Zakres działu "Opracowania i źródła"

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Zakres działu "Opracowania i źródła"

Post autor: pothkan »

Ksenofont pisze:Dział "Opracowania i źródła" jest - jeślibyś nie wiedział - działem "opracowania i źródła" a nie "opracowania i źródła morskie".
A właśnie że jest - morskie. Wszystkie działy, poza czterymi dolnymi są wyłącznie morskie. To jest forum na temat okrętów wojennych (oraz statków, flot, żeglugi, wojen morskich, polityki i gospodarki morskiej, stoczni, marynarzy, i wszystkiego co znajduje się w tzw. "okolicach").

Jasne, głowy nie dam - może się przedarło coś spoza tego zakresu. Wtedy trzeba przenieść do odpowiedniego działu: właśnie lotnictwo, lądowe... lub pozostają psychole. Może i przydałby się oddzielny dział ogólnohistoryczny... ale primo: i tak mamy działów sporo, a secundo: są ku temu oddzielne fora. To jest forum specjalistyczne, poświęcone temu co powyżej.

PS - jeszcze raz przypominam, ja się tutaj na moderację nie prosiłem, tylko zostałem o to poproszony. W każdej chwili mogę się owej funkcji zrzec, jeśli taka będzie wola grona użytkowników bądź administracji. Twoje wotum nieufności to chyba jednak za mało. Jeśli tak cię to uwiera - cóż, szat drzeć z tego powodu nie mam zamiaru.
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Bardzo proszę MiKo o wiążącą wykładnię w tym zakresie. Czy w "Opracowania i źródłach" powinny się znajdować tylko rzeczy związane ze sprawami morskimi czy wszystko co komu tylko przyjdzie do głowy?
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Panowie znowu nudzicie.. ;)

Oczywiście, że tylko o okretach. Bo to forum okrętów wojennych przecież jest. Ale jesteśmy tolerancyjne i otwarte wiec mamy takie działy jak psychole, lądówka, forum powietrzne itd.


Reasumując, jak ktoś jest wyjątkowo uparty i umieści w opracowaniach i źródłach coś nie bardzo związanego z okrętami to niech i tam to zostanie.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

MiKo pisze:Reasumując, jak ktoś jest wyjątkowo uparty i umieści w opracowaniach i źródłach coś nie bardzo związanego z okrętami to niech i tam to zostanie.
Bedę wdzięczny, jeśli wąttek wróci tam, gdzie jego miejsce.


I będę wdzięczy, jeśli Pothkan ograniczy swoją aktywność do spełniania próśb, bo ostatnio ponosi go entuzjazm.

Pozdrawiam
Ksenofont
Ostatnio zmieniony 2009-01-09, 10:49 przez Ksenofont, łącznie zmieniany 2 razy.
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Ksenofont pisze:..bedę wdzięczny, jeśli wąttek wróci tam, gdzie jego miejsce.
tzn. gdzie to jego miejsce ?
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

MiKo pisze:
Ksenofont pisze:..bedę wdzięczny, jeśli wąttek wróci tam, gdzie jego miejsce.
tzn. gdzie to jego miejsce ?
Skoro jest o opracowaniach i źródłach, to chyba w subforum o opracowaniach i źródłach.

Wiesz, nie bez kozery umieścił go tam jeden z pomysłodawców, założycieli i moderatorów tego działu...

Pozdrawiam
Ksenofont


P.S. @ Pothkan.
Jeśli wejdziesz z kimś w konflikt, to przez jakiś czas nie wykorzystuj swojej władzy nad nim. Nie przenoś jego postów, nie ruszaj jego wątków, nie skarż się do administratora. Bo inaczej ludzie pomyślą,, że jesteś małostkowym złośliwcem, który próbuje się mścić.

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Ksenofont pisze:P.S. @ Pothkan.
Jeśli wejdziesz z kimś w konflikt, to przez jakiś czas nie wykorzystuj swojej władzy nad nim. Nie przenoś jego postów, nie ruszaj jego wątków, nie skarż się do administratora. Bo inaczej ludzie pomyślą,, że jesteś małostkowym złośliwcem, który próbuje się mścić.
Przepraszam bardzo ale ten wątek został założony przeze mnie pod wpływem Twojej wiadomości PW co do chęci przenosin tematu z działu lądowego do opracowań i źródeł.

Chciałem mieć jasność. I dla mnie wiążąca jest wypowiedź MiKo bo to on jest administratorem tego forum, a nie Ty...

