Czy na FOW jest miejsce na chamstwo?

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Czy na FOW jest miejsce na chamstwo?

Nie, spotykają się tu tylko kulturalni ludzie!
18
86%
Ależ oczywiście, w tym okrutnym świecie tylko silni przetrwają!
2
10%
Możemy nawyzywać się od chamów, ale inne sława na "ch" są zabronione.
1
5%
 
Liczba głosów: 21

MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Tzaw1,

Tak się składa, że ja tu jestem adminem i ja oceniam czy "słownictwo ma coś do rzeczy". A ja oceniam, że ma. Krewkim użytkowniokom radzę udać się do lekarza.

Zanim zacznę rodzielać bany chciałbymn się jeszcze dowiedzieć czy cytowany przez Ciebie fragment pochodzi z FOW?
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Tak, cytat z FOW dwa posty wyżej. Autor: Ksenofont.
Obrazek
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Aaaa widzę, chwilowa pomroczność...

Myślałem, że tu już takie teksty latają pomiedzy dyskutującymi

Kseno, trafny przykład, ale ja takich więcej bym nie chciał na FOW widzieć...
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Miko czemu wykropkowałeś. To był wyraz ekspresji i wyobraźni Tymoteusza... :D Nie tak łatwo wymyślić taką wiązkę :D :D :D
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Witam!
MiKo pisze:Kseno, trafny przykład, ale ja takich więcej bym nie chciał na FOW widzieć...
Ja też, ale dobrze byłoby ustalić, co można, co nie.
ORKAN4 pisze:słowo popieprzyć niejest wulgarne
Może jednak byśmy wprowadzili jakieś sztywne reguły, bo - jak widzisz - pojawiają sie przypadkowi użytkownicy, nie rozumiejący zasad panujących na tym forum?

Może - jako admin napisałbyś (i przykleił), że wszelkie słowa, które w "Słowniku języka polskiego" określane są literkami "wulg." nie mają prawa znaleźć się na FOW? - w żadnym kontekście związanym ze wspódyskutantem.

(Bo przecież jeśli określę kogoś "kutasem" zawsze mogę strugać wariata i tłumaczyć się, że miałem na myśli ozdobę z nici, jedwabiu, wełny, sznurka itp. w kształcie pędzla, a "rura" - to przecież "długi przewód o przekroju pierścieniowym, używany do transportu cieczy i gazów", a nie kobieta wątpliwej konduity.)

Mógłbyś też napisać, że nie można w żaden sposób oceniać osoby interlokutora, a co najwyżej - oceniać jego argumenty?

No i dobrze też by było, aby przypadkowi goście nie pozostawali ukryci za nickami - szczególnie, że większośc z nas jest znanych z imienia i nazwiska?
(Tylko jak to zrobić?)

Jak widzisz - przy 600 użytkownikach pojawiają sie osoby nie potrafiące rozróżnić chamstwa od kulturalnego zachowania.

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Ksenofont pisze:Może - jako admin napisałbyś (i przykleił), że wszelkie słowa, które w "Słowniku języka polskiego" określane są literkami "wulg." nie mają prawa znaleźć się na FOW? - w żadnym kontekście związanym ze wspódyskutantem.
Ksenofoncie, przcież tu sami kulturalni ludzie (no i ustalone reguły). Nikt nie ośmieliłby się użyć słowa, którego jedno ze znaczeń w SJP określone jest kwantyfikatorem "wulg." właśnie w tym wulgarnym znaczeniu.
A personalnie: znając Twoją sprawność językową, nie wątpię, że mógłbyć mi na przykład kazać "posypać się pieprzem".

Ksenofont pisze:Mógłbyś też napisać, że nie można w żaden sposób oceniać osoby interlokutora, a co najwyżej - oceniać jego argumenty?
Ze wszech miar słuszny postulat. Jak rozumiem, jako człowiek kulturalny (i wykształcony, dodajmy), nie masz sobie w tej sprawie nic do zarzucenia.
Ksenofont pisze:No i dobrze też by było, aby przypadkowi goście nie pozostawali ukryci za nickami - szczególnie, że większośc z nas jest znanych z imienia i nazwiska?
O co Ci właściwie chodzi z tymi "przypadkowymi gośćmi"? Czy to jest forum całkowicie prywatne? Rodzaj klubu, do którego wymagana jest rekomendacja członków?
Czy też wystarczy rejestracja, by się do tego forum dostać?
Ksenofont pisze:Jak widzisz - przy 600 użytkownikach pojawiają sie osoby nie potrafiące rozróżnić chamstwa od kulturalnego zachowania.
No cóż, ja akurat potrafię to rozróżnić. Natomiast Ty, w mojej prywatnej opinii, na tym forum (skądinąd wiadomo, że nie tylko na tym) niebezpiecznie zbliżyłeś się do granicy dzielącej kulturę od chamstwa.
I nie zasłonią tego żadne Twoje semantyczne i ligwistyczne wygibasy.

