Pancerz Bogów wojny.

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

groteska
Posty: 13
Rejestracja: 2010-09-06, 07:01
Lokalizacja: Australia

Pancerz Bogów wojny.

Post autor: groteska »

Witam.
Tak sobie przeglądając ten temat: http://fow.pl/forum/viewtopic.php?f=3 ... 3&start=64 o reaktywacji pancerników lub tego czynu bezsensowności, jako kompletny laik w temacie naszło mnie pewne pytanie: czy dziś było by możliwe wybudowanie pancernika, to znaczy dokładnie chodzi mi czy pancerz, który bez mrużenia oczu można nazwać pancernikowym można by było wybudować. Rozumiem masę pancerza dla czołgów się buduje ale czy dziś jest możliwe budować pancerz pancernikowy np. przedni pancerz wież armatnich itp dużych rozmiarów, chodzi jedynie o rozmiar. Jako laik kompletnie się nie znam a zdaje sobie na tyle sprawę że była to kosztowna inwestycja. A rozmiar to jednak rozmiar. Próbowałem wbić: "pancerz pancerników" w wyszukiwarkę tego forum ale jakoś nic.
Pozdrawiam
"Bałtyk tylko dla Bałtów" : Bałtycka.
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Pancerz Bogów wojny.

Post autor: oskarm »

Pancerz wspolczesnych czolgow ma kompletnie inna budowe od pancerzy pancernikow czy czolgow z II WS. Jest on nastawiony na przeciwdzialanie pociskom podkalibrowym i kumulacyjnym. Jesto on zbudowany ze stosunkowo cienkich plyt stalowych poprzekladanych plytami: ceramicznymi, zubozonego uranu, kompozytowymi o roznych poziomach twardosci. Swoje musi niestety kosztowac (poziom mniej wiecej 1-2 mln USD na zachodzie za czolg). Podejrzewam, ze jego budowa nie nadawalaby sie do zatrzymywania tonowych pociskow pancernikow a koszt bylby zabojczy.
Nie wiem gdzie istnialaby jeszcze potrzeba stosowania dzis podobnych plyt jak to bylo w przypadku pancernikow? Podejrzewam, ze huty utracily takie zdolnosci.
groteska
Posty: 13
Rejestracja: 2010-09-06, 07:01
Lokalizacja: Australia

Re: Pancerz Bogów wojny.

Post autor: groteska »

Witam,
Czyli według Ciebie "Oskarm" budowanie głównych elementów pancerza pancerników (takich jak rozumiemy, DWS) to jednak sprawa która odeszła w nie pamięć i nie ma takiej technologi ( aby z roku na rok wybudować coś co można nazwać Bismarckiem XXI wieku.?
"Bałtyk tylko dla Bałtów" : Bałtycka.
Speedy
Posty: 552
Rejestracja: 2004-07-23, 15:24
Lokalizacja: Wawa

Re: Pancerz Bogów wojny.

Post autor: Speedy »

Próbowałem na szybko poszukać po necie, czy ktoś oferuje takie grube blachy w dużych rozmiarach. Póki co największe co znalazłem ma na składzie znany i lubiany koncern Thyssen-Krupp - są to płyty walcowane o grubości 125 mm i szerokości 3600 mm.
https://www.thyssenkrupp-steel.com/en/p ... ssels.html

To nie jest w zasadzie pancerz, niestopowa stal walcowana na zbiorniki i instalacje wysokociśnieniowe, niemniej sądząc z opisu też nie taka ostatnia.

EDIT: Jest :D ktoś jednak oferuje takie rzeczy, International Steel Group z Ohio. Co prawda prezentacja jest z 2003, i jest z webarchiwe, więc nie wiadomo czy wciąż się tak bawią kolesie przez te lata; znaczy wykupił ich Arcelor-Mittal, ale czy zachował technologię tego nie wiem.
https://web.archive.org/web/20060320134 ... /armor.pdf

Krótko, oni się reklamowali tam, że robią pancerz właśnie i maksymalne wymiary jakie oferują to grubość 762 mm, szerokość 5 m i długość 38,5 m, nie wszystko naraz oczywiście, ale powiedzmy że to jest ten rząd wielkości.
Pozdro
Speedy
Awatar użytkownika
Marek-1969
Posty: 429
Rejestracja: 2009-07-18, 21:12
Lokalizacja: Bytom

Re: Pancerz Bogów wojny.

Post autor: Marek-1969 »

czyli "kieszonke" lub krążownik ciężki można by machnąć . np do konfliktów asymetrycznych
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Pancerz Bogów wojny.

Post autor: Peperon »

Można by machnąć i pancerz na Yamaciaka.
Oczywiście tylko jeśli prawdą jest to co wykopał Speedy, a Mittal utrzymał produkcję.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
ODPOWIEDZ