Czy na FOW jest miejsce na chamstwo?

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Czy na FOW jest miejsce na chamstwo?

Nie, spotykają się tu tylko kulturalni ludzie!
18
86%
Ależ oczywiście, w tym okrutnym świecie tylko silni przetrwają!
2
10%
Możemy nawyzywać się od chamów, ale inne sława na "ch" są zabronione.
1
5%
 
Liczba głosów: 21

Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

Nie prościej poświęcić te dwie minuty wiecej przy każdym poście na sprawdzenie pisowni niż sie wykłucać teraz?
To chyba nie jest taki wielki wysiłek, chyba że chcecie poprostu robić reszcie na przekór.

Pzdr.
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Panowie nawet w najbardziej zakiekłych bojach Absoluta z Nalą nikt się nie odwoływał do administracji, najwyżej temat lądował w psycholach. Jako że temat mało ma wspólnego z administracją Nicpoń tnij waść wstydu oszczędz :D Proponuje temat do psycholi, jak również część tematu o odwołaniu moda bo to już przestał być temat dotyczący odwołania. Panowie jako dorośli ludzie trochę umiaru, lepiej spozytkujcie energę na pisanie ciekawych postów. Bo ostatnio więcej pisania na w sprawach konfliktowych niż na temat tego forum.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Witam!

Niestety, znów jest problem z anononimowymi użytkownikami, nadmiernie podniecającymi się dyskusją: http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=58779#58779
ORKAN4 pisze:to tutaj chyba ci się coś popieprzyło
ORKAN4 pisze:dopieprzyć
Mitoko na urlopie, a delikatne sugestie nie pomagają:
ORKAN4 pisze:nie cofnę słów ostrych, przykrych i wulgarnych.
Więc znów pojawia się pytanie: rzucamy na FOW mięsem, czy jednak zachowujemy się kulturalnie?

Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Nie przejmuj się tyle Kseno, każdy swymi wypowiedziami sobie wystawia świadectwo o sobie - jakie Orkan wystawia, łatwo ocenić.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

pothkan pisze:Nie przejmuj się tyle Kseno, każdy swymi wypowiedziami sobie wystawia świadectwo o sobie - jakie Orkan wystawia, łatwo ocenić.
Dzięki za wsparcie moralne, ale tu chodzi o styl FOWu - czy pozwalamy zachowywać się wulgarnie, czy jednak trzymamy jakiś poziom.
Bo wiesz - jak gdzieś jest za dużo smrodu, to ludzie tam niechętnie chodzą.
X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Grom

Post autor: Grom »

jareksk pisze:Bardzo nie lubię stylu Ksenofonta, ale moim zdaniem pewnych granic nie nalezy przekarczać. Tu zostały one przekroczone. Co z tym zrobić ? Może inni coś zaproponują, bo ja jestem zbyt radykalny :lol:
Podzielam opinię Jarka. Osobiście zdarzyło mi się skrzyżować klawiatury z Ksenem, i nie lubię jego stylu wypowiedzi, jakkolwiek wyzwiska nazywanie kogoś per cham lub zwroty "pieprzysz" są co najmniej nie na miejscu i zasługują na pełne potępienie. Chciałem napisać, że pomimo kilku wyskoków FOW zachowuje i tak bardzo wysoki poziom w porównaniu z wieloma innymi forami, bo jak ostatnio miałem okazję się przekonać to jestem "kufniaszem", "bolszewickim kmiotkiem" reszty nie cytuję. Wileu tu znamienitych i szanowanych ludzi. Myślę, że szacunek adwersarzowi należy się z zasady, z drugiej strony wiem, że Kseno potrafi być bardzo prowokacyjny i wyzywający w swoich wypowiedziach ( mnie też tego nie brakuje ideałem nie jestem ). Dyskusja jest sensowna kiedy rozmawia się na temat i używa argumentów wyłącznie związanych z tematem, zamiast przytyków personalnych. Jeśli każdy powstrzyma się od takich zagrywek oraz będzie starał odczytać sens wypowiedzi adwersarza, zamiast brać każde jego słowo za atak na osobę własną, wówczas i emocje spadną, i dyskusja stanie się rzeczowa.
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

A ja mam takie jedno pytanie. Bez adresowania do kogokolwiek.
Czy nie przychodzi wam do głowy, że chamstwo nie musi być koniecznie powiązane z wulgarnym słownictwem?
I że wykształcony cham od niewykształconego różni się tylko używanym językiem? Bo wie, że za pewne słowa można odpowiadać, więc lepiej ich unikać, a treści wysoce obraźliwe można przekazać językiem wykwintnym.
Szczerze mówiąc wolę jak kto w stanie wzburzenia słowem na "k" rzuci, niźli pseudointeligenckie złośliwości.
Obrazek
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Fakt, jest to względne. "Słowo na k" może być wulgarną obrazą, może też być - choćby przy kielichu - dosadnym przerywnikiem. Wszystko zależy kto, jak, i w jakiej sytuacji je wymawia.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

generalnie rzecz biorąc, mody tu są niemal niepotrzebne, to sobie cenię, ale jak chcecie wprowadzić tu RSO(F), to ja się wyprowadzam, bo nie będę uczestniczył w sztywniackim forum i tak już utraciliście Nalę i Eustachego, którzy mimo trochę szalonych pomysłów wiele wnosili na te szacowne forum
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

