LCS - Na Bałtyk jak znalazł...

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

LCS - Na Bałtyk jak znalazł...

Post autor: fdt »

Po angolsku... specjalnie dla Karola.

Washington, D.C. (May 27, 2004) - The U.S. Navy announced that General Dynamics - Bath Iron Works, Bath, Maine, will be one of two defense contracting teams awarded contract options for final system design with options for detail design and construction of up to two Flight 0 Littoral Combat Ships (LCS). The LCS is an entirely new breed of U.S. Navy warship. A fast, agile, and networked surface combatant, LCS's modular, focused-mission design will provide Combatant Commanders the required warfighting capabilities and operational flexibility to ensure maritime dominance and access for the joint force. LCS will operate with focused-mission packages that deploy manned and unmanned vehicles to execute missions including, Special Operations Forces (SOF) support, high-speed transit, Maritime Interdiction Operations (MIO), Intelligence, Surveillance and Reconnaissance (ISR), and Anti-Terrorism/Force Protection (AT/FP).

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Po Bałtyku już pływa coś podobnego - Visby.
Swoją drogą moda stealth przechodzi już samą siebie, ten trimaran wygląda jak pływające pudło. Kiedyś w "Morzu" był konkurs na okręt przyszłosci, 2000. Parę lat temu jeszcze się śmiałem z tych rysunkowych wizji nadsyłanych do pisma, ale teraz już niestety widzę coraz większe podobieństwa, niewiele sie pomylili ci co słali prace.

Okręt powyżej ma tez nową, ciekawą funkcję - Anti-Terrorism/Force Protection (AT/FP) - znak nowych czasów....
Maciej Kozłowski
Posty: 27
Rejestracja: 2004-03-23, 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Cudze chwalicie swego nie znacie

Post autor: Maciej Kozłowski »

Panowie a dlaczego nie nasza ? Mnie się bardziej podoba...

Projekt 621 Gawron

Obrazek
Maciej Kozłowski
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Jak zobaczymy na wodzie, to sie nam też spodoba ...
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

... oj długo długo Marku czekać nam na to przyjdzie. :cry:
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

szkoda, że nic nie rozumiem, ale w końcu fdt, czy ja muszę to rozumieć, wygląda to na tekst o współczesnych okrętach, a te są ciekawe jak chińskie dżonki, bynajmniej dla mnie, dumny jestem że MW dysponuje dwoma nowoczesnymi fregatami i kilkomas okretami w ich tle, ot wszystko :) gdy napiszesz po barbarzyńskiemu coś o krążownikach lub niszczycielach, tudzież torpedowcach z WWII, to będę sobie literował, ale to..., szkoda czasu... 8)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Cudze chwalicie swego nie znacie

Post autor: RyszardL »

Maciej Kozłowski pisze:Panowie a dlaczego nie nasza ? Mnie się bardziej podoba...

Mnie też się bardziej podoba. Ma dużo ciekawszą architekturę. Ten "bratni" wygląda trochę, jak pociąg pancerny na wodzie.
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Post autor: Waldek K »

No cóż, okręt powinien być chyba przede wszystkim skuteczny, a dopiero potem ładny...
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Waldek K pisze:No cóż, okręt powinien być chyba przede wszystkim skuteczny, a dopiero potem ładny...

Zgadza się, ale przyznasz, że są okręty, które się podobają i mogą jednoczśnie być skuteczne. Coś w nich jest. Jakaś tajemnicza moc i drapieżność.
ODPOWIEDZ