Rysunki wnętrza AOP projektu 941

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Rysunki wnętrza AOP projektu 941

Post autor: marek8 »

Witam,
Mam prośbę - po katastrofie Kurska w sieci i nie tylko pojawił się prawdziwy wysyp rysunków przedstawiających jak od środka wyglądają okręty projektu 949 i 949A.
Może ktoś z was spotkał się z rysunkami przedstawiającymi wnętrze drugiego z tych mastodontów? Zaznaczam, ze znam strony ze zdjęciami wnętrz - bardziej chodzi mi i to jak w wersji rysunkowej wyglada rozplanowanie tych okrętów np. gdzie oni tam upchneli ten basen :) i jak wyglada ten ukąd kadłubów itd.
Będe wdzieczny za każdy rysunek.
Pozdrawiam
matrek
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-11, 22:49

Re: Rysunki wnętrza AOP projektu 941

Post autor: matrek »

marek8 pisze:Witam,
Mam prośbę - po katastrofie Kurska w sieci i nie tylko pojawił się prawdziwy wysyp rysunków przedstawiających jak od środka wyglądają okręty projektu 949 i 949A.
Może ktoś z was spotkał się z rysunkami przedstawiającymi wnętrze drugiego z tych mastodontów? Zaznaczam, ze znam strony ze zdjęciami wnętrz - bardziej chodzi mi i to jak w wersji rysunkowej wyglada rozplanowanie tych okrętów np. gdzie oni tam upchneli ten basen :) i jak wyglada ten ukąd kadłubów itd.
Będe wdzieczny za każdy rysunek.
Pozdrawiam

Nigdzie nie upchneli. Jednostki 941 dysponowały najlepszą w radzieckiej marynarce wojennej przestrzenią życiową załogi, w tym: małą salą gimnastyczną, solarium, sauną, a nawet ptaszarnią, ale nie pływalnią. Schematy mam w jednej z ksiązek - dwa równoległe kadłuby sztywne o srednicy 7,2 metra kazdy, zakonczone z przodu kapsułami mieszczacymi sekcje torpedowe, Kadłuby sztywne otoczone kadłubem lekkim. 20 silosów startowych umieszzone było miedzy kadłubami sztywnymi, centtala okretu umieszczona w dwóch sekcjach ciśnieniowych miedzy kadłubami sztywnymi - dl. 30 m średnica 6 m.
Pozdrawiam
Pet5
Posty: 138
Rejestracja: 2006-03-06, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rysunki wnętrza AOP projektu 941

Post autor: Pet5 »

Niewielki basen a raczej basenik był na Akułach. Tu go widać na zdjęciu http://www.ops.mil.pl/op/czytelnia/?aid=294
Na NG leciał kiedyś film dokumentalny o tych op i było tam krótkie ujęcie z tym basenem.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Rysunki wnętrza AOP projektu 941

Post autor: marek8 »

Nie no w bardzo ciekawym rosyjskim filmie dokumentalnym "Ruskaja Akuła" z 2002 roku (który polecam - dobrze zrobiony) z całą pewnością widać, że basen choć niewielki jednak był :) Podobnie chyba coć takiego było też na Kursku - choć mniejsze. Co do pozostałych wypoczynkowych rozrywek zgoda w pełni :)
Ale czy możnaby prosić o jakiś skan tych wnętrz okrętu? Tak jak pisałem co do proj. 949 i 949 A jest tego naprawdę sporo - może więc ktoś wie gdzie szukać dla projektu 941?
ODPOWIEDZ