Kup pan lotniskowiec...

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Post autor: szafran »

crolick pisze:
RyszardL pisze:
crolick pisze:Oskar - takie żenujące polityczne wstawki daruj sobie. To jest FOW, a nie jakiś Onet :?
A można wiedzieć, co się kryło pod tym [ciach], bo się spóźniłem?
Kpiny ze zmarłego Prezydenta RP.
To już został beatyfikowany, że już nie można z niego kpić???
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6408
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Peperon »

szafran pisze:
crolick pisze:
RyszardL pisze: A można wiedzieć, co się kryło pod tym [ciach], bo się spóźniłem?
Kpiny ze zmarłego Prezydenta RP.
To już został beatyfikowany, że już nie można z niego kpić???
Jak żył, to go nie lubiłem, ale o zmarłych nawet mafia mówi tylko dobrze. Jeśli masz kpić ze zmarłych, to najlepiej z rodziny.
Poza tym miało być o lotniskowcu, prawie nowym z lekkim przebiegiem. Ot taka trzydziestoparolatka :lol:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Adam
Posty: 1745
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

Ramond pisze:
Przepraszam, ale o ile pamietam dyskusje mowiono o lotniskowcach a nie samolotach dla nich.
Wylądujesz przecież na nim Wilgą, wystartujesz również :P
Spoko, niedługo na tym portalu pojawi się oferta sprzedaży kilkudziesięciu Harrierów. Będzie można skompletować i trzy grupy powietrzne.

Co do nazwy to idealną jest ORP Baltyk, a zakotwiczyć należy go w miejscu przedwojennego imiennika, będzie to kontynuacja tradycji w każdym tego słowa znaczeniu. Przy burtach można zakotwiczyć dwa OHPy i mamy pierwszą na świecie grupę lotniskowcowo - hulkową ;)
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6408
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Peperon »

Ja bym go postawił przy Helu obok portu i reklamował jako najszybciej postawiony heliport dla turystów :lol:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

crolick pisze:Kpiny ze zmarłego Prezydenta RP.
No i dzięki cenzury wychodzi na to, że na poziomie onetu... Normalnie dzięki, Andrzej :-x
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

domek pisze:
Shinano pisze:
Maciej3 pisze:Ha, to wreszcie moglibyśmy mieć ten swój lotniskowiec postulowany w swoim czasie na DWS! :-D
Co prawda tam coś było o czterech czy coś, ale w końcu trzeba zacząć od czegoś.
Prawda, tylko nie mamy czego wsadzić na grupę lotniczą, oraz obecnie nie mamy zaplecza, załóg i infrastruktury remontowej (np. fabryk komponentów radiolelektroniki pokładowej) dla niewielkiej floty, a co dopiero jeszcze dokładać lotniskowiec. Już lepiej by na tego CV wsadzić napęd atomowy- w latach kryzysu robiłby za stacjonarną elektrownię :P
No pewnie F 35 nam nie dadza ale poprzednik jego ....... :roll:
To Brytyjczyk- niech dadzą nam jednego Eurofightera w promocji- powinien dać radę wystartować- lądować może gdzie indziej.
Duże koty zjadam na przystawkę.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Chociaż określenie Adama - grupa lotniskowcowo-hulkowa - jest bardzo zabawne, to tak naprawdę można zaokrętować helikoptery. Samoloty, jako takie nie są konieczne. Ja wiem, że to wszystko są raczej żarty i piszemy tutaj, jakby okręt był na holu w drodze do Polski, ale zakładając nabycie takiego okrętu, to tak bym to widział.
Co się tyczy nazwy, to pomyślałem sobie, że gdyby Anglicy zdecydowali się przekazać okręt darmo, wszak to sojusznicy, to można zrobić ukłon w ich stronę i nazwać go ORP "Niezwyciężony". :wink:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

RyszardL pisze:Chociaż określenie Adama - grupa lotniskowcowo-hulkowa - jest bardzo zabawne, to tak naprawdę można zaokrętować helikoptery. Samoloty, jako takie nie są konieczne. Ja wiem, że to wszystko są raczej żarty i piszemy tutaj, jakby okręt był na holu w drodze do Polski, ale zakładając nabycie takiego okrętu, to tak bym to widział.
Co się tyczy nazwy, to pomyślałem sobie, że gdyby Anglicy zdecydowali się przekazać okręt darmo, wszak to sojusznicy, to można zrobić ukłon w ich stronę i nazwać go ORP "Niezwyciężony". :wink:
Margaret Thatcher :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Hmm - taka barka do transportu strategicznego drewna z Finlandii, 2-a Perry do eskorty mamy (no raczej 1,5) ... brzmi .... typowo dla Polski.
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6408
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Peperon »

