Billa Jurensa nie podziałał pozytywnie. Akurat tego autora bardzo cenię.
A może się mylę, może właśnie podziałał bardzo pozytywnie? Kto wie co by było bez tego współudziału?
książka jest pełna zdjęć z ekspedycji z opisami ,ale jeszcze nie doszedłem :)
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: Bismarck 380/88

Post autor: dakoblue »

SiSi pisze:
dakoblue pisze:
Maciej3 pisze:Sam książki nie czytałem, ale słyszałem opinie, że wygląda jakby była pisana po kawałku przez różnych autorów. Tak pewnie było - ale wygląda jakby nie dzielili się rozdziałami czy tematami tylko wręcz akapitami. Tego typu rozbieżności inni wychwycili znacznie więcej.
Cóż - chyba nikt nie zadbał o porządną korektę. Zdarza się. Coś na ten temat wiem.
no ale nie w takich oczywistych kwestiach i bez zadnego komentarza ,słabe
Na to wyglada. Opinie z tego co pamietam sa podzielone, 600 pociskow na stopie pokojowej, a 720 w trakcie wojny.
Stan amunicji po bitwie jest z raportu do dowodztwa, wiec raczej podaje co zostalo, a nie co zostalo wyslane krazownikom.

Po bitwie:
Schwere Artillerie: 306 Schuß
Mittlere Artillerie : 423 Schuß
Flak: 2470 Schuß
Torpedos: 6
Z raportu do OKM.
to skad się wzieło 186/ jest jakas kopia tego raportu? albo powolanie sie kogos na ten raport ?
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: Bismarck 380/88

Post autor: dakoblue »

SiSi pisze:
dakoblue pisze:
Maciej3 pisze:Sam książki nie czytałem, ale słyszałem opinie, że wygląda jakby była pisana po kawałku przez różnych autorów. Tak pewnie było - ale wygląda jakby nie dzielili się rozdziałami czy tematami tylko wręcz akapitami. Tego typu rozbieżności inni wychwycili znacznie więcej.
Cóż - chyba nikt nie zadbał o porządną korektę. Zdarza się. Coś na ten temat wiem.
no ale nie w takich oczywistych kwestiach i bez zadnego komentarza ,słabe
Na to wyglada. Opinie z tego co pamietam sa podzielone, 600 pociskow na stopie pokojowej, a 720 w trakcie wojny.
Stan amunicji po bitwie jest z raportu do dowodztwa, wiec raczej podaje co zostalo, a nie co zostalo wyslane krazownikom.

Po bitwie:
Schwere Artillerie: 306 Schuß
Mittlere Artillerie : 423 Schuß
Flak: 2470 Schuß
Torpedos: 6
Z raportu do OKM.
no nie bardzo mi sie to zgadza
https://books.google.pl/books?id=VZpICg ... KM&f=false

Obrazek
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: Bismarck 380/88

Post autor: dakoblue »

Obrazek
jak on chciał zerwać anteny?
ODPOWIEDZ