E tam Karolu, co to znaczy utraciliście? Nala przy każdej okazji kiedy ktoś się z nim nie zgadzał sam się wyprowadzał z forum. A Smoka czasami jeszcze widać, też go nikt nie wyganiał.
Zdarzają się różne scysje, nikt nie jest w końcu doskonały. Ale swoje racje można wyłożyć nie rzucając tak zwanym mięsem na prawo i lewo...
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Dopiero teraz zwróciłem uwagę na powód awantury.
Słownik języka polskiego PWN
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=pieprzy%E6
Proszę zwrócić uwagę na kwantyfikatory.
pieprzyć
1. dosypywać pieprzu do potraw;
2. posp. mówić coś od rzeczy;
3. posp. traktować kogoś, coś pogardliwie, lekceważąco;
4. wulg. mieć stosunek płciowy;
No i co ja mam myśleć o osobie, która w przypadku słowa "pieprzyć" ma tylko jedno skojarzenie: znaczenie 4.
Z kontekstu inkryminowanej wypowiedzi Orkana4 wynika zaś, że chodzi o znaczenie 2.
Tym bardziej, że osoba ta (nazwijmy ją XYZ) nader często traktuje forumowiczów w znaczeniu 3.

dopieprzyć - dopieprzać
1. dosypać pieprzu do potrawy;
2. pobić kogoś;
3. posp. ostro skrytykować lub dociąć komuś;
Więc proszę teraz sobie przetłumaczyć język wysoki frazę: "dopieprzyć czerwonemu".
Obrazek
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Tzaw1 pisze:Czy nie przychodzi wam do głowy, że chamstwo nie musi być koniecznie powiązane z wulgarnym słownictwem?
I że wykształcony cham od niewykształconego różni się tylko używanym językiem? Bo wie, że za pewne słowa można odpowiadać, więc lepiej ich
"Ty .................- łżesz jak ............"

"Podejrzewam, że szanowny pan świadomie mija się z prawdą"

Drobna różnica pomiedzy tymi zdaniami nosi nazwę kultury osobistej.

Jeśli ktoś nie widzi różnicy, niech pójdzie na spotkanie przedwyborcze i kandydatowi na radnego powie obydwie frazy.

Wierzę, że poczuje różnicę na własnej skórze.
karol pisze:generalnie rzecz biorąc, mody tu są niemal niepotrzebne
Widzisz Karolu, na FOW pojawili się ludzie, którzy nie widzą zadnej różnicy międzu chamstwem, a kulturą.
To właśnie dla nich potrzebny jest regualamin, czy modowanie.
Czasem warto zwrócić uwagę na słowo "pieprzysz", bo zaraz pojawi się słowo "pierdoli", "chuji" i "kurrwa". Bo przecież tych słów też się używa... A wielu nie widzi różnicy.

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Popieram Cię Xeno. Mała dziurka w tamie zniszczy stopniowo ja całą. Nie mozna sobie "odpuszczać".A zresztą "chamstwu w żuciu nalezy sie przeciwstawiać siłomigodnościom osobistom"(kabaret Dudek).
Fax et tuba
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Ksenofont pisze:"Ty.................. - łżesz jak ............"
Bowiem, Szanowny Panie, można być kulturalnym chamem.
Zachowując się na tym forum w taki sposób, w jaki się Pan zachowuje, Panie Ksenofont, zrobił Pan nie tylko dziurkę w tamie, lecz tę tamę Pan osobiście zburzył.
I język jakiego Pan używa, Panie X, nie ma tu nic do rzeczy.
Co więcej, zachowując się, tak jak się Pan zachowuje, dał Pan, Szanowny Ksenofoncie, przyzwolenie na taki poziom dyskursu również w stosunku do Pańskiej Szanownej Osoby.
Niech więc - Szanowny Panie - nie dziwi się Pan, że co bardziej krewkim użytkownikom, puszczają wodze.
I słownictwo nie ma tu nic do rzeczy. Jak na razie nie widzę tu słów prawdziwie wulgarnych.
Poza przykładem przez Pana, Szanowny Ksenofoncie, przytoczonym. Rzecz jasna, bez jakichkolwiek intencji, a wyłącznie w celach badawczych.
Pozwoli Pan, jako że post dość długi, przypomnę o jaki przykład chodzi:
Ksenofont pisze:"Ty .............- łżesz jak ..........."
Pozdrawiam serdecznie
TZ
Obrazek
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

typowy temat do psycholi :P
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

karol pisze:typowy temat do psycholi :P

:-D :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