Gdybyś nie wiedział o co chodzi, to pierwszy z brzegu przykład: użycie przez Ciebie zwrotu "przypadkowi goście" uważam za wyjątkowo obraźliwe dla userów, którzy - jak mniemam - szukają tu wiedzy, rzetelnej dyskusji i wymiany poglądów.

I jeszcze jedno, jak zrezygnujesz z nicka (Ksenofont), to ja też podpiszę się imieniem (nawet oboma) i nazwiskiem.

Pozdrawiam wyjątkowo serdecznie
TZ
Obrazek
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

zwrotu "przypadkowi goście" uważam za wyjątkowo obraźliwe
elitaryzm się kłania? :P są takie fora, gdzie lubują się w takich zabawach jak regulaminy, mody, szczekanie i tym podobne :lol: a prawda jest troszkę brutalniejsza, bo ja na przykład kilku userów tutejszych omijam z daleka i za nic w swiecie nie skomentuję ich słowa, bo zwyczajnie olali netykietę i zdaje im się, że są ponad wszystkim, a jak ktoś nie bedzie miał z kim dyskutować, to sam sobie pójdzie, bo niejeden poszedł :D
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Witam!

Więc jak będzie Mikesz, ustalisz, jakich słów można używać, czy nie?
Bo na forum lądowym po pierwszym "pieprznięciu" pojawiają się kolejne:
http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=59238#59238

Chamiejemy do końca?
Czy tylko na lądowym?

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Ksenofont pisze:Witam!

Więc jak będzie Mikesz, ustalisz, jakich słów można używać, czy nie?
Bo na forum lądowym po pierwszym "pieprznięciu" pojawiają się kolejne:
http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=59238#59238

Chamiejemy do końca?
Czy tylko na lądowym?

X
Miałem zamiar złośliwie to skomentować...* ale sobie daruję.


* Bez używanie słów z rdzeniem pochodzącym od nazwy pewnej przyprawy. I bez paru innych rdzeni też.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Hmmm.... może by tak przestać solić o przyprawach? Albo ustalmy, jakie przyprawy i inne rośliny ;) są zakazane? Zawsze mozemy sobie przecież tak przypaprykować na temat selerowania porzastego interlokutora, czereśniującego jak najęty, że aż się wszyscy wygruszkują z wrażenia :lol: :shock: :x

BTW: jeśli ktoś pamięta komiks o przygodach Tytusa, Romka i A'tomka, to jest tam odcinek, w którym bohaterowie trafiają do średniowiecza jako poborcy podatkowi ściągający daninę od używania słów/zwrotów będących przedmiotem niniejszego dyskursu, przy okazji czego pada kapitalne zdanie: "Zamiast <<Jasny gwint!>> mów <<Ciemna śrubka!>> - nie będziesz płacił" :lol: :D

BTW 2: jeśli np. określę organizację Wojska Polskiego w II RP jako "Burdello bum, bum!" to jak to zostanie zakwalifikowane? :lol:

Niemniej kwestia obrażenia kogokolwiek w jakikolwiek sposób (nie tylko pospolitym wulgaryzmem) jest jak najbardziej poważna i powinna podlegać stałemu monitoringowi.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Awatar użytkownika
TOŁDI
Posty: 68
Rejestracja: 2006-07-20, 11:45
Lokalizacja: Varsowia

Post autor: TOŁDI »

Xeno - a możesz wyjaśnić o co Ci chodzi . Pytasz się czy możesz być chamski dla innych ???
Bo chyba o to chodzi i jako argument ku temu pokazujesz , ze inni tak robią . Czy uważasz , ze czyjeś zachowanie upoważnia cię do tego samego ??? Czy jeśli ktoś jest złodziejem to tu tez możesz kraść - bo inni tak robią ????

Po mojemu to albo sie jest chamem albo się nie jest - i zachowanie innych nie ma tu nic do rzeczy .
Pozdrawiam

Orysiak " Futrzaty" Wojtuś
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Darth Stalin pisze:"Zamiast <<Jasny gwint!>> mów <<Ciemna śrubka!>> - nie będziesz płacił"
No, mogę się jeszcze zgodzić na "motyla noga" :D
Ale jest problem z takimi smacznymi - i dodajmy, tradycyjnymi dla kuchni polskiej - warzywami jak kapusta i buraki.

