Reklama czy antyreklama...?

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Reklama czy antyreklama...?

Post autor: seawolf »

Obrazek

Wiem, że część widziała już na IC, ale nie wszyscy tam goszczą/mogą gościć ;).

1. Konradus amatorskim forum o podobnej tematyce? Przecież to forum modelarskie, to jest jego główna tematyka i zawsze myślałem, że w tym temacie to tamci ludzie akurat się znają (no ale ja nie modelarz, może się mylę?)

2. FOW to element witryny Mikesza? Z całym szacunkiem dla MiKo, zawsze myślałem, że FOW powstawało daaawno temu, przy współudziale kilku osób, również MiKo (jeszcze na TN) i chwała im za to. A to, że na stronie www.wojnynamorzu.prv.pl jest link to chyba nic nie znaczy (jest też np. na www.warship.get.net.pl czy stronce pefu, a już nieługo mam nadzieje na mojej :)). Obecnie to FOW jest niejako Nicponia, bo dzięki jego serwerowi i dobroduszności możemy sobie tu ględzić.

MiKo to nie jest agresywna część postu, uwierz. :)

3. "Nie istnieją żadne prawa normalizujące jego (forum) użytkowanie, przez co wypowiadać może się tam każdy, bez względu na wiek czy kwalifikacje" - to jest moim zdaniem zaleta, której IC długo nie osiągnie.

4. Pochwała Smoka? W życiu bym się tego nie spodziewał z ust Nali! Widzę wyraźne postępy ;)

5. Wstawki o przeciętnym wyglądzie - można sobie było darować, liczy się treść, co z resztą było wspomniane i dzięki za to autorowi.

6. Całkiem sporo pochwał, "skarbnica wiedzy", "lepsze niż monografie", nono. Za to również dzięki. (myślę iż każdy forumowicz, nie ważne czy duży czy mały, mądry czy głupi cieszy sie czytając takie coś o "jego" forum, bo w końcu KAŻDY jakąś tam część tych skarbów zamieszcza).

7. Jedyna konkurencja dla IC - Nala to chyba jedyny internauta-shiplover, który widzi tu konkurencje (w złym tego słowa znaczeniu, takie mam odczucia). A sam powtarza, że należy sie łączyć bo jest nas tak mało...


Reasumując, jest to text na + czy na - ?
Wydaję mi się, że jednak na plus i może tylko pomóc, bo zaszkodzić to raczej nic nie może (no bo u nas anarchia, mamy wszystko gdzieś i niczym się nie przejmujemy ;) :lol: ). Tekst taki trochę w "nalowym stylu", ale On tak pisze. ;)
Szkoda, że zabrakło miejsca na wspomnienie o innych kategoriach FOW, a zwłaszcza o English Board, które choć na razie w powijakach to miejmy nadzieje, że się rozwinie.

Jakieś opinie?
Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

Zapomniał napisać ze Iowa to tu krążownik liniowy...
Gość

Post autor: Gość »

Palanciarstwo!

Jedna wityna "Iron ...cos tam Men" , chyba dla kogos o spolaryzowanych (po walesowsku "ograniczonych" zainteresowaniach). Widzial jedna stone i sie wymadrza.
Jakis komuch bo chce wybrac najlepszych do dyskusji (partji wewnetrznej) to sam chyba by sie nie zalapal :-O. Ja bym go nie wzial, a kwalifijacje mam jak cholera.

Rzeczywiscie najlepiej byc anonimowym .... "alkohlikiem".

Przy opkazji 90% shiploverow na swiecie, jak nie wiecej zajmuje sie statkami handlowymi, itd. Nazjezdzie Wold Ship society az trudno znelesc kogos, kto by sie interesowal OW.

AvM
Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

Apropos floty handlowej mak moze ktoś spis statków aktualnie pływających pod polska banderą?
Gość

Post autor: Gość »

Brawo "Emden" , gatuluje. Ale nie mam :-(

W NAUTIBEL - pismo belgijskie byla historia PZM z losami wszystkich statkow.

AvM
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 650
Rejestracja: 2004-04-14, 16:13
Lokalizacja: Gdynia / Polska
Kontakt:

Post autor: Nala »

Anonymous pisze:Palanciarstwo!

Jedna wityna "Iron ...cos tam Men" , chyba dla kogos o spolaryzowanych (po walesowsku "ograniczonych" zainteresowaniach). Widzial jedna stone i sie wymadrza.
Jakis komuch bo chce wybrac najlepszych do dyskusji (partji wewnetrznej) to sam chyba by sie nie zalapal :-O. Ja bym go nie wzial, a kwalifijacje mam jak cholera.

Rzeczywiscie najlepiej byc anonimowym .... "alkohlikiem".

Przy opkazji 90% shiploverow na swiecie, jak nie wiecej zajmuje sie statkami handlowymi, itd. Nazjezdzie Wold Ship society az trudno znelesc kogos, kto by sie interesowal OW.

AvM
"Palanciarstwo!"
O, jak ladnie sie przedstawiles :-) Wlasnie ze wzgledu na takich baranow napisalem taki a nie inny art. Cieszcie sie, ze taki a nie ostrzejszy, bo mialo byc troche inaczej.
To co piszesz to totalny belkot. Jedyne na co mozna odpowiedziec to w kwestii stron shiploverskich. Znasz w Polsce jakas inna ukierunkowana strone o okretach wojennych z forum dyskusyjnym poza Moja, Miko i Konradusem ?
Hej, det borde en ande i en flaska hos mej.
Kom hem med mej, jag har en ande som väntar pa dej.
Här bor en ande som väntar pa dej, det bor en ande hos mej.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Swego czasu (chyba w czerwcu br.) spis statków PMH (również tych pod innymi banderami) opublikowały "Namiary".
Mieścił się na stronie A4. Co prawda brakowało kilku armatorów, np. Żeglugi Gdańskiej.
Wg. Piotra Stareńczaka miała być II część, ale jakoś jej nie widać.
Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

Może ktoś posiada skany? Był bym bardzo... łasy :)
Gość

Post autor: Gość »

Uczylem sie jezykow, na 3 ale na razie wystarcza. Z 3= bylem nawet lumaczem rosyjskiego.

