Nowy Borowiak na Mikołaja :P

Omówienia i recenzje nowych książek, artykułów, publikacji

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Nowy Borowiak na Mikołaja :P

Post autor: Wicher »

ORP Wilk - okaleczony drapieżnik

Autor, jeden z najzdolniejszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych badaczy dziejów polskiej floty wojennej, opracował pierwszą monografię jednego z najbardziej znanych i legendarnych okrętów podwodnych ORP "Wilk" i załogi, która zasłynęła m.in. brawurowym przedarciem się z Bałtyku do Wielkiej Brytanii we wrześniu 1939 roku. Odkrywa fakty nieznane z historii żelaznego drapieżnika w latach 1940-1945 na Zachodzie, często wstrząsające: bunty i unikanie służby przez załogę, demoralizację, niekompetencję i nieudolność kadry oficerskiej, kulisy samobójczej śmierci kmdr ppor. Krawczyka oraz inne. Książka została opatrzona bogatym materiałem ilustracyjnym, zawiera dokładne rysunki jednostki i jej uzbrojenia oraz mapki. Dodatkowym atutem publikacji są nieznane dokumenty przechowywane w archiwach zagranicznych. Dzięki talentowi pisarskiemu autora mamy do czynienia z pasjonującą publikacją.

Za: http://www.gandalf.com.pl/b/orp-wilk-ok ... rapieznik/

:o

Słowa zapowiedzi mnie powaliły - samouwielbienie którego nie powstydziłby się nawet Muammar Kadafi :lol:
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
sebian
Zwycięzca QUIZ-u FOW
Posty: 437
Rejestracja: 2004-03-20, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sebian »

Ale to on o sobie tak napisał?
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

Juz sie boję o biednego Ś.P. B.Krawczyka.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

A ktoś w ogóle czyta Borowiaka? Ja raz w księgarni starogardzkiej widziałem jego knigę, ale pobieżne rzucenie okiem na jej treść wykluczyło moje dalsze zainteresowanie, bo po prawdzie myślałem zawsze, że tamtą propagandę mam za sobą i teraz w wolnym kraju jej nie muszę czytać. Jeśli takie zainteresowanie wzbudza u innych, to Mariusz ma kłopot.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

ODPOWIEDZ