WYŁĄCZENIE FOW

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: Maciej »

Janiku NIE! To niczego nie zmieni, zupełnie niczego.

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Janiku po to sa admini zeby ciac takie posty. A ze nasi nie maja na takie pierdoly czasy to nikt ich nie usuwa i siedza sobie dalej...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Zulu Gula

Post autor: Zulu Gula »

crolick pisze:Janiku po to sa admini zeby ciac takie posty. A ze nasi nie maja na takie pierdoly czasy to nikt ich nie usuwa i siedza sobie dalej...
Spytajcie Stalina, jak jest na forach, na których jesteśmy Modami.
Na jednym z nich Stalin działa jak NKWD - bezlitośnie pilnuje porządku.

Tam nie ma szans na pyskówki, bo Moderator błysk robi z tym porządek.

A wyzywanie kogokolwiek jest wyjątkowo nie w modzie.

Masz problem z kolegą/koleżanką???
Napisz do "Przyjaciółki".
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Zulu Gula pisze: Spytajcie Stalina, jak jest na forach, na których jesteśmy Modami.
Na jednym z nich Stalin działa jak NKWD - bezlitośnie pilnuje porządku.
Dziękujemy za uznanie, Towarzyszu Generale :mrgreen:
Rewolucyjną czujność należy zachowywać zawsze i wszędzie :killer:
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Zulu Gula

Post autor: Zulu Gula »

Darth Stalin pisze:
Zulu Gula pisze: Spytajcie Stalina, jak jest na forach, na których jesteśmy Modami.
Na jednym z nich Stalin działa jak NKWD - bezlitośnie pilnuje porządku.
Dziękujemy za uznanie, Towarzyszu Generale :mrgreen:
Rewolucyjną czujność należy zachowywać zawsze i wszędzie :killer:
Zwłaszcza tam Wasza Ekscelencjo, Towarszyszu Stalinie (jakoś v. Auffenbergowi sam towarzysz przez głowę i wąsy nie chce przejść), gdzie anarchia szerzona przez zgniły zachodni konsumpcjonizm i inne odchylenia prawicowo-trockistowsko-lewicowe panują.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Zulu Gula pisze:
crolick pisze:Janiku po to sa admini zeby ciac takie posty. A ze nasi nie maja na takie pierdoly czasy to nikt ich nie usuwa i siedza sobie dalej...
Spytajcie Stalina, jak jest na forach, na których jesteśmy Modami.
Na jednym z nich Stalin działa jak NKWD - bezlitośnie pilnuje porządku.

Tam nie ma szans na pyskówki, bo Moderator błysk robi z tym porządek.

A wyzywanie kogokolwiek jest wyjątkowo nie w modzie.

Masz problem z kolegą/koleżanką???
Napisz do "Przyjaciółki".
Jakie posty mają ciąć admini?!? Panowie, nie popadajcie w paranoję! Przecież nikt nikomu krzywdy nie zrobił! Na innych forach moderatorzy muszą być agresywni bo zdarza się, że niektórzy userzy są chamscy. A mięso lata tam takie, że głowa mała.
Żadna z oprotestowanych wypowiedzi nie nosi znamion przestępstwa, więc netlook.pl nie może nic zrobić. Ale - żeby mu Lara2000 i Nala dali spokój może nam utrudnić życie. Dlatego dajmy sobie spokój z krytykowaniem tych ludzi!
Ktoś się pogniewał, bo skrytykowano jego artykuł - to jego sprawa. Nerwy w takich okazjach ludziom puszczają - zdarza się: Mitoko i ja możemy służyć za przykład.

To nie jest wina administratora, że ktoś się poczuł urażony.
To nie jest kwestia braku regulaminu, że zrobiło się przykro.
Ale w dobrze pojętym interesie użytkowników FOW jest jak najszybsze zakończenie tej awantury i powrócenie do status quo ante bellum

Kochajmy się!!!
Ksenofont

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Ksenofont pisze:Jakie posty mają ciąć admini?!? Panowie, nie popadajcie w paranoję! Przecież nikt nikomu krzywdy nie zrobił! Na innych forach moderatorzy muszą być agresywni bo zdarza się, że niektórzy userzy są chamscy. A mięso lata tam takie, że głowa mała.
Żadna z oprotestowanych wypowiedzi nie nosi znamion przestępstwa, więc netlook.pl nie może nic zrobić. Ale - żeby mu Lara2000 i Nala dali spokój może nam utrudnić życie. Dlatego dajmy sobie spokój z krytykowaniem tych ludzi!
Ktoś się pogniewał, bo skrytykowano jego artykuł - to jego sprawa. Nerwy w takich okazjach ludziom puszczają - zdarza się: Mitoko i ja możemy służyć za przykład.

