Utworzenie działów na nowym FOW

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

crolick pisze::hahaha:
Widze, że nFOW zmierza w kierunku sprawdzonego i jedynego słusznego wzorca DWS.org.pl :rotfl:
hmm, trzeba będzie sobie założyć chyba własne forum, jak to ma być takie same ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

karol pisze:
crolick pisze::hahaha:
Widze, że nFOW zmierza w kierunku sprawdzonego i jedynego słusznego wzorca DWS.org.pl :rotfl:
hmm, trzeba będzie sobie założyć chyba własne forum, jak to ma być takie same ;)
Jest jakiś konkretny powód dlaczego wyśmiewasz inne forum, na którym nawet nie jesteś zarejestrowany??
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

nic nie wyśmiewam, emotikon z waleniem o podłogę należy do Crolicka, który jest tam adminem, nie przypisuj mi rzeczy, których nie powiedziałem :wink:
po drugie na dws to nawet brałem wraz z RyszardemLwieSerce w konkursie literackim, więc trochę jednak wiem o dws :-)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

janik41 pisze:Osobiście tak jak Grzegorz jestem przeciw podziałowi, zawsze panowała pewna swoboda wypowiedzi na FOW i zazwyczaj każdy temat ma kilka wątków i jak je teraz posegregować? Obawiam się że po podziale zacznie się strofowanie że nie tu piszesz, nie na temat i w nie w tym dziale.
anarchiści :P
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

pothkan pisze:
janik41 pisze:Osobiście tak jak Grzegorz jestem przeciw podziałowi, zawsze panowała pewna swoboda wypowiedzi na FOW i zazwyczaj każdy temat ma kilka wątków i jak je teraz posegregować? Obawiam się że po podziale zacznie się strofowanie że nie tu piszesz, nie na temat i w nie w tym dziale.
anarchiści :P
Raczej wygodni, wszystkie nowe posty załatwiasz dwoma trzema kliknięciami :-D :D
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Ja stosuję "zobacz posty od ostatniej wizyty". Tak jest chyba najwygodniej, i ilość sekcji wcale niczego nie utrudnia.
Obrazek
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Zalezy jakie sa cele FOW jak uatrakcyjnic poszczegolne tematy. Jak sie ma FOW wobec OW i MSiO sa konkurencja czy wartosciowym uzupelnieniem.

Jak juz tu wielkrotnei stwierdzalem , dzieku pracom kilkunastu kolegow Polska satala sie potega w tej dziedzinie . Gdzie Anglii z nakladem 1500 nakladu rocznika WARSHIP do MSiO (12000 co miesiac) gdzie WI (5000 kwartanie z zaleglosciami) do kilku tysiecy OW.

Uwazam osobiscie ze tematy " fregaty brytajskie i flota zaglowo/parowa francuska" nie sa zadna dyskusja ani zadnym forum-. Napelnianie publiki (ilosci postow) nie wiem czy jest sensem chociaz nabja statystyki (38+47 stron - 394+744 oodpowieszi - 17316+20417 wyswietlen) ale nie jest to zadna dyskusja totez zadne forum dyskusyjne. Moozna sprowadzic do jednego pytania "Prosze podac floty ww. panstw w ww czasach)

Podobnie ze spisem flot II WS. Zasady sa mi dotad niejasne. Dyskusja sie skonczyla i ponadto nie jest to opracowanie oryginalne, jest gdzies powielane. Niby temat ciekawy , otwarty, ewidentnie nieskonczony ale nie wywalujacy aktalnie zainteresowania. (tylko? 87 tematy i 364 posty ) Cos co kilka miesiecy sie pojawia. Nie jest to tez zadna dyskusja, temat juz martwy, a jakze warty badan , i naprawde dopiero rozpoznawalny.

Osobiscie czasami mnie tylko martwi , ze napisalem tu troche madrych rzeczy , ktore kiedys sam bede potrzebowal , a ich nie bedzie , albo nie bede mogl ich znlalesc.

Tyle na dziesiejsza noc.

AvM
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

pothkan pisze:Masz rację - sam dziś przenosiłem pewien temat o książce/kach z nowego do opracowań.

Z tym że do tego jest właśnie moderacja.
To nie moderacja, to akurat gafa: temat o książkach znalazł się tam nie z powodów merytorycznych, co "towarzyskich"...
Brak wyczucia został jednak zastąpiony czujnością klasową.

Przez trzy lata z okładem MiKesz przeniósł z takich powodów 0 (słownie zero) postów...

