Zasady - żeby nie było kwasów

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Zasady - żeby nie było kwasów

Post autor: Ksenofont »

Witam!
FOW ma 460 użytkowników.
Zdarza się, że bywają u nas goście przypadkowi, nieznani, podpisujący się monogramami, albo nawet nie podpisujący się zupełnie.
Bywam tutaj dlatego, że jest to jedno z najbardziej kulturalnych for w polskim Internecie.
Rozumiem, że zwracanie innym uwagi jest niemiłe, niesympatyczne, świadczy o pieniactwie i w ogóle: niektórzy moderatorzy uważają, że poprawianie innych jest poniżej ich poziomu...
Mają rację.

Pojawiają się propozycje, aby logowanie było konieczne - warto pamiętać, że coraz rzadsze są fora, gdzie nie jest to wymagane...
Jestem temu przeciwny - obawiam się, że nic to nie da.

Może ustalimy zasady - nie po to, żeby banować i zwracać uwagę, ale żeby unikać awantur?




Niech mottem będą słowa Darth Stalina: "Twój ogonek świadczy o Tobie ;)"

1/ Jeśli jeden z uczestników FOW przestrzega pewnej normy, to reszta z nas idzie w jego ślady. Zawsze obowiązuje norma najwyższa.
2/ Nie trzeba się logować, jednak osoby niezalogowane powinny podpisywać swoje posty imieniem (a nie przypadkowym zestawem znaków).
3/ Nie można używać słów, które w słowniku języka polskiego oznaczone są jako wulgarne.
4/ Staramy się przestrzegać zasad poprawnej polszczyzny: http://www.bykom-stop.avx.pl/jakpisac.html .
5/ O wyżej wymienionych reguł są wyjątki. Gdy ktokolwiek zwraca Ci uwagę po raz kolejny - Twój wyjątek przestaje być wyjątkiem.
6/ O sprawach poważniejszych (spam, hackerstwo, itd...) decyduje administracja.




Powtarzam, powyższe nie ma doprowadzić do banowania, mobowania, znęcania i penalizowania. Ale stwórzmy zbiór precyzyjnych zasad! Chociażby po to, żeby nie było bezsensownych dyskusji i nerwów. W razie kłopotów będzie się odsyłało do tych kilku punktów i tyle...

Jeśli uważacie, że nie ma to sensu - wrzućcie temat do psycholi. Jeśli uważacie że ma to sens - przypnijcie te zasady gdzieś na górze tematów administracji. Ewentualnie dopiszcie poprawki...

Pozdrawiam
Ksenofont
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Jeżeli nie wprowadzać konieczności logowanie - to przynajmniej uruchomić funkcję ZGŁOŚ POST DO MODERACJI
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Hej,
Odnośnie logowania i polskich liter...
Może was rozczaruję, ale mi naprawdę aż tak nie przeszkadza brak logowania czy polskich liter (co nie znaczy, że mi się to podoba of course). Jak dla mnie ważniejsza jest treść postu niż jego forma.

I takie jest moje zdanie (i nie bardzo mam ochotę bronić swoich racji - tak poprostu jest). Ale oczywiście jeśli większość będzie chciała pojść w stronę zwiększenia restrykcji - to czemu nie.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Witam!
MiKo pisze:Może was rozczaruję, ale mi naprawdę aż tak nie przeszkadza brak logowania czy polskich liter (co nie znaczy, że mi się to podoba of course). Jak dla mnie ważniejsza jest treść postu niż jego forma.

I takie jest moje zdanie (i nie bardzo mam ochotę bronić swoich racji - tak poprostu jest). Ale oczywiście jeśli większość będzie chciała pójść w stronę zwiększenia restrykcji - to czemu nie.
MiKesz, nikt nie proponuje zwiększenia restrykcji.
Niemal każdemu bardziej zależy na treści niż na formie (choć of course forma nie jest obojętna).
Ale powieszenie gdzieś zasad ułatwi sprawę - zakończy bezsensowne dyskusje, a osoba, która będzie je łamała - nie będzie mogła się kłócić.
Ci wszyscy tchórze, kryjący się za anonimowym "gościem"; niechluje, zasłaniający się brakiem przepisów; chamy, obrażajacy innych - będą na cenzurowanym - wiadomo będzie, że robią źle i tyle...

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Ksenofont pisze:...Ale powieszenie gdzieś zasad ułatwi sprawę - zakończy bezsensowne dyskusje, a osoba, która będzie je łamała - nie będzie mogła się kłócić....
/Pozdrawiam
Ksenofont
Mam wrażenie, że wprost przeciwnie... ;)
Awatar użytkownika
sian
Posty: 36
Rejestracja: 2005-04-11, 22:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sian »

Na "komputerowym" forum IN4.PL jest jedna zasada:

"Zachowaj kulturę wypowiedzi i miej szacunek do pozostałych forumowiczów."

Muszę przyznać, że jeszcze nigdzie nie spotkałem tak "skondensowanego" regulaminu a równocześnie tak bardzo oddającego istotę sprawy.
Uściski jak pociski
Sian
ODPOWIEDZ