HMS Bulwark w Gdyni...

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: polsteam »

Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: Marmik »

Wydaje mi się, że okręt ma być w Gdyni od 15 do 21 lutego (pewny nie jestem). Teraz chyba jest w Kilonii, wcześniej był w Hamburgu. O ile się nie mylę to 9 lutego przeszedł Kanał Kiloński.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: szafran »

Fajnie, że dzielicie się tymi informacjami. Zawsze będzie okazja żeby cyknąć fotkę z Ostrogi :)
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: polsteam »

w sobotę i niedzielę (11 i 12 lutego) miał być według wcześniejszych planów w Hamburgu (na pewno w tych dniach, być może i dłużej)...
na te dwa dni było zapowiadane (2 razy po 3 godziny) udostępnienie okrętu dla publiczności...

wiem, że w nocy z 9 na 10 był na pewno jeszcze w Kilonii... a wcześniej (9go) przeszedł przez Kanał Kiloński... ale do Brunsbuettel płynął z Kanału Angielskiego, nie z Hamburga...

chyba nadal jest w Kilonii (w nocy z 11 na 12go) - http://www.hamburg.de/bulwark-position


niby by pasowało, że po wyjściu z HH 12 lub 13 w nocy na 15go mógłby być w Gdyni... ale... zobaczymy...


w maju ma być w Hamburgu HMS Ocean... fajnie by było, gdyby i do nas zbłądził.. :-)

w styczniu był w HH HMS Tyne - był udostępniony do zwiedzania...



- - - - -


update:
z najnowszych informacji wynika, że wizyta w Hamburgu została odwołana. podobno ze względu na warunki pogodowe, a szczególnie zalodzenie Łaby (http://www.hamburg.de/schiffe/3269666/hms-bulwark.html)... ależ on delikatny... ;-) ruch statków handlowych odbywa się raczej normalnie (nawet w tej chwili), nie widać zastoju...
wg tego samego źródła wizyta miała trwać od 9 do 14 lutego...

według innego źródła niemieckiego Bulwark ma wyjść z Kilonii we wtorek, 14go... potem ma brać udział w jakichś ćwiczeniach z polskimi jednostkami... domyślam się / przypuszczam, że od razu po Niemczech, gdzie wyspiarze sobie odpoczęli i pozwiedzali Kilonię, nie będą zawijać do Gdyni, a raczej dopiero po tych manewrach z naszymi...
więc być może to uprawdopadabnia ten termin wejścia do Gdyni - 21go... zobaczymy...
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: miczman »

Kiedy to już nie tak ważna kwestia jak ta żeby faktycznie okręt się zjawił w Gdyni. No i rzecz jasna dobra pogoda :)
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: szafran »

Dokładnie dobra pogoda i żeby przynajmniej kilka dni postali co zwiększa szansę ma fajne fotki. Na zwiedzanie raczej nie ma szans.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: Marmik »

O odwołaniu wizyty w Hamburgu przyznam, że nie wiedziałem.
Co do zwiedzenia to sądzę (ale na razie pewności nie mam), że taka możliwość będzie co najmniej przez 1-2 dni. W końcu to nie Amerykanie, no i flagowy okręt nie chodzi chyba po Europie by go kryć za kontenerami tylko by prezentować banderę. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Co do daty wejścia to jak wspomniałem pewności nie mam. Nie słyszałem by miał ćwiczyć z naszymi okrętami przed wejściem do Gdyni (ale nie interesowałem się zbytnio).
Pewnie jutro lub we wtorek wszystko się wyklaruje.
Postaramy się was poinformować szybciej niż te źródła które powinny, a jak zwykle mają czas.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: thomson »

Jutro rozpoczną się na Bałtyku dosyć duże ćwiczenia PMW. Więc może jednak jakiś udział Bulwarka?
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: karol »

Okręt flagowy, hmm, ciekawe są wypowiedzi naszego morza. Flagowy czego to już nie łaska napisać i wyjdzie na to, że Royal Navy ma na flagowiec barkę desantową.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: Marmik »

Tak, Bulwark jest okrętem flagowym Królewskiej Marynarki Wojennej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, nazywanego u nas oficjalnie, skrótowo Wielką Brytanią (Royal Navy Fleet Flagship).
Wydaje mi się, że na stronie NM jest to dość wyraźnie napisane, bo nawet większą czcionką... czyli w tytule, a zaraz potem w pierwszym zdaniu.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: karol »

Faktycznie masz rację, lotniskowiec wywalili z tej funkcji i w tym roku jest to barka desantowa. No cóż, nie komentuję. Poczytałem http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-12780010 i obejrzałem. PMW wcale tak źle zatem nie wygląda na tym tle.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Adam
Posty: 1745
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: Adam »

Nawiązując do powyższej wypowiedzi, taka ciekawostka - pytanie: ile rakiet Seawolf miała na pokładzie fregata HMS Westminster kiedy patrolowała okolice Banghazi w trakcie ostatniej interwencji w Libii?
Przypominam - to podstawowy system plot tego okrętu. Co prawda, libijskie siły lotnicze raczej nie były groźne, ale ciągle istniało prawdopodobieństwo, że coś tam może wystartować.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: polsteam »

karol pisze:Okręt flagowy, hmm, ciekawe są wypowiedzi naszego morza.
najpierw sprawdzić samemu, potem zarzucać komuś błąd czy nierzetelność... wypadało by...
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: polsteam »

karol pisze:Faktycznie masz rację, lotniskowiec wywalili z tej funkcji i w tym roku jest to barka desantowa. No cóż, nie komentuję. Poczytałem http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-12780010 i obejrzałem. PMW wcale tak źle zatem nie wygląda na tym tle.
- tak, jakby BEZPOŚREDNIO przed Bulwarkiem rolę okrętu flagowego pełnił lotniskowiec, a nie inna "barka desantowa" (pomijając już to, że nazywanie okrętu wyposażonego do... i mogącego pełnić funkcję okrętu dowodzenia lekceważąco - "barką desantową" jest lekką przesadą...)

otóż właśnie bezpośrednio PRZED Bulwarkiem rolę okrętu flagowego pełniła bliźniacza "barka desantowa" (jak chce karol) - HMS Albion...

http://www.hmforces.co.uk/armed_forces_ ... hms-albion


- - - - -

łaskawca :-) oszczędził Royal Navy i nie skomentował... :-) Royal Naby odetchnęło z ulgą...

- - - - -

na pewno już zaintersowani wiedzą, bo się chyba przed południem pojawiło w pewnych mediach głównego nurtu, ale
tutaj http://www.naszemorze.com.pl/pokaz_wiad ... hp?idn=517 i tutaj http://www.facebook.com/NaszeMORZE
też jest uaktualnienie - kiedy okręt ma być i kiedy będzie go można zwiedzać...
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: HMS Bulwark w Gdyni...

Post autor: Marmik »

Już jest w drodze z Kilonii.
Załączniki
BULWARK.JPG
BULWARK.JPG (69.76 KiB) Przejrzano 13319 razy
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
ODPOWIEDZ