Wkrótce najważniejszą sprawą będzie to, czy temat znajduje się we właściwym subforum, czy się nie dubluje, czy zachowane są wszelkie formy...
Najważniejsza osobą będzie zaś moderator...

Wkrótce i porządki, i atmosfera będzie jak na DWS

Więc: Popieram AvM, Karola, Crolicka... całym sercem za propozycją Janika, a nawet krok dalej: "katastrofy" połączyć z subforum cywilnym, a "marynistykę" - z opracowaniami i źródłami"...

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Ksenofont pisze:To nie moderacja, to akurat gafa: temat o książkach znalazł się tam nie z powodów merytorycznych, co "towarzyskich"...
Brak wyczucia został jednak zastąpiony czujnością klasową.

Przez trzy lata z okładem MiKesz przeniósł z takich powodów 0 (słownie zero) postów...

Wkrótce najważniejszą sprawą będzie to, czy temat znajduje się we właściwym subforum, czy się nie dubluje, czy zachowane są wszelkie formy...
Najważniejsza osobą będzie zaś moderator...

Wkrótce i porządki, i atmosfera będzie jak na DWS
A może to była wcale nie gafa tylko autoreklama??

Ja popieram AvM, który w Twoim temacie napisał:
AvM pisze:Ksiazka nie ma NIC wspolnego z okretami ani statkami,
powinna ankiety byc przeniesiona do odpowiedniego dzialu.

AvM
AvM nie ma zaś nic wspólnego z forum dws, a pothkan, który przeniósł temat, jest tam użytkownikiem...

Mam propozycję, zlikwidujmy wszystkie inne działy niż nFOW i tam umieśćmy wszystkie tematy. Będzie fajnie...

p.s. wyniki ankiety:

Co z 'nowym FOW' ?
Podział (na 3-4 sekcje) 63% [ 19 ]
Ma zostać jak jest 36% [ 11 ]

Wszystkich Głosów : 30
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Kolejna ankieta dotyczy sekcji 'technikaliów'. Zapraszamy do głosowania :czytaj:
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Wszystkich Głosów : 30
To nawet nie 10% użytkowników, może najpierw trzeba było ustalić jakiś linit głosów by ankieta była zobowiązująca.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

janik41 pisze:
Wszystkich Głosów : 30
To nawet nie 10% użytkowników, może najpierw trzeba było ustalić jakiś linit głosów by ankieta była zobowiązująca.
Ankieta trwała ponad dwa dni (i to przez weekend), i była wyświetlona ponad 300 razy. Nawet wliczając wielokrotne sprawdzanie wyniku i gości, sporo aktywnych użytkowników powinno ją zauważyć. Poza tym obecny wynik (64%) kształtował się od początku, więc jakoś wątpliwe byłoby jego 'odwrócenie'...

A poza tym ankieta jest doradcza, a nie zobowiązująca. Postowaniem tutaj byśmy prędko do consensusu nie doszli, więc najlepszym pomysłem jest odwołanie się do głosowania.
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

janik41 pisze:
Wszystkich Głosów : 30
To nawet nie 10% użytkowników, może najpierw trzeba było ustalić jakiś linit głosów by ankieta była zobowiązująca.
Aktywnych użytkowników na forum jest dużo mnie niż tych 800 zarejestrowanych. Powyżej 100 postów ma 87 ludzi, z czego niektórych na forum juz nie ma, np. Nali...
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Witam,

Przepraszam, ale ostatnio mam strasznie mało czasu i przez weekend nie zaglądałem w sumie na FOW.

Ja osobiście jestem przeciwnikiem dzielenia nFOW na cztery sekcje i nie chciałbym żeby zabrzmiało to stronniczo, ale wydaje mi się, że dwa dni to znacznie za mało. Użytkownicy odwiedzają FOW z różną częstotliwością. Limitu głosów raczej nie ma co wprowadzać, ale trzeba dać trochę więcej czasu - np. do końca tygodnia. Czy możemy przykleić ankietę na ten czas?
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Aż na tydzień chyba nie trzeba, ale może rzeczywiście niech poleży jeszcze z dwa dni. Powiedzmy do jutra wieczór?

Chociaż bardzo... dziwne by było, gdyby nagle się zmienił rozkład poparcia.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Myślę, że do końca tygodnia będzie dobrze ;) - tyle nic się z FOW nie działo więc chyba nie zbawi nas tych kilka dni.
ODPOWIEDZ