Odwołanie Moda Forum Lotnictwa i Forum Wojsk Lądowych

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Czy Mitoko ma zrezygnować z moderowania Forum Lotnictwa i Forum Wojsk Lądowych ?

TAK
7
26%
NIE
20
74%
 
Liczba głosów: 27

karolk

Post autor: karolk »

jednak Mitoko musisz przyznać, że czymś się różni usuwanie niepodpisanych postów od usuwania postów logujacego się uzytkownika :)
kolejnym problemem istotnym dla uzywania komputera jest wymóg uzywania małych liter aby przegladarka X użytkownika "uzytkownik przegladarki X" mogła mu wyswietlic zawartośc strony oraz obrazki w niej zawarte, a tutaj w ogóle zastosowanie polskich ogonków powoduje error 404 - nie ma takiej strony. Ja na przykład nie zamierzam nigdy przechodzić z html-u na php i jemu pochodne, więc ciągle od tej zasady bedę zależny :)
odnośnie Twojego pytania, czy powinieneś być modem, czy nie, ja nie mógłbym być modem, gdyż szanuje demokrację i swobodę, ale takie porządki (jakie Ty próbujesz), to bym już wprowadził co najmniej dwa lata temu Mitoko! :-)
nie mnije jednak i w tym miejscu powtórzę - nicpoń wymiękasz :wink:
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

karolk pisze:odnośnie Twojego pytania, czy powinieneś być modem, czy nie, ja nie mógłbym być modem, gdyż szanuje demokrację i swobodę, ale takie porządki (jakie Ty próbujesz), to bym już wprowadził co najmniej dwa lata temu Mitoko! :-)
Już kiedyś to padło iż charakter FOW powodował iż modowanie było dość ulgowym zajęciem.

Inna rzecz iż żadna z zasad nie powstała wczoraj czy miesiąc temu - powstały znacznie dawniej.

Dlatego podchodzę jasno - jeżeli większości się to nie podoba - bez zmrużenia okiem zrezygnuję - w końcu dla to też dodatkowa robota.
A do FOW mam sentymentalny stosunek - to było pierwsze polskie forum na którym zagościłem na stałe - i chyba jedyne polskie na które mnie nie ściągano (z tych na których jestem wlogowany).

Dla niezorientowanych (czyli z krótszym stażem) - zostałem tu modem nieco z przypadku - po prostu przy okazji robienia porządków i wydzielenia działów lądowego i morskiego by nie pętały się po zasadniczym FOW, ktoś to musiał objąć - a wtedy chyba nie było akurat nikogo innego kto by "węszył" szerzej poza sprawy morskie (poza Smokiem oczywiście :lol: ).

Zresztą Ci którzy bywają na DWS wiedzą iż moje reakcje tu są "minimalistyczne" i raczej dość rzadkie.
Ale to charakter FOW.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Chyba już starczy tej ankiety.

Soł. Mitoko zostaje Moderatorem (chyba, że ma za mało czasu i sam chciałby zrezygnować). Smoku - stosuj się do zasad na forum lotniczym i lądowym, albo spróbuj się dogadać z Mitokiem - może na zasadzie wyjątku potwierdzającego regułę :D
Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

Post autor: nicpon »

tak jest Smoku

trzeba sie przystosowac!

Mitoko polozyl wlasna moderatorska glowe na szali
i dostal zdecydowane poparcie

trzeba to uszanowac!

ja ze swojej strony deklaruje
ze rowniez bede sie staral pisac u Mitoka z ogonkami

czuwaj! :-D
Gość

Post autor: Gość »

Niby tak, ale ten system nie dopuszczał kompromisowych rozwiązań. Gdyby pojawiła się 3.opcja typu Mitoko jest dalej modem i wycina niechlujstwo jezykowe (co popieram), ale akceptuje pisanie bez polskich znaków, to kto wie ...

Pzdr.

Zbyszek.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

nicpon pisze:tak jest Smoku

trzeba sie przystosowac!

