Wojna rosyjsko-gruzińska na morzu

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

Piotr S.
Posty: 2304
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Wojna rosyjsko-gruzińska na morzu

Post autor: Piotr S. »

Awięc zaczeło się na dobre , ta wiadomość ze strony rosyjsko języcznej http://rostov.kp.ru/online/news/124691/
admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Post autor: admiralcochrane »

Bez obaw - płynie też VI Flota z Morza Śródziemnego - wystarczą dwie fale nalotów z CV i Czarnormorska Flota podaży w ślady "Kercza"....
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Flota Czarnomorska wypłyneła w morze w kierunku Gruzji

Post autor: pothkan »

Piotr S. pisze:Awięc zaczeło się na dobre , ta wiadomość ze strony rosyjsko języcznej http://rostov.kp.ru/online/news/124691/
Oby to była tylko demonstracja siły...
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Symboliczny koniec ery Putina w Rosji, Miedwiejew podczas gdy tamten bawi się w Pekinie, rozgrywa swoją największą partię! No cóż, nasi komentatorzy polityczni wskazywali, że odsunięcie Putina na boczny tor to tylko kwestia czasu i sposobności.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

A co mają Gruzini w Poti ? Są w stanie odpowiedzieć Rosjanom na morzu ?
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

VI Flota z Morza Śródziemnego
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Gruzini mają kilka La Combattante... Nie są więc bezbronni, ale siła to raczej mizerna.

W składzie grupy ЧФ są ponoć dwie "Ropuchy".
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: nek »

admiralcochrane pisze:Bez obaw - płynie też VI Flota z Morza Śródziemnego - wystarczą dwie fale nalotów z CV i Czarnormorska Flota podaży w ślady "Kercza"....
Uważaj żeby się nie spełnił czarny sen VI Floty żeby jej nie zatopiło ostatnie Tango do spółki z Aprosą gdyby przepłynęły za Bosfor
PS.Dla przypomnienia M.Śródziemne to teren operacyjny Floty Północnej a nie Czarnomorskiej , a żadnemu okrętu eskorty CVN-a USNavy ; jemu również nie udało się wykryć żadnego spalinowego OP po 1961 roku , w ubiegłym roku robił ich w balona zawsze ( przez 15 miesięcy wypożycenia) i wszędzie ( na Atlantyku i Pacyfiku) Leonardo da Vinci typu "Nazario Sauro" przed jego skreśleniem ze służby , którego nie chciała kupić za 10% wartości PMW razem z trzema pozostałymi bo wolała o dwadzieścia lat starsze Kobbeny za darmo
Piotr S.
Posty: 2304
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Post autor: Piotr S. »

A to dziwne nie słyszałem aby włosi nam proponowali OP wiem , ze były przymiarki na francuzkie i izraelskie OP ale włoskie? :o :o
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: nek »

Piotr S. pisze:A to dziwne nie słyszałem aby włosi nam proponowali OP wiem , ze były przymiarki na francuzkie i izraelskie OP ale włoskie? :o :o
Nie przejmuj się , ja z kolei nie słyszałem żeby Francuzi nam proponowali OPy( niby które?-Agosty? :wink: ). o makaroniarskich wiem z pewnego ich forum , które potwierdził mi pewien ówczesny pełny komandorek ze sztabu Polish Admirality , akurat tymi sprawami się wtedy zajmującym ,z którym w swoim czasie byliśmy na jednej łajbie ,wówczas był świeżo po WSMW i niejedną f... się wypiło ;) na jego "wkupienie" do załogi
miller
Posty: 431
Rejestracja: 2004-12-26, 13:29
Lokalizacja: Lublin/Opole Lubelskie

Post autor: miller »

Wracając do tematu:
http://rostov.kp.ru/online/news/124736/

Zaangażowania się VI Floty to się nie spodziewam...

Pozdrawiam
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: nek »

Ryzykować VI Flocie starcie ze "Slavą" eskortowaną przez rosyjskie lotnictwo :shock: na obszarze przez nie kontrolowanym - chyba że chcieliby zostać współczesnymi kamikaze :P
admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Post autor: admiralcochrane »

Na swój sposób podziwiam tę wiarę i podziw dla radzieckiego oręża.
Zdaje mi się że jednak wszystkie o.p. spalinowe ktore podeszly amerykanskie lotniskowce bazuja na zachodniej elektronice a nie na tranzistornaj tiechnołogii wsiechsajuza...
Yamamoto tez kiedys mazyl o posłaniu na dno amerykańskich lotniskowców
jak to się ostatnio śpiewa- Jożin mażi...
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

miller pisze:Wracając do tematu:
http://rostov.kp.ru/online/news/124736/

Zaangażowania się VI Floty to się nie spodziewam...

Pozdrawiam
Tak to jest jak sie prześladuje małego,i jednego Commbatanta mniej.
Tu tez cos było.

http://regnum.ru/news/1038878.html
nek
Posty: 395
Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: nek »

admiralcochrane pisze:Na swój sposób podziwiam tę wiarę i podziw dla radzieckiego oręża.
Zdaje mi się że jednak wszystkie o.p. spalinowe ktore podeszly amerykanskie lotniskowce bazuja na zachodniej elektronice a nie na tranzistornaj tiechnołogii wsiechsajuza...
Yamamoto tez kiedys mazyl o posłaniu na dno amerykańskich lotniskowców
jak to się ostatnio śpiewa- Jożin mażi...
Jakimś sposobem Twój Tomku tak ulubiony sprzęt spod białej gwiazdy ze stadem lotniskowców wogóle nie wykrył jednego Zulu i jednego Foxtrota -przy wybrzeżach Kuby gdy jeszcze flota USA była je wogóle w stanie wykryć, a pozostałe dwa z trzech Foxtrotów wykryły ich samoloty bazowania lądowego gdy w końcu musiały się wynurzyć - tylko jednego udało sie wykryć niszczycielowi typu 'Forrest Shermann" gdy był pod wodą - skuteczność 20 % - przy okazji to kilkanaście lotniskowców już podczas II w.św. OPy zatopiły
Ostatnio zmieniony 2008-08-28, 10:37 przez nek, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam
Posty: 1739
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

Przecież w żadnym wypadku Amerykanie nie wprowadzą lotniskowca na Morze Czarne! Jeśli by ten konflikt osiągnął nawet jakąś niespotykaną (straszną) eskalację i to i tak lotniskowce USA działałby z Morza Śródziemnego, a może i Czerwonego, lub Oceanu Indyjskiego.
A jakoś ciężko byłby działać samotnemu, klasycznemu op Floty Północnej na Morzu Śródziemnym (o ile w ogóle jest to możliwe). Przejście op Floty Czarnomorskiej (o ile jakowyś posiadają) przez Bosfor wydaje się być jeszcze mniej prawdopodobnym.
I pamiętajmy, że w rejonie (M. Śródziemne) działa nie tylko US Navy ale także floty NATO, w tym zespół SNMG-1, aktualnie z ORP Gen. K. Pułaski w składzie. Nie mówiąc o tym, że połowa wybrzeża Morza Czarnego to kraje NATO.

A jeśli już tak wszyscy narzekają na słabą jakość amerykańskich systemów ZOP, to może są dostępne gdzieś nasze doświadczenia z eksploatacji OHP i ich możliwości wykrywania op?
ODPOWIEDZ