Czy na FOW jest miejsce na chamstwo?

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Czy na FOW jest miejsce na chamstwo?

Nie, spotykają się tu tylko kulturalni ludzie!
18
86%
Ależ oczywiście, w tym okrutnym świecie tylko silni przetrwają!
2
10%
Możemy nawyzywać się od chamów, ale inne sława na "ch" są zabronione.
1
5%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Na limit transferu moim zdaniem jest jedno szybkie wyjście - likwidacja opcji dodawania obrazków wgrywanych tutaj. Przecież jest np. imageshack, i kilka podobnych serwisów.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

MiKo pisze:Optymalniejszym rozwązaniem dla mnie byłaby chyba likwidacja for "około morskich" :diabel: (na których się głownie soli lub rozprawia o bierzącej sytuacji politycznej). Co miałoby dodatkowy plus w postaci odejścia od coraz częściej zagrażającego limitu transferu ;)
Podpisuje się pod likwidacją for nie-okrętowych 'wszystkiemy łapami i rencami'! FOW - jak sama nazwa wskazuje - to forum okrętów wojennych a nie lotnictwa czy wojsk lądowych. Jak chcą się obrzucać błotem i gardłować to niech spadają na inne fora. Tu kulturalni ludzie zawsze rozmawiali o okrętach.

PS. Jednocześnie postuluje usunięcie podforum 'Warship Discussion Board' [myślę że fdt tu się ze mną zgodzi] które okazało się niestety niewypałem.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Co do forum nie-morskich: kto nie chce, niech nie czyta. Mnie nie przeszkadzają. Te sekcje i tak są w odpowiednim miejscu - na końcu FOWu.

Odnośnie sekcji angielskojęzycznej: na razie niech zostanie, wydaje mi się (i jestem pewien że nie tylko mnie) że FOW potrzebuje radykalnego porządku (zamknięcie forum na dwa-trzy dni, w tym czasie nowy podział na sekcje, przeporządkowanie starych tematów itd.), i poprawek cząstkowych po prostu nie warto robić. Mam nawet pewną koncepcję (do przedyskutowania rzecz jasna), ale na razie energię tutaj chcę poświęcić na rozruszanie Biblioteki. Do tego się wróci.
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

To wtedy trzebaby zakłądac jakieś nowe forum lądowo-lotnicze... a to jest o tyle fajne, że poziom merytoryczny nie tylko okrętowy, ale także lądowy i lotniczy jest równie wysoki.

VETO! :lol:
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Andrev
Posty: 132
Rejestracja: 2005-08-03, 14:23

Post autor: Andrev »

Darth Stalin pisze:To wtedy trzebaby zakłądac jakieś nowe forum lądowo-lotnicze... a to jest o tyle fajne, że poziom merytoryczny nie tylko okrętowy, ale także lądowy i lotniczy jest równie wysoki.

VETO! :lol:
VETO Do kwadratu :lol:
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

crolick pisze:Podpisuje się pod likwidacją for nie-okrętowych 'wszystkiemy łapami i rencami'! FOW - jak sama nazwa wskazuje - to forum okrętów wojennych a nie lotnictwa czy wojsk lądowych. Jak chcą się obrzucać błotem i gardłować to niech spadają na inne fora. Tu kulturalni ludzie zawsze rozmawiali o okrętach.
A ja popieram Crolicka. Powinniśmy się zajmować tutaj sprawami morskimi, na wojska lądowe i lotnictwo są inne fora.
crolick pisze:PS. Jednocześnie postuluje usunięcie podforum 'Warship Discussion Board' [myślę że fdt tu się ze mną zgodzi] które okazało się niestety niewypałem.
A czy dział angielskojęzyczny jest nam w ogóle potrzebny?
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

ubogie będzie te FOW bez tych działów, wprawdzie ja jestem fanem nowego fow, ale czasami miło popatrzeć na inne tematy :wink:
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

karol pisze:ubogie będzie te FOW bez tych działów, wprawdzie ja jestem fanem nowego fow, ale czasami miło popatrzeć na inne tematy :wink:
Ubogie, jak ubogie, ale przynajmniej spokojne i dużo bardziej kulturalne.
Ja też jestem za zamknięciem for nie-morskich.

No i MiKesz, zareaguj wreszcie, bo powtarzasz prośby o spokój, o niebluzganie, a moderatorzy mają to najwyraźniej gdzieś. Co więcej, na Psycholach zaczęło się publiczne cytowanie prywatnych wiadomości, co jest po prostu skrajnym chamstwem...
Najgorsze, że robi to także i moderator.

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Tylko co wtedy z tematami poruszanymi w podforach nie-morskich?