domek pisze:
RyszardL pisze:Chociaż określenie Adama - grupa lotniskowcowo-hulkowa - jest bardzo zabawne, to tak naprawdę można zaokrętować helikoptery. Samoloty, jako takie nie są konieczne. Ja wiem, że to wszystko są raczej żarty i piszemy tutaj, jakby okręt był na holu w drodze do Polski, ale zakładając nabycie takiego okrętu, to tak bym to widział.
Co się tyczy nazwy, to pomyślałem sobie, że gdyby Anglicy zdecydowali się przekazać okręt darmo, wszak to sojusznicy, to można zrobić ukłon w ich stronę i nazwać go ORP "Niezwyciężony". :wink:
Margaret Thatcher :lol: :lol: :lol:
A ja bym dał ELŻUNIA :rotfl2:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

Peperon pisze:
domek pisze:
RyszardL pisze:Chociaż określenie Adama - grupa lotniskowcowo-hulkowa - jest bardzo zabawne, to tak naprawdę można zaokrętować helikoptery. Samoloty, jako takie nie są konieczne. Ja wiem, że to wszystko są raczej żarty i piszemy tutaj, jakby okręt był na holu w drodze do Polski, ale zakładając nabycie takiego okrętu, to tak bym to widział.
Co się tyczy nazwy, to pomyślałem sobie, że gdyby Anglicy zdecydowali się przekazać okręt darmo, wszak to sojusznicy, to można zrobić ukłon w ich stronę i nazwać go ORP "Niezwyciężony". :wink:
Margaret Thatcher :lol: :lol: :lol:
A ja bym dał ELŻUNIA :rotfl2:
Numer taktyczny 007

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6408
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Peperon »

domek pisze:Numer taktyczny 007
Jestem zgodny. I dlatego przy tym numerku ochrzciłbym go Jasiek Blond. :piwo:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Gunar925
Posty: 28
Rejestracja: 2009-09-27, 20:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Gunar925 »

Zgodnie z panującymi tendencjami w nazewnictwie okrętowym naszej MW (vide: ORP "Gen. T. Kościuszko", ORP ,,Gen. K. Pułaski" tudzież ORP ,,Kontradmirał Xawery Czernicki") ja bym mu dał ORP ,,Józef Teodor K. Korzeniowski" a matką chrzestną uczyniłbym Dodę :mrgreen:
giddi
Posty: 9
Rejestracja: 2010-09-18, 22:58

Post autor: giddi »

Hmm, sorry że tak napiszę bardziej serio...

Czy naprawdę nie znaleziono kupca na nierozbebeszony lotniskowiec? Piszą że z tego co zostawili większość nie działa, ale przecież nie musieli demontować reszty - skoro przestarzałe to nie tajne, a dla kogoś kto musi kupować lotniskowce używane - akurat. Moje zdziwienie stąd że znam przykład Hermesa - dziesiątki lat służby, parę razy przebudowany itp. Więc da się, a jak chcemy mieć nowoczesną elektronikę to i tak trzeba co parę lat robić modernizacje...

No ale z drugiej strony wiem że podobno najbardziej potrzebuje (abstrahując od ekonomii) lotniskowca Argentyna, ale to już byłby chichot historii jakby im pozwolili go kupić :)
Adam
Posty: 1745
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

Invincible, w odróżnieniu od jednostek siostrzanych nie był ostatnio modernizowany i od 2005 stał w rezerwie, zapewne był częściowo kanibalizowany. Po paru latach takiego traktowania wygląda jak wygląda.
Nikt go nie kupi, bo za parę miesięcy na rynku pojawi się w pełni sprawny i zmodernizowany Ark Royal, a być może także Illustrious. Natomiast w perspektywie kilkunastu lat na rynek może trafić jeden z budowanych właśnie lotniskowców typu Queen Elizabeth.
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

Adam pisze:Invincible, w odróżnieniu od jednostek siostrzanych nie był ostatnio modernizowany i od 2005 stał w rezerwie, zapewne był częściowo kanibalizowany. Po paru latach takiego traktowania wygląda jak wygląda.
Nikt go nie kupi, bo za parę miesięcy na rynku pojawi się w pełni sprawny i zmodernizowany Ark Royal, a być może także Illustrious. Natomiast w perspektywie kilkunastu lat na rynek może trafić jeden z budowanych właśnie lotniskowców typu Queen Elizabeth.
Kupić by go mogli Chińczycy- od lat po całym świecie zbierają wszelki lotniskowco-podobny złom.
Duże koty zjadam na przystawkę.
ODPOWIEDZ