"Stare" Forum

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

"Stare" Forum

Post autor: Mitoko »

Ciekawostka - nadal się nie otwiera - ale otrzymałem info od WP (gdzie wpisałem Forum Lotnictwa i Wojsk Lądowych), że link do strony już działa (wcześniej informowalo, że nie działa) - czyli ktoś coś robi przy nim
Gość

Post autor: Gość »

jest komunikat o błedach bazy, zachowałem ten link w kompach i czasami sprawdzam karol
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

600 postów od 4 stycznia (20 dni) i to na rozruchu w całkiem nowym miejscu... to chyba dobry wynik nie ?? :-D :-D :-D Gratulacje dla Załogi :brawo: Oczywiście nie liczę tu tych administracyjnych i kupię sprzedam... same merytoryczne...
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

hmm, TN wstaje na nogi. Mozliwe, ze juz dzis bedzie czynny.
Pytanie wiec, powrot?
Cale forum poszlo w diably, nie bedzie tez chyba zielonej skorki :(
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

Stare linki będą działały czy macie nowe :)
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

stare linki padly.

a TN juz chodzi, wyglada okropnie!
Gość

Pytanko jaki link jest do starego forum

Post autor: Gość »

Co to znaczy TN. Ale o tym skromnie małą czcionką proszę. Głupio wyjść na laika :-)
Gość

Post autor: Gość »

Twój Net
Andrzej J.
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

www.twoj.net

miejsce gdzie wszystko sie zaczelo ;) tam to bylo stare FOW....i jeszcze starsze FOW, w ktorym ja nie mialem przyjemnosci jeszcze uczestniczyc. Jest tu chyba kilka osob, ktorzy zakladali najstarsze FOW....prawdziwi mochikanie! :lol:
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

1. Ciekawe, czy udało się odzyskać backupy.
2. Co robimy?
Gość

Post autor: Gość »

Dobre pytanie
Andrzej J.
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Wg mnie moglibyśmy tu zostać. Nie wiadomo jak będzie dalej z TN. Warto by było tylko mieś dostep do starej wersji jako archiwum.
Gość

Post autor: Gość »

czacznijmy od tego, ze tam profile diabli chyba wzięli... :) ja nie bedę tysiąc razy podawał swoich danych, błee :P
Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

Post autor: nicpon »

forum Twoj Net powstalo
http://forum.twoj.net/index.php?showtopic=13
sytuacja przedstawia sie tak:

Drodzy użytkownicy,
Jak pewnie wiecie w połowie grudnia nastąpiła Katastrofa. W wyniku krytycznego błędu systemu operacyjnego uległy utraceniu wszystkie dane znajdujące się na dysku serwera Twoj.net
W tej jednej chwili z niebyt odeszło prawie 2 miliony notek napisanych tu przez ostatnie 3 czy 4 lata. Zniknęła cała struktura forum, dane wszystkich użytkowników, wszystkie pliki.
Przez ponad miesiąc staraliśmy się odzyskać te cenne zasoby, jednak wszelkie podejmowane próby odtworzenia plików zakończyły się fiaskiem.
Dlatego podjęliśmy decyzję o reaktywacji forum Twoj.net zupełnie od podstaw. Wiąże się to z koniecznością odtworzenia starej struktury forum, konfiguracją, dopasowaniem grafiki itd. Mam nadzieję, że pomożecie nam w tym trudnym zadaniu. Dokładne informacje co jest potrzebne będę zamieszczał na Forum Skarg i Wniosków.
W celu uniknięcia takich sytuacji na przyszłość automat wykonuje raz dziennie backup całego forum i zgrywa go na inny, bezpieczny serwer.

Życzę ciekawych dyskusji,

Admin



cale archiwum i wszystkie dane poszly sie ......
nawet nie wiadomo co to byl Bismarck oraz czy Iowa jest rzeczywiscie niezatapialna? :D

i co robimy?
Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

Post autor: nicpon »

seawolf pisze:www.twoj.net

miejsce gdzie wszystko sie zaczelo ;) tam to bylo stare FOW....i jeszcze starsze FOW, w ktorym ja nie mialem przyjemnosci jeszcze uczestniczyc. Jest tu chyba kilka osob, ktorzy zakladali najstarsze FOW....prawdziwi mochikanie! :lol:
zaczelo sie ladnych pare lat temu (chyba 3) na forum Tajemnice historii od watku Marynarka Wojenna gdzie wdalem sie w gigantyczna dyskusje z Trampkiem

z tamtych czasow jestem chyba tylko ja (wtedy pod nickiem XYZ)
Trampek byl jeszcze wsrod ojcow zalozycieli pierwszego FOW - potem gdzies zaginal...

pozniej doszli mcwatt i MiKo
i razem, jeszcze z Trampkiem (gdzie sie podziewasz bracie?) zalozylismy pierwsze FOW

moderowalismy ja (jako Mefisto i MiKo)

tak to bylo...
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

trzeba przeanalizowac wszystkie za i przeciw:

za (powrotem):
- TN to forumowa potega, zrzesza(la) tysiace userow, wiele roznych forumow(?) o roznych, ciekawych tematykach
- poza FOW wielu z nas co najmniej przegladalo, a czesto i uczestniczylo w zyciu innych for na TN, sa tam znajomi ludzie itd.
- wg mnie lepiej jest wiec miec wszystkie interesujace rzeczy na jedenj stronie niz kilka otwartych www
- no i znacznie lepsze emotikony (przynajmniej kiedys) i extra zielona skora (ktorej nie ma, ale moze bedzie?)

przeciw (powrotowi):
- hmm, ciezko powiedziec, na pewno nie bedziemy mieli wlasnego logo :)
- no i kolejny raz wszystko od poczatku, w ten sposob pogubia sie tematy, dyskusje......tu idzie calkiem dobrze, mozemy sami soba rzadzic :D

tak wiec nie wiem, ja sie dostosuje. moze jakas sonde zrobic?
ODPOWIEDZ