Dział technikali - potrzebny?

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Dział technikali - potrzebny?

Post autor: MiKo »

Jeśli tak to gdzie? Poddzaiłom proponowanym przez CIA - kotły, artyleria, pancerz osobiście jestem raczej przeciwny - zbyt mało jest poruszanych tematów.
Gość

Post autor: Gość »

Ja myślę, ze już same posty Tellera wypełniłyby każdy z takich poddziałów po brzegi :) , poza tym gdyby one zaistniały, to byc może pojawiłoby się więcej dyskusji.
Jestem za poddziałami, bo po jakimś czasie znowu wszystko się zmiesza i nawet wyszukiwarka nie pomoże...
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

Powyżej CIA - jakoś mnie nie zalogowało...

Z drugiej strony poddziały wydłużyłyby stronę główą FOW, która i tak jest już za długa. Może pomyśleć nad tym, aby poddziały otwierały się dopiero po kliknięciu na działy główne?


Co by za dużo jednak nie kombinować, myślę że "Technikalia" należy wrzucić do działu "Forum Okrętów Wojennych".
A więc byłoby:
-Wojny światowe
-Epoka żagla i pary
-Współczesność
-Technikalia
Ważniejsze tematy (jak np. "pancerz", "artyleria") zrobić jako przyklejone i jakoś to może będzie...

W "Technikaliach" można by sobie zamieszczać pogawędki typu "okręt kontra okręt" , albo "najlepszy pancernik drugiej wojny światowej" - zawsze takie tematy wzbudzały ogromne zainteresowanie...
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 795
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Możnaby zlikwidować dział ORP Orzeł, a tematy, które w nim są wrzucić do działu Polska Marynarka Wojenna. Za jego likwidacją jest m.in. fdt (patrz jego podpis :) ).

Wtedy długość forum pozostałaby bez zmian...

Większym problemem będzie chyba wydzielanie tematów czy postów z innych tematów do tego działu. Nie ma na forum funkcji łączenia tematów i zaprowadzenie porządku w takim dziale może być bardzo trudne... Prawie w każdej dłuższej dyskusji zahacza się o technikalia...
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Sezon ogórkowy w pełni

Post autor: Ksenofont »

Witam!
Mnie jest to obojętne, ale pomyśl Michale, że całkiem niedawno zdecydowaliśmy, iż podział "merytorycznego" FOW jest chronologiczny, a nie problemowy.

Pomyśl:

Po ewentualnym wydzieleniu działu "technikalia" zrobimy działy:
witalia,
terminologia,
sztuka operacyjna,
taktyka (tutaj ja bym umieszczał pogawędki typu "okręt kontra okręt"),
psychologia porównawcza,
rozważania alternatywne,
połajanki i przepychanki,

Jak rozumiem moderatorzy do przeprowadzenia selekcji tematów już się zgłosili?


Mnie tam jednak to obojętne.

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Lubię kwestie techniczne, ale... lepsze jest wrogiem dobrego. Nie zmieniajmy. Nie jesteśmy politykami :lol:
Fax et tuba
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 795
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Sezon ogórkowy w pełni

Post autor: Zelint »

Ksenofont pisze:
Jak rozumiem moderatorzy do przeprowadzenia selekcji tematów już się zgłosili?[/i]
:D

Ja się nie podejmę. To wymagałoby przeczytania wszystkich tematów, a nie tylko nazw tematów...
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Ja też, bo się po prostu na technikaliach nie znam :lol:
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Re: Sezon ogórkowy w pełni

Post autor: CIA »

Ksenofont pisze: Po ewentualnym wydzieleniu działu "technikalia" zrobimy działy:
witalia,
To technikalia :)
terminologia,
Humanistyka
sztuka operacyjna,
Humanistyka
taktyka (tutaj ja bym umieszczał pogawędki typu "okręt kontra okręt"),
Zgroza - nigdy w życiu ;) "okret kontra okręt" to typowe technikalia :-D , aczkolwiek taktyka zahacza również o technikę
psychologia porównawcza,
Hmanistyka
rozważania alternatywne,
Humanistyka
połajanki i przepychanki,
Humanistyka
Jak rozumiem moderatorzy do przeprowadzenia selekcji tematów już się zgłosili?
Jeden jest chętny :D


Myslę, że na każdym porządnym forum powinien być wydział "techniczny" :) , a wszelakie przejawy humanistyki do pozostałych działów :) ... ;)

Już dawno temu dokonano podziału nauk na techniczne i humanistyczne - widocznie taki podział jest potrzebny skoro funkcjonuje we współczesnym świecie...
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Powołać technikalia i bez dyskusji!! :D

Jak komuś będzie za dużo działów to wywalić forum marynistyki a Orła przenieść do PMW. :-D
Gość

Post autor: Gość »

seawolf pisze:Powołać technikalia i bez dyskusji!! :D

Jak komuś będzie za dużo działów to wywalić forum marynistyki a Orła przenieść do PMW. :-D
Bezsens. Wszystko to będzie się krzyżować w sposób absurdalny.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Anonymous pisze:
seawolf pisze:Powołać technikalia i bez dyskusji!! :D

Jak komuś będzie za dużo działów to wywalić forum marynistyki a Orła przenieść do PMW. :-D
Bezsens. Wszystko to będzie się krzyżować w sposób absurdalny.
To ja byłem.
Saddam
Posty: 140
Rejestracja: 2006-05-03, 14:25

Post autor: Saddam »

FOW jest podzielone chronologicznie. A w technikaliach mielibyśmy zapewne tematy takie jak, np: „Budowa wielolufowego działka automatycznego Mauser” obok „Konstrukcja opancerzenia fregaty Gloire”. Tematów byłyby setki i cofnęlibyśmy się w ten sposób do czasów sprzed podziału FOW.
Awatar użytkownika
TOŁDI
Posty: 68
Rejestracja: 2006-07-20, 11:45
Lokalizacja: Varsowia

Post autor: TOŁDI »

Chronologia to lekko kuleje na początku - mamy dział o Wojnach Światowych a za chwilę Dzieje Żagla i Pary aby za chwilę sie pojawiła Wspolczesność - troche malo porządku w tym .
Pozdrawiam

Orysiak " Futrzaty" Wojtuś
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Na xbuntu wyświetla mi dodatkowe nakładki graficzne w miejscu buttona "nowy temat" (czasami za nim, czasami przed), czy ktoś zmieniał ustawienia wyświetlania FOW?
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
ODPOWIEDZ