Jeszcze jedno-dwa nowe fora? Znowu gdzieś się logować, rejestrować... do tego tematyka tam poruszana jest dość szeroka tak tematycznie jak czasowo...

Zwracam przy tym uwagę, że podobny układ funkcjonuje np. na rosyjskim forum Awiabazy, które generalnie jest lotnicze, ale podfora lądowe i morskie ma, a jakże. A tu by trzeba kombinować np. z przenoszeniem się na fora drugowojenne i współczesne, ew. np. na Militaria, gdzie tematyka jest czasowo dość szeroka.

A w ogóle to skąd ten nagły pomysł zamknięcia działów nie-morskich?
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Awatar użytkownika
TOŁDI
Posty: 68
Rejestracja: 2006-07-20, 11:45
Lokalizacja: Varsowia

Post autor: TOŁDI »

Pytanie techniczne - czy da sie podzielic baze danych ???

Ewentualnie - zawsze można zrobić nowe forum o lotnictwie i ladówce , które jako bazę wykożyta kopię bazy danych FOW , ale moderatorzy wyłaczą wszstkie działy morskie
:) :)
Pozdrawiam

Orysiak " Futrzaty" Wojtuś
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Kseniu! i inni!

Przecież nikt was tu na siłę za rogi nie trzyma. Jak się komuś nie podobają pytania X. to na nie nie odpowiada. Jak Kseno się czuje obrażony na moderatora - nie ma obowiązku z nim rozmawiać.

Bluzgania nie ma, tu się chyba wyraziłem jasno.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

MiKo pisze:Jak Kseno się czuje obrażony na moderatora - nie ma obowiązku z nim rozmawiać.
Chyba raczej moderator czuje się obrażony na mnie...

Obwiązku rozmowy nie ma, ale o ile ujawnianie treści prywatnej korespondencji przez zwykłego użytkownika jest zwykłym chamstwem, to gdy robi to moderator, to już jest coś karygodnego.
Nie mam racji?

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Xeno,
czy ty czasem nie przesadzasz?
O to Ci chodzi?
[quote="Anrev""]Właśnie wymieniłem się na priva postami z X ponieważ poczuł się dotknięty moją "napaścią" na jego osobę w temacie "1944". Prosi o usunięcie postów odnoszących się do jego wydziału i jego pracy. Ja jednak uważam, że on pierwszy poruszył ten temat (promotora i WH) w poście:[/quote]
A może chodzi o to, że dość arogancko w tonie wiadomości wysłałeś nie tylko do mnie?
Moja rada: W tej sprawie siedź lepiej cicho.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Tzaw Andrev nie jest moderatorem. Ksenofontowi chodzi chyba o Mitoko, ale w jego poście nie mogę się nijak doszukać naruszenia tajemnicy prywatnej korespondencji. Chyba, że uznać za takowe słowa:
Mitoko pisze:Będę musiał wysłuchiwać (czyli czytać) płacze Xeno jak to on jest pokrzywdzony.
Ale moim zdaniem Mitoko tym sformułowaniem nic nie ujawnił tajnego, chyba, że za takowy uznać fakt, iż przyznał, że koresponduje z Ksenofontem...
Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

crolick pisze:Podpisuje się pod likwidacją for nie-okrętowych 'wszystkiemy łapami i rencami'! FOW - jak sama nazwa wskazuje - to forum okrętów wojennych a nie lotnictwa czy wojsk lądowych. Jak chcą się obrzucać błotem i gardłować to niech spadają na inne fora. Tu kulturalni ludzie zawsze rozmawiali o okrętach.
A jak ci mniej kulturalni zaczną rozprawiac o okrętach?
Zamiast o lotnictwie czy piechocie?
Nie zrozumcie mnie źle - jeżeli chodzi o zmniejszenie transferu, to nie mam nic przeciwko usunieciu nie-okrętowych, ale jeżeli to ma być lek na ostatnie bolaczki to serdecznie odradzam...
Natomiast anglojezyczna cześc można usunąc jak najbardziej - bede miał mniej do przewijania na ekranie :D
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Zelint pisze:Ksenofontowi chodzi chyba o Mitoko
Ksenofont pisze:Co więcej, na Psycholach zaczęło się publiczne cytowanie prywatnych wiadomości, co jest po prostu skrajnym chamstwem...
Najgorsze, że robi to także i moderator.
A co do likwidacji "nieokrętowych", to będzie jak będzie. Ale, mimo pojawiających się co jakiś czas wybryków, byłoby szkoda.
Bo merytoryczny poziom, poza pojawiającymi się co jakiś czas aberracjami, jest wysoki.
Obrazek
ODPOWIEDZ