To nie jest wina administratora, że ktoś się poczuł urażony.
To nie jest kwestia braku regulaminu, że zrobiło się przykro.
Ale w dobrze pojętym interesie użytkowników FOW jest jak najszybsze zakończenie tej awantury i powrócenie do status quo ante bellum

Kochajmy się!!!
Ksenofont

Pozdrawiam
Ksenofont
Xeno to nie jest kwestia jednego artykulu czy obrazania sie. Jak chcesz to ci kiedys przy piffku wszystko wytlumacze co i jak :clever:
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

Wiecie co...

WIEJE PARANOIĄ... :o

Szanowny Kolega Nala - znany większości społeczności shiploverów w Polsce jako:
1. OFICER - PORUCZNIK MW RP, (z perspektywami awansu na Kapitana...)
2. Szef Działu Artylerii na ORP Puławski,
3. Wielki Nauczyciel i Mentor: "Mówisz Waść do Oficera" , "Kim Waść jestes by prawić mi morały?",
4. Dżentelmen w każdym calu: "Wybieraj broń: sąd, solo czy ugoda"
5. Super Szampon 4 w 1 : Nala=Kaiman=Devastation=Anihilator...
itd. itp.

Wraz ze swoja nieletnią ukochaną piszą SKARGĘ DO PROVIDERA??

To jest ŚMIECHU WARTE...

Skarżą się na mobbing?? Dręczenie?? Napaść?? Szykany??



To ja jestem ciekaw, czy na forach o zabarwieniu politycznym, też są jaja, że NA PRZYKŁAD A. Kwaśniewski wraz z małżonką lub R. Giertych z żoną piszą do providera, że ktoś o nich źle mówi i...
FORUM JEST WYŁĄCZANE??????:o

O ile mnie pamięć nie myli kilka razy na tym forum były ostre SPORY:
- Z panem M. Frantzem... (Przepraszam jeśli źle napisałem nazwisko)
- Z Kseniem i Mitokiem...
- Z ... (?) może czegoś nie pamiętam??
(pomijam tu idiotyczne odzywki osób występuujących jako GOŚĆ - choć w wielu przypadkach Nicpoń i ja wiemy kim te osoby są i skąd się tu wzieły - łatwo się zreszta tego domyśleć)


AWANTUR było kilka,ale ...
ALE TYLKO Z NALĄ lub jego Wielbicielami i Wielbicielkami które nie wiadomo dlaczego tu przylazły z forum Ajron Kets...

Kolega Nala sam się wyrzucił poza obręb społeczności shiploverów swoimi kłamstwami, zmyśleniami, krętactwami, wymysłami, dedukcjami itp.
To wszystko są znane historie i nie warto je przytaczać...

A teraz co?? Nala jest biedy, pokrzywdzony i szykanowany...???
Pisze skargi... Zali się... Narzeka...

Trochę mi to przypomina jeden film: "Przylądek strachu" i postać graną przez Roberta Mitchuma a w sequelu Roberta de Niro...
Niewiniątko takie w kociej skórze...

Neetlook popełnił błąd wyłączając nasze Forum - choć może za pismami Nali i LARY może wykonano telefon w takim stylu:
"Tu mówi Sławomir L. Porucznik. WSI Gdynia oddział Kamienna Góra.
Jako magister bezpieczeństwa narodowego informuję, że na FOW działa tajny agent i należy Forum natychmiast wyłączyć... TAJNE/POUFNE/NIEJAWNE"

Powiecie PARANOIA??
Te osoby, które poznały bliżej kolegę Nalę mogą to potwierdzić, że taki numer w jego wykonaniu jest możliwy...

Być może w Netlooku po prostu ktoś... zgłupiał z zaskoczenia i je wyłączył...

Nicpoń wyjaśni wszystko u naszego providera i mam nadzieję będzie wszystko OK.

Nie chcę na tym Forum pełnić roli cerbera. Nie chcę ciąć postów czy ich wyrzucać - i gdy tu nie było Nali z jego koleżankami nie było takich sytuacji. I wcześniej nic tu nie trzeba było moderować, wycinać, usuwać itp. Do czasu...

Bardzo mnie cieszy, że jesteśmy bardzo profesionalnym i poważnym Forum. I chcemy z Nicponiem i Miko, żeby tak pozostało.