A zupełnie poważnie:
Darth Stalin pisze:Niemniej kwestia obrażenia kogokolwiek w jakikolwiek sposób (nie tylko pospolitym wulgaryzmem) jest jak najbardziej poważna i powinna podlegać stałemu monitoringowi.
Jakbym sam siebie słyszał. :ok:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

TOŁDI pisze:Xeno - a możesz wyjaśnić o co Ci chodzi . Pytasz się czy możesz być chamski dla innych ???
W pewnych miejscach można spotkać ludzi używających ordynarnego języka.
Unikam takich miejsc.
Nie chciałbym, aby FOW stał się właśnie taki.
Tymczasem pojawiają się tutaj użytkownicy, którzy mają nie tylko problemy z polszczyzną, ale nawet nie mają dostatecznego zasobu słów i muszą posiłkować się słowami plugawymi.
Nie chciałbym, żeby FOW stał się rynsztokiem.

Rozumiem, że to niemodne i niepopularne, ale starajmy się nie ześlizgnąć.
DS pisze:BTW 2: jeśli np. określę organizację Wojska Polskiego w II RP jako "Burdello bum, bum!" to jak to zostanie zakwalifikowane? :lol:
Wiesz DeeSie, można odpowiedziec na to na dwa sposoby:
Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe. Jak Ty byś się czuł, gdyby ktoś użył podobnego określenia wobec Twojej firmy, szkoły, domu?

Albo - jak powiedział pewien starszy człowiek, gdy usłyszał - "Tu jest bałagan jak w burdelu!":
- "Panie, ja bywałem w burdelach, tam zawsze był porządek!!!"
DS pisze:ustalmy, jakie przyprawy i inne rośliny ;) są zakazane
Jest to niestety konieczne, skoro są tacy, którzy tego nie czują.
DS pisze:Niemniej kwestia obrażenia kogokolwiek w jakikolwiek sposób (nie tylko pospolitym wulgaryzmem) jest jak najbardziej poważna i powinna podlegać stałemu monitoringowi.
Przede wszystkim powinna być zasada, że można odnosić się jedynie do wypowiedzi - nigdy do osoby.

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Ksenofont pisze:Przede wszystkim powinna być zasada, że można odnosić się jedynie do wypowiedzi - nigdy do osoby.
Oj Xeno, Xeno...
Odpowiedz mi chłopcze, jaką tezę mam Ci udowodnić?
Nie dyskutuję z analfabetami, nie potrafiącymi czytać.


W dowolnej podstawówce z taką umiejętnością czytania nie znalazł byś się w trzeciej klasie.
Moja dobra rada dla Ciebie [...] - naucz się czytać.
A jak chcesz walczyć z wiatrakami - jedź do Hiszpanii.


Wróć do szkoły i jeszcze raz przerób lekcję: "rozbiór logiczny zdania".


Panie Mecennasie - to problemy z czytaniem, czy po prostu prawnicze przyzwyczajenie do manipulanctwa?


Widzisz, chłopcze ja widziałem na własne oczy dokumenty opisujące tę doktrynę, a ty książki popularno-naukowe znasz jedynie ze słyszenia...
To tylko wybór. Skromny. Poznajesz?
Obrazek
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Bo problem dotyczy nie tylko używania słów obraźliwych, ale takze (a moze przede wszystkim) obrazania innych przy użyciu sformułowań w formie niewątpliwie niewulgarnych, za to w treści jak najbardziej obraźliwych i poniżających.

Jedno i drugie powinno być napiętnowane.

Acha: tak od razu w kwestii ewentualnej "słomki i belki" - gdyby ktoś gdzieś znalazł moją wypowiedź obrażającą kogoś w sposób mniej lub bardziej wulgarny/"kulturalny" to z góry za to przepraszam.
Naprawdę nie chcę nikogo obrażać, za to szczególnie nie znoszę nieuzasadnionego wywyższania się, pychy i próżności tudzież prześwoadczenia o zjedzeniu wszelakich rozumów, czemu mogłem dać wyraz w ostrych wypowiedziach. Jeśli takowe się znalazły - przepraszam.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Jeśli chodzi o mnie to ja już chyba prosiłem, żeby nie używać wulgaryzmów.

Regulaminu robić nie będę bo mi się nie chce. Optymalniejszym rozwązaniem dla mnie byłaby chyba likwidacja for "około morskich" :diabel: (na których się głownie soli lub rozprawia o bierzącej sytuacji politycznej). Co miałoby dodatkowy plus w postaci odejścia od coraz częściej zagrażającego limitu transferu ;)

A od pilnowania pożądku to jest moderator zdaje się

Miiiiiitooooko !!!
ODPOWIEDZ