Mitoko polozyl wlasna moderatorska glowe na szali
i dostal zdecydowane poparcie

trzeba to uszanowac!

ja ze swojej strony deklaruje
ze rowniez bede sie staral pisac u Mitoka z ogonkami

czuwaj! :-D
eee przenosze sie na Twoj.net...
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Anonymous pisze:Niby tak, ale ten system nie dopuszczał kompromisowych rozwiązań. Gdyby pojawiła się 3.opcja typu Mitoko jest dalej modem i wycina niechlujstwo jezykowe (co popieram), ale akceptuje pisanie bez polskich znaków, to kto wie ...

Pzdr.

Zbyszek.
Pisanie bez polskich znaków to też niechlujstwo.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 702
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Post autor: Boruta »

RyszardL pisze: Boruto, taką formę w swoich satyrycznych programach stosował też Jan Pietrzak, i jestem przekonany, że wiesz w czym rzecz.
Nie wiem. Wydaje mi sie ze jestem na Forum Okretow Wojennych a nie Forum Kabarecjonistow. :-)

Tutaj sprawa jest bardzo prosta. Otóż, sam przyznajesz, że wystarczy ustawić sobie komputer i piszesz po polsku, jak cholera, bez najmniejszych problemów. Zagraniczniaki natomiast są głównie reprezentowani przez ludzi polskiego pochodzenia i mogą się zdobyć na normalną pisownię. Ja mam polski Windows XP i polskiego Worda. Nawet gdybym tego nie miał, to i tak bym wybrnął z sytuacji.
Nie wszyscy moga. Z roznych powodow, chociazby dlatego ze moga korzystac z kompa w miejscu pracy i miec ograniczone instalowanie wlasnych pomyslow.
Mitoko pisze:
To było kiedyś - obecne trendy są w drugą stronę - bo wpierw lecą fonty, potem nie chce się pisać "Polak" z dużej litery etc etc.
Moze Tobie sie nie chce. Ja np pisze narodowosci zawsze z duzej.
Ostatnio pojawiły sięnawet strony w necie wołające o walkę o poprawność języka
A takze o czystosc rasowa. I co z tego?

1. Boruta -bywasz na dws
Juz nie. Wlasnie dostalem bana od jakiegos zarozumialego typka ktoremu sie zdaje ze fakt bycia sprzataczka na forum internetowym czyni go kims lepszym od innych ludzi. Za to ze podnioslem wlasnie temat fontow. :-(
- więc powinieneś wiedzieć iż fakt, że ktoś pisze z zagranicy jest argumentem zawsze uznawanym w tej kwestii.
Przeciez napisalem ze chodzi o to jak to dziala w druga strone. Tzn o czytanie.
Trzeba było tylko przykrócić zasady odnośnie dysleksji - bo nagle zrobił się "wylew" dyslektyków (po ukróceniu tego okzało się iż prawie wszyscvy bez kłopotu radzą sobie z polszczyzną)
Prawie wszyscy (nota bene napisales wszysvy :P ) czy ci ktorzy nie odeszli/nie zostali wyrzuceni?
Zobacz jak to jest z dzieciejszym szczeniactwem - pomęczą się w szkole - ale już poza nią uważają, że to ich nie obowiązuje - to nie to samo co kiedyś. Wyrasta pokolenie analfabetów piszących nawet to kim są z małej litery.
Jako dziennikarz jakos sie za analfabete nie uwazam. A szczeniactwem jest dla mnie, bez urazy, przywiazywanie nadmiernej wagi do pisowni. To tak jakby sie ktos chcial bawic w nauczyciela zeby poczuc wladze jaka miala "pani od polaka" (tu pisze z malej litery bo nie o narodowosc a potoczny sktot od "jezyka polskiego" idzie. :-P
Sorry, ale ja jestem doroslym, wyksztalconym czlowiekiem i sobie po prostu nie zycze zeby ktos, czesto mlodszy ode mnie sobie na mnie zabawe w nauczyciela cwiczyl. Niech idzie na studia, zrobi specjalizacje nauczycielska i sie realizuje w szkole. Moge takiemu nawet zalatwic robote (matka jest dyrektorka szkoly i juz jednemu koledze ze studiow zalatwilem).
Jeszcze odnośnie zasad w necie - czasy się zmieniają - jakiś czas temu gadałem z Francuzem, który pytał się mnie o problemy z poruszaniem się po polskich forach z użyciem netowych translatorów - czyli standartowa praktyka (zresztą mieliśmy już przykłady - chociażby w postaci wizyt z Warship Projects).
Wiekszosc translatorow w ogole nie obsluguje polskiego.
Tyle iż translatory nie obsługują polskiego "pidżinu".
To juz kwestia programu. Np w przypadku portugalskiego w odniesieniu do ktorego czesto korzystam z translatora (na angielski bo polskiego nie znalazlem) bez problemow obslugiwane sa i czcionki portugalskie i angielskie.
Nikt nie czepia się interpunkcji - ale odpuszczenie kwestii polskich fontów i dużych liter sprowadzi polszczyznę do poziomu "moja miec pulke co ja dostac od ciocia z niemiec".
Doprawdy? Jakos nie zauwazylem.