Z poważaniem
ABSOLUT
KaOwiec
:wink:
"I've nothing much to offer
There's nothing much to take
I'm an absolute beginner
But I'm absolutely sane..."
:D
karolk

Post autor: karolk »

jakieś dziwne zwyczaje, zatrzymanie czegoś bez dowodu :) coś mi sie wydaje, że koniecznie trzeba w końcu swój serwer postawić i podziękować wynajmującym... :roll:
Grom

Post autor: Grom »

karolk pisze:jakieś dziwne zwyczaje, zatrzymanie czegoś bez dowodu :) coś mi sie wydaje, że koniecznie trzeba w końcu swój serwer postawić i podziękować wynajmującym... :roll:
Operacja dość prosta, ale też i czasochłonna. Ponieważ trzeba zrobić backup bazy danych i przenieść. Może rozpatrzycie możliwość taką:
aktywacja konta użytkownika ----> przez e-mail.
Odebranie możliwości pisania na forum jako gość, maksymalnie czytanie i przeglądanie forum.
W ten sposób możecie mieć jakąś kontrolę nad przegladającymi forum i na wypadke sytuacji "W" wyłączyć konto użytkowika. Regulamin też jest dobrym pomysłem, nie wiem ile jest prawdy w onym mobbingu, ale ... w ten sposób posiadacie regulamin, którego trzeba przestrzegać i jakąś kontrolę nad rejestrującymi się. W tym wypadku popieram kol. KarolaK, przynajmniej w części ---> uważam takie postępowanie netlook.pl za niepoważne, administracja forum nie może ponosić odpowiedzialności za to co ktoś sobie w prywatnej korespondencji napisał. Firm hostingowych w Polsce kilka się znajdzie, i wszystkie one żyją z pieniążków wpłacanych przez administarcje różnych serwisów.
karolk

Post autor: karolk »

tylko na dwóch forach toleruję logowanie, jak widzisz, tu tez nie korzystam, jak wprowadzimy te zmiany, to ja na pewno nie bedę instalował sobie szpiegów w systemie, zbyt cenię niezależność, no ale jak chcecie, to nie moje forum, po prostu nie będę tu wchodził :)
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Jak dla mnie cała ta "sprawa" jest robieniem "burzy w szklance wody".
Ale jeśli komuś (Nali) to bardzo przeszkadza to moja prośba (jak najbardziej prywatna) - powstrzymajcie się od jakiś komentarzy ad persona.
Co innego merytorycznie. Nala publikuje i każdy ma prowo się do tego odnieść czy ustosunkować (mam nadzieje że nie zostanie to odebrane jako kolejny atak na jego osobę).

Co do netloooka to też nie ma co się zbytnio oburzać bo ich również obowiązują pewne procedury.

PS
te nicpoń co tu śmiecisz w dziale o okrętach... :P
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Tak… doznałem szoku wczoraj późnym wieczorem ( 6 godzin różnicy czasu), kiedy przeczytałem, że brak opłaty może być powodem wyłączenia forum.
Szczęśliwie, poznałem prawdziwą przyczynę i nie mam nic do dodania w tej sprawie, bo już poprzednicy napisali, co było trzeba.

Jedna rzecz mnie wszelako interesuje, a mianowicie prawo, pozwalające tak sobie wyłączyć komuś serwis, bo ktoś tam coś napisał i poczuł się urażony.
Zastanawiam się, co należy napisać w skardze do serwera, aby spowodować taki rezultat.
Zawsze mi się zdawało, ba, byłem przekonany, że tego typu sprawy załatwia się w sądzie z powództwa cywilnego, jeżeli moje dobra zostały naruszone. Zbiera się tedy dowody i zakłada proces.

Ja sobie zwyczajnie nie mogę wyobrazić innej procedury !!!!!.

Jeżeli ktoś zechciałby nam to wyjaśnić to zagadnienie, będę bardzo wdzięczny.

Można przecież odbić piłeczkę i powiedzieć, że nieodpowiedzialna akcja ze strony serwera spowodowała, że nie uzyskałem na czas potrzebnych mi danych przeznaczonych do dalszej działalności dydaktycznej, komercyjnej i innej.
Ja wiem, że to dość naciągany przykład, ale kto wie, czy dobry prawnik nie poradziłby sobie z tym zagadnieniem.

Karolu, poruszyłeś sprawę niezależności, czyli czegoś, co ja sobie także cenie ponad wszystko.
Czy możesz mi wytłumaczyć, jaki rodzaj szpiegowania zagraża, jeżeli się logujesz na FOW?
Pytam zupełnie poważnie bez podtekstów. To jest też poważny problem i nie wykluczam, że coś jest na rzeczy.