Poza tym strona Iron ... clad to jest Twoja, zapomniales
nadmienic. :x Stad ta smieszna informacja o konkurencji :-O
Tu sa moi starzy i nowi koledzy, sami fachowcy :o

AvM
Gość

Post autor: Gość »

Dla wszystkich ciekawych cytat z tej najlepszej strony

http://www.ussiowa.pl/

"Problem zgłoszeń do Iron Cats
[04.28.2004] - [by nala]
Otrzymuję sporo formularzy zgłoszeniowych do Iron Cats. Niestety, 95 % odrzucam na starcie, gdyż ludzie zapisując się do klubu nie zapoznają z jego regulaminem i na dodatek nie rejestrują na Forum Klubowym. Często jest także odwrotnie - nie rejestrują się w klubie a zapisują na Forum Klubowe. Wówczas od razu są usuwani, bo co to za klubowicze. Nie powiedzą nawet grzecznościowego "dzień dobry" i do tego powodują bałagan organizayjny. Porządek musi być.

Copyright (r) 2001 r. by Sławomir Lipiecki (Lioness Nala) "

Koniec cytatu. Nic dodac nic ujac. Porzadek musi byc.

AvM
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 650
Rejestracja: 2004-04-14, 16:13
Lokalizacja: Gdynia / Polska
Kontakt:

Post autor: Nala »

Anonymous pisze:Uczylem sie jezykow, na 3 ale na razie wystarcza. Z 3= bylem nawet lumaczem rosyjskiego.

Poza tym strona Iron ... clad to jest Twoja, zapomniales
nadmienic. :x Stad ta smieszna informacja o konkurencji :-O
Tu sa moi starzy i nowi koledzy, sami fachowcy :o

AvM
Konkurencji... Jakiej konkurencji ??? Konkurencja moze byc albo zdrowa, albo ostra. Tutaj pisalem w sensie pozytywnym. jest to konkurencja ? Oczywiscie ze jest i nic tego nie zmieni, co nie znaczy ze jest wojna.

P.S. Nie zadne Iron...clad tylko Iron Cats - klub okretowo-koci, element stron www.ussiowa.pl i www.felidae.pl zrobionych TYMI recami.
Hej, det borde en ande i en flaska hos mej.
Kom hem med mej, jag har en ande som väntar pa dej.
Här bor en ande som väntar pa dej, det bor en ande hos mej.
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 650
Rejestracja: 2004-04-14, 16:13
Lokalizacja: Gdynia / Polska
Kontakt:

Post autor: Nala »

Anonymous pisze:Dla wszystkich ciekawych cytat z tej najlepszej strony

http://www.ussiowa.pl/

"Problem zgłoszeń do Iron Cats
[04.28.2004] - [by nala]
Otrzymuję sporo formularzy zgłoszeniowych do Iron Cats. Niestety, 95 % odrzucam na starcie, gdyż ludzie zapisując się do klubu nie zapoznają z jego regulaminem i na dodatek nie rejestrują na Forum Klubowym. Często jest także odwrotnie - nie rejestrują się w klubie a zapisują na Forum Klubowe. Wówczas od razu są usuwani, bo co to za klubowicze. Nie powiedzą nawet grzecznościowego "dzień dobry" i do tego powodują bałagan organizayjny. Porządek musi być.

Copyright (r) 2001 r. by Sławomir Lipiecki (Lioness Nala) "

Koniec cytatu. Nic dodac nic ujac. Porzadek musi byc.

AvM
i taka jest roznica miedzy klubem a forum. Co w tym dziwnego ?
Swoja droga cytat juz nieaktualny, teraz starczy rejestrowac sie na samym forum.
Hej, det borde en ande i en flaska hos mej.
Kom hem med mej, jag har en ande som väntar pa dej.
Här bor en ande som väntar pa dej, det bor en ande hos mej.
Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

Absoluta ściągac i na solówe :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 650
Rejestracja: 2004-04-14, 16:13
Lokalizacja: Gdynia / Polska
Kontakt:

Post autor: Nala »

Emden pisze:Absoluta ściągac i na solówe :D :D :D :D :D :D :D :D
Ciebie to bawi ?
Hej, det borde en ande i en flaska hos mej.
Kom hem med mej, jag har en ande som väntar pa dej.
Här bor en ande som väntar pa dej, det bor en ande hos mej.
Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

I to jak- dwaj dorośli faceci i zachowuja sie jak dzieci. Jak to pierwszy raz przeczytałem to prawie spadłem z krzesła...
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 650
Rejestracja: 2004-04-14, 16:13
Lokalizacja: Gdynia / Polska
Kontakt:

Post autor: Nala »

Emden pisze:I to jak- dwaj dorośli faceci i zachowuja sie jak dzieci. Jak to pierwszy raz przeczytałem to prawie spadłem z krzesła...
Bo nie znasz sprawy - dlatego i tylko dlatego. Mnie to nie bawi, to jest tragiczne. Notabene notka o Absolucie byla w tym artykule, ale rozmyslilem sie i usunalem juz gdy tekst byl wlany do Quarka.
Hej, det borde en ande i en flaska hos mej.
Kom hem med mej, jag har en ande som väntar pa dej.
Här bor en ande som väntar pa dej, det bor en ande hos mej.
ODPOWIEDZ