PS. Zgodnie z polska tradycja i kultura do osob ktore nie sa nam bliskie zwracamy sie per Pan i Pani. Wiec moze teraz zaczniemy zwalczac ten ochydny anglojezyczny zwyczaj i w imie ochrony czystosci jezyka polskiego i kultury banowac tych co sie tykaja?
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Wow .... Pan Boruta jakoś tak wrażliwy ... (To był żart). A na poważnie: FOW ma bardzo luźne zasady, a czasami wręcz odnoszę wrażenie, że brak zasad. I bardzo dobrze. Ale jak widać i czytać :lol: wszystko ma swoje granice. Interwencje moderatora są bardzo nieczęste, a i tak wywołują burze. Mam wrażenie, że sprawa dotknęła polityków. Chyba jednak jednoznacznie wypowiedzieliśmy się za Moderatorem, a nie za niechlujstwem (choć sam czasem jestem niechlujny to biję się w piersi i o wyrozumiałość proszę) umyślnym i to przy działaniu bezpośrednim.
Fax et tuba
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 702
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Post autor: Boruta »

Jakim znowu niechlujstwem? BTW moderator sie pisze z malej litery. Natomiast imiona, z wielkiej. Nawet gdy chodzi o swoje. Dlatego uwazam ze nalezy Cie zbanowac bo piszesz sie jareksk. :P
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

To nick. Rządzi się nieco innym prawem niż imię :lol:
Fax et tuba
karolk

Post autor: karolk »

jarek ja sobie wypraszam określanie wyniku 4/17 jako jednomyślność, gdyby mi dano aż tyle głosów przeciw, rzuciłbym moderatorkę, ale to oczywiście moja opinia i mój poglad, nie oznacza wcale, że Mitoko powinien go przyjąć za swój :P
taka luźna uwaga osoby niezainteresowanej dziwnymi działami o latadłach i zajencach :-D
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 702
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Post autor: Boruta »

jareksk pisze:To nick. Rządzi się nieco innym prawem niż imię :lol:
A to z jakiej racji? Jesli w niku jest imie to nalezy przestrzegac zasad pisowni. Czy ja sie podpisuje np Boróta?
karolk pisze: gdyby mi dano aż tyle głosów przeciw, rzuciłbym moderatorkę,
Nie przesadzajmy. Nie widze powodu zeby Mitoko mial rezygnowac, ale mysle ze niezaszkodziiloby zmienic troche podejscie.
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Gwoli jasności sytuacji - Boruta dostał tydzień "wakacji" na zastanowienie się po zrobieniu nerwowego ALE odnośnie uwagi (nie mojej) o używanie polskich fontów.

A tak ogólnie (sorki Boruta) - ale na Twoim miejscu to ja bym się nie przyznawał żeś dziennikarzem skoro "zlewasz" polską pisownię tłumacząc to "bo taki mam styl".
Nie wszyscy moga. Z roznych powodow, chociazby dlatego ze moga korzystac z kompa w miejscu pracy i miec ograniczone instalowanie wlasnych pomyslow.
Jeszcze mi się nie zdażyło bym nie uznał takiej argumentacji. Podobnie jak kwestii że ktoś jest poza granicami.
Nikt nigdy nie wprowadzał aż tak przesadnie sztywnych zasad.
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Pytanie do administracji : jak mam zmienić swojego nicka. Jest nieortograficzny :oops:
Fax et tuba
ODPOWIEDZ