Ja, osobiście, jeżeli ktoś nielegalnie zdobył mój adres mailowy i zarzuca mnie g….em, to mówię, jak kiedyś Kazimierz Rudzki – niech się gwałt gwałtem odciska, rzekła d…a do mrowiska i przechodzę do porządku dziennego nad sprawą, a jak widzę, że ktoś może wykraść coś z mojego komputera, to wyłączam Internet na dysku, na którym mógłbym coś ważnego robić i koniec.
Od czasu tego powiedzenia wiele się zmieniło i mamy inną epokę.

Pozdrawiam serdecznie
Ryszard
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

1. Regulaminy, zasady itp, itd to dobre w miejscu, gdzie istnieją obawy o brak nazwijmy to wychowanie. Na pewno nie na FOW. Czy klub towarzyski nalezy koniecznie zamieniać w quasi stowarzyszenie ? Czy jak mam ochotę napić się kawy, zjeźć ciastko, pogadać o okrętach to muszę na stałę wchodzić do klubu ? Dla mnie jest to przyjemne, Karol woli nie - jego wybór i jego prawo/ I niech tak zostanie.
2. Listy Sławomira L. są dla mnie przynajmniej atakiem na nas wszystkich. Uważam, że w kilku postach było zbyt dużo ad personam, a nie ad rem. Ale co za problem napisać zamiast "głupi" to "głupio się wypowiada", zamiast "kłamie" to "rozmija się z prawdą nie bez udziału świadomości" :lol: :lol: :lol: (nie mogłem się powstrzymać.
3. Na dziś : istsotne sa zapisy umowy z netlookiem. Ewentualnie należy umowe aneksować (chyba jest to niezbędne). Doprecyzowanie procedur w takich sytuacjach pomiędzy stronami umowy jest niezbędne. To wystarczy - pod względem cywilnoprawnym.
Fax et tuba
Maciej Kozłowski
Posty: 27
Rejestracja: 2004-03-23, 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciej Kozłowski »

Szanowni koledzy FOW
Dwa razy przegryzłem się przez ten temat czytając od deski do deski wszystkie tłumaczenia, domysły i usprawiedliwienia. Dochodzę do takich wniosków :
# Nie wiem o kim mowa i po opisach jego dokonań przez kolegów w niniejszym temacie nie chcę wiedzieć o kim mowa.
# Moim zdaniem jakakolwiek dyskusja na ten temat tylko utwierdza osobę opisywaną o jej wilekiej WADZE i znaczeniu na FOW. Może poprostu damy sobie spokój i odpuścimy... ? Kontynuacja tematu tylko niepotrzebnie utwierdza rzeczonego obywatela o jego domniemanym znaczeniu dla braci FOW.
# Wymuszenie logowania dla zostawienia postu to nic innego jak Zamykanie Forum - mam wrażenie że wielu kolegów podziela moje zdanie. A na posty zostawione przez niedorozwiniętych wtrętów dla zasady :
- o moge coś napisać to im pokaże !
- o dziwo tylko nie mam co pokazywać.......
chyba sobie w takim razie w twarz napluje....

Chciałbym byśmy potrafili pozostawić bez komentarza.

Na koniec wiem że nie jestem znanym i super aktywnym użytkownikiem forum. Pisze tylko raczej pytania które jak dotąd nigdy nie zostały bez odpowiedzi. Otrzymałem wielokrotnie pomoc od kolegów. Stąd też i czuję się upoważniony to powyższej dywagacji i proszę koledzy dajcie spokój - omawiana osoba / osoby same się reprezentują w dość konkretnym świetle i nie trzeba już im naszych reflektorków UWAGI dodatkowej na nich kierować - niech im droga prostą będzie i zaprowadzi np. w ... Bieszczady może tak uda im się zrekonstruować flotę błot i bagien w której nikt z nas pływać nie musi.......
Maciej Kozłowski
Awatar użytkownika
Diabeł
Posty: 55
Rejestracja: 2004-05-26, 12:42
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Diabeł »

Myślę ze Maciej Kozłowski ma rację. Przenieśmy tem temat do "Psycholi", bo tam jest jego miejsce. Dalsze działania pozostawmy administracji forum. Tym, co znali miłośnika kotowatych nie trzeba nic tłumaczyć. Inni, którzy nie mieli okazji go poznać niewiele stracili :lol: Roztrząsanie tego tematu spowoduje, że Nala vel Kaiman vel Devastation vel Anihilator vel Sławek L ... i jego nieletni dwór osiągnie zamierzony cel.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