Flags of Our Fathers

Omówienia i recenzje nowych książek, artykułów, publikacji

Moderatorzy: crolick, Marmik

MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Flags of Our Fathers

Post autor: MiKo »

W końcu obejrzałem ten film i jestem mile zaskoczony. Nie będę się skupiał na treści (jest całkiem przyzwoita), jeno na morskich akcentach.

Mając w pamięci szmirowate Pearl Harbor i koszmarne sceny okrętowe z Yamato można śmiało powidzeć, że zdjęcia w FooF sa poprostu przepiękne. Konwój, strzelajace pancerniki, desant. Trochę podrasowanych starych oryginalny ujęć połączono z nowymi nakręconymi między innymi na USS Texas - na potrzeby filmu wystrzelono z 14-calówki i jednej 5-calówki.

Oczywiście wiele odbiega od realizmu - jakaś Iowka stoi "na beczce" pomiędzy transportowcami, krążownikami, LST i śmigającymi niszczycielami. Do tego w odległości pół mili od brzegu. Wszystko to jednak nic w porównaniu do wspomnianych wyżej "hollywoodzkich" gniotów... (o budżecie pewnie parokrotnie większym)

Podobno Listy z Iwo są jeszcze lepsze (jako film przynajmniej)
radarro
Posty: 546
Rejestracja: 2006-09-11, 12:58

Post autor: radarro »

Nie rób ze mnie TW tylko napisz wprost, że to ja Ci to wszystko wygadałem.

"Listy z Iwo"= relacja z przygotowań i przebiegu walki na wyspie, min. z ciekawą sceną z lat trzydziestych , ukazującą Kuribashiego jeszcze jako płk na placówce w USA. Na pytanie o ew. wojną z USA, odpowiada, że jest to ostatni przeciwnik, z którym Japania chciałaby walczyć
Na początku było słowo!
Koncentracja słów - Informacja
Koncentracja informacji - Energia
Koncentracja energii - Materia
Informacja + Energia + Materia = Życie
Slowo to życie!

Używaj Słów ostrożnie, gdyż mogą zabić!
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

... ale dodał też, że jak będzie musiał, to będzie walczył, czym wprowdził pewien chłodny nastrój w trakcie przyjęcia.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
ODPOWIEDZ