Ksiazki

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Ksiazki

Post autor: AvM »

Mi sie wydaje ze ksiazki - powinny byc osobne sub-forum
zdjecia - chyba tez.

AvM
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Książki w jakim charakterze? Nie wiem czy o to chodzi ale m.in dlatego powstał dział "poszukuję kupię sprzedam zamienie". Cyba że ma to być bardziej rodzaj spisów...

Co do fotek to faktycznie można o tym pomyśleć (poszczególne topiki tematyczne z różnymi podziałamiem na rodzaje czy okresy czasowe)
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Może książki w charakterze opinii o nich, recenzji oraz (co kiedyś proponował chyba CIA) ostrzegania i prostowania błędów itp w różnych pozycjach.

Foto mogłoby być :D

Osobiście proponowałbym też dział 'never weres' i 'gdybania', zawsze jakiś taki topic się pojawi :D
......
Tylko wkrótce będzie ciężko się połapać w ilości działów :roll:
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Ksiazki i czasopisma w mysli bibligrafie , wiadomosci , opinie.
Takze w bibliotekach co jest. Kto co ma.

Mnie to bardzo interesuje, Nie wiem jak innych.

AvM
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Nicponiu! Vox populi – vox Dei !!! robimy nowe działy

Konkurs na nazwy działów:

Literatura?, Bibliografia?, Książki?, Źródła ? czy co tam innego?

Co do działu fotek to raczej chyba oczywiste. Tu jednak prośba aby każda fotografia miała podane źródlo pochodzenia - jeśli z książki to tytuł, autor, jeśli z www to link, nazwa archiwum, własne ect. Wiem że to upierdliwe lekko ale trzeba to jakoś sformalizować bo mogą być potem kłopoty.

Kto chętny na moderatora? Na książki widziałbym AvM jeśli by się zgodził...
karolk

Post autor: karolk »

ruch tu stopniowo zamiera, a Ty słuszasz Vox Populi!!! :o
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

MiKo pisze:Nicponiu! Vox populi – vox Dei !!! robimy nowe działy

Konkurs na nazwy działów:

Literatura?, Bibliografia?, Książki?, Źródła ? czy co tam innego?

Co do działu fotek to raczej chyba oczywiste. Tu jednak prośba aby każda fotografia miała podane źródlo pochodzenia - jeśli z książki to tytuł, autor, jeśli z www to link, nazwa archiwum, własne ect. Wiem że to upierdliwe lekko ale trzeba to jakoś sformalizować bo mogą być potem kłopoty.

Kto chętny na moderatora? Na książki widziałbym AvM jeśli by się zgodził...
Ja sie zgadzam,a ale duzo o pancerniku NEVADA nie mam :-)
Jane'sa tez mi chyba z 10 brakuje :-(

AvM
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

Jestem za :)

Opis każdej z książek lub każdego z artykułów (recenzja, błędy, wątpliwości, niejasności itp. itd.) widziałbym w osobnych tematach.
Ostatnio zmieniony 2005-09-08, 18:59 przez CIA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

Aaaa i żeby nie było w ten sposób, że insynuujemy, że dany autor to kompletny imbecyl, bo np. napisał, że burtowy pancerz Iowy ma grubość 307mm a nie 310mm (czy tez odwrotnie). Po prostu lepiej napisać, ze inne źródła podają tyle a tyle i spoko... Nie każdy przy pisaniu opiera się na tych samych źródłach. No i wiadomo... duży wpływ na poprawność publikacji ma rok wydania.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Jestem za!
CIA pisze:Opis każdej z książek lub każdego z artykułów (recenzja, błędy, wątpliwości, niejasności itp. itd.) widziałbym w osobnych tematach.
A tytuł książki obligatoryjnie byłby tematem topicu (sory za masło maślane, ale wiadomo, o co chodzi).
Jako że w dziale takim niekoniecznie znajdzie się jedynie literatura (ale także np. artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy), dział proponuję nazwać:
"Przewodnik bilbliograficzny", albo "Opracowania i źródła"
albo:
"Fakty, wydarzenia, opinie" (to na cześć Radia Wolna Europa, pamiętacie taki program?)

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
ODPOWIEDZ