Chincyki trzymajom siem mocno...

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: nek »

Czytam i to mi wyszło że jeżeli Chinczycy kupili swego czasu dwa lotniskowce (ex Kijew i Mińsk) - to chyba już wtedy się im "rozmnażały" i raczej Rosja też miała co sprzedać, a że DefenseNews wolało napisać średnią niż napisać, ze jednego Chińczycy kupili osiem lat, a drugiego cztery lata przed Warjagiem to nie moja wina
Majestro
Posty: 201
Rejestracja: 2010-01-08, 18:22

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Majestro »

Liaoning w nowym domu. Nie ma to jak 10 lat dłubać, wprowadzać do służby, spacerować po czerwonym dywanie a potem zaparkować (ważne, że o własnych siłach)...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Majestro
Posty: 201
Rejestracja: 2010-01-08, 18:22

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Majestro »

Chińczycy zgodzili się po raz pierwszy wziąć udział w RIMPACu za rok. Zaakceptowali zaproszenie od USA i mają wysłać jeden okręt na ćwiczenia.
Awatar użytkownika
Dino
Posty: 18
Rejestracja: 2005-01-02, 21:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Dino »

Majestro pisze:a potem zaparkować
No i mają gdzie zaparkować. W przeciwieństwie do Rosjan...
wojtek.uk
Posty: 206
Rejestracja: 2010-06-07, 13:14
Lokalizacja: UK

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: wojtek.uk »

Witam,
Od wczoraj jest spore podniecenie na forach zajmujacych sie Chinami Ludowymi. Pojawily sie fotki (China-Defense Forum chyba bylo pierwsze ale glowy nie dam) ktore moga wskazywac - ale nie musza - na postepujaca budowe lotniskowca Made in China. Zdjecia przedstawiaja cos co wyglada na jeden ze srodkowych segmentow lotniskowca ale opinie na roznych forach/blogach sa podzielone ze wzgledu na brak odniesienia by sprawdzic wymiary oraz informacje z cjdby ze to tylko model w skali 1:2 do testow (!). Inne opcje to LPH/LPD lub po prostu cargo... Generalnie wiekszosc odtrabila nowy lotniskowiec dla ChRL. Pozostaje czekac az pozwola opublikowac wiecej zdjec.
Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach. - LEM
Majestro
Posty: 201
Rejestracja: 2010-01-08, 18:22

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Majestro »

Chodzi o to zdjęcie ze stoczni Jiangnan w Shanghaju, które pojawiło się na forum Hobby Shanghai:

Obrazek

Jeśli uruchomimy wyobraźnię, to zobaczyć można charakterystyczną wyspową nadbudówkę i windę za nią na przeciwległej burcie. A tu fotografia tego 'podejrzanego' modułu:

Obrazek

W każdym razie ciekawe... Jeśli to nie PS.
Adam
Posty: 1739
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Adam »

Ten "moduł" może równie dobrze wyglądać na nadbudówkę dużego statku handlowego.
wojtek.uk
Posty: 206
Rejestracja: 2010-06-07, 13:14
Lokalizacja: UK

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: wojtek.uk »

Adam pisze:Ten "moduł" może równie dobrze wyglądać na nadbudówkę dużego statku handlowego.
Ta opcja jest przytaczana w paru miejscach, ale... Na niektorych zdjeciach wyglada jak by modul nie calkiem byl symetryczny tzn z jednej strony linia kadluba bardziej kanciata. Biorac pod uwaga specyfika flat-topow to normalne a wiec? Trzeba bedzie poczekac na wiecej zdjec lub oficjalny communique...
Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach. - LEM
Majestro
Posty: 201
Rejestracja: 2010-01-08, 18:22

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Majestro »

Kanadyjski miesięcznik 'Kanwa Defence News' napisał, że stocznia w Szanghaju buduje 'model' lotniskowca w zamkniętym (zadaszonym) doku i chyba na zdjęciu widoczna była właśnie ta, odsłonięta struktura (to znaczy tak mi się wydaje). Niektóre części wykonane zostały w skali rzeczywistej. Oficjele z marynarki już wizytowali 'model' i zadecydowali, że będzie to właśnie to właśnie taka 'modułowa' konstrukcja 'składana' w doku. Na razie kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, możliwe, że będzie to stocznia w Szanghaju (fajnie położona, na wyspie Changxing u ujścia Jangcy) lub w Dalian, gdzie odbyła się przebudowa Kuzniecowa. I jeszcze skan tego artykułu (gdyby ktoś znał chiński ;))

Obrazek

Tutaj jeszcze jedna fotka wspomnianego modułu na której o wiele lepiej widoczna jest jej niesymetryczność w porównaniu z poprzednią, trochę niefortunną (można zobaczyć też znaczek wodny 'Free Ryukyu' dodany przez chińskich internautów, japońscy zawsze dodają 'Free Uyghur' i 'Free Tibet' na swoich, taka ciekawostka. Ale chińscy admirałowie by się ucieszyli, gdyby zdobyli wolny dostęp do oceanu blokowany przez Japonię!)

Obrazek
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: de Villars »

Nie wiem, może mam kiepską wyobraźnię, ale ja tam nie widze nic, co by wskazywało na to, ze chodzi o nowy lotniskowiec.
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Peperon »

de Villars pisze:Nie wiem, może mam kiepską wyobraźnię, ale ja tam nie widze nic, co by wskazywało na to, ze chodzi o nowy lotniskowiec.
To wyobraź sobie, że dziura to hangar, a po lewej pójdą przewody spalinowe z kotłów. :lol:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Grzechu »

Ale ten "dziuro-hangar" ma na oko max. 3,5 metra wysokości.
O wiele za mało, gdyby faktycznie "dziura" miała być hangarem...
Republika marzeń...
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Peperon »

Niby tak, ale Wojtek.uk pisał wcześniej pisał, że to makieta w skali 1:2 ;)
Poza tym brak punktów odniesienia coby to mozna było zwymiarować :lol:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Grzechu »

Makieta z hangarem, w którym nie można przemieszczać samolotów? Nie wydaje mi się... No chyba, że samoloty też będą w skali, ale to z kolei wydaje mi się bez sensu.
A punkty odniesienia przecież są - widać otwory na drzwi (także w owym "hangarze"!) i relingi.
Republika marzeń...
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Darth Stalin »

Za małe tot jest, po prostu - szczególnie jak się na pierwszym zdjęciu popatrzy na statki handlowe płynące na dole zdjęcia...
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Adam
Posty: 1739
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Chincyki trzymajom siem mocno...

Post autor: Adam »

Jak się przypatrzeć to na górze "tego czegoś" jest coś co wygląda jak koła ratunkowe, a wtedy to faktycznie jest małe.
ODPOWIEDZ