A jeszcze jedno. Uważam, że ten temat winien zostać w Administracji bo tutaj jest jego miejsce.
Gość

Post autor: Gość »

Zelint pisze:Przepraszam bardzo ale ten wątek został założony przeze mnie pod wpływem Twojej wiadomości PW co do chęci przenosin tematu z działu lądowego do opracowań i źródeł.
:o

Co ma piernik do wiatraka?

Wyjaśnij mi proszę, dlaczego wątek o Wojskowym Biurze Badań Historycznych ma być w dziale "Wojska Lądowe"?
Nadgorliwiec, który go tam przeniósł, zrobił to z niewiedzy albo ze złośliwości.


Ze złośliwości raczej, bo w "Opracowaniach i źródłach" jest sporo tematów o podobnym (lub mniejszym) stopniu powiązania z okrętami -
Wątek "Strażnicy świętej emigracji" - porusza dokładnie tę samą tematykę. Tyle tylko że tamtem nie jest WBBH a IMPS.


WBBH jest centralną instytucją WP podległą bezpośrednio MONowi i nie ma nic wspólnego z Wojskami Ladowymi.
Zajmuje się natomiast badaniami historycznymi - także Polskiej Marynarki Wojennej

Może być umieszczony w dziale "Orzeł", "PMW", "Marynistyki" ale na pewno nie "Wojska Lądowe".

Nie podoba mi się też forma, w jakiej zostało to zrobione.
Pierwszy post został przeniesiony cichaczem przez Pothkana, Skasowałem go wiec, i napisałem raz jeszcze - w odpowiednim subforum.
Dopiero za drugim razem Pothkan podpisał się pod swoją bezmyślną decyzją.
Zelint pisze:Chciałem mieć jasność. I dla mnie wiążąca jest wypowiedź MiKo bo to on jest administratorem tego forum, a nie Ty...
Ani nie Pothkan.
MiKo pisze:Reasumując, jak ktoś jest wyjątkowo uparty i umieści w opracowaniach i źródłach coś nie bardzo związanego z okrętami to niech i tam to zostanie.
Tak więc - zgodnie z zaleceniami MiKesza - bądź uprzejmy wrócić wątek o WBBH do działu, w którym powinien być oraz do działu, w którym umieścił go autor.

I jeszcz to:
MiKo pisze:To mi się podoba:
"Moderatorzy na FOW są tylko po to, aby spełniać prośby użytkowników."
Natomiast co do zachowań Pothkana: Jesteś najbardziej aktywnym moderatorem na FOW. Twoja aktywność nie wszystkim odpowiada.
Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę - że popełnił bła ortograficzny - użyj PM.
Jeśli chcesz zwrócić komus uwagę, że zanadto zagalopował się w dyskusji - użyj PM.
Jeśli chcesz komuś zwrócić uwagę, że być może nie umieścił tematu w odpowiednim wątku - użyj PM.

A przede wszystkim:
Jeśli masz jakieś wątpliwości, że Twoje działanie może zostać żle zrozumiane - nie miej żadnych wątpliwości.
Zostanie.
Więc się powstrzymaj od interwencji.
Jakoś to forum funkcjonowało, zanim zostałeś moderatorem.

Pozdrawiam
Ksenofont
Gość

Post autor: Gość »

A jak Zelincie będziesz miał wątpliwości, kto jest autorem powyższego postu - to sprawdź sobie adres kompa, z którego post został wysłany.
:lol:
X
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Nie sprawdzi, bo nie może. Tak samo jak i ja. Wbrew twemu mniemaniu, możliwości moderatorów nie są tak szerokie...
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Czy ja mam oczopląs czy temat o Kuropiesce jeździ po forach jak jakaś lodowa baletnica? Niech ktoś to powstrzyma.
Gość

Post autor: Gość »

Przyłączam się do Smoka!
Gdzie nie spojrzysz tam "Kuropieska-Kłótnie".
Wróćmy na ... plażę, jeśli na morze nie można :wink:
Robert
Gość

Post autor: Gość »

Nie wiem czemu mnie nie zalogowało :cry:
To byłem ja - Robert Bukowa
Gość

Post autor: Gość »

pothkan pisze:Nie sprawdzi, bo nie może. Tak samo jak i ja. Wbrew twemu mniemaniu, możliwości moderatorów nie są tak szerokie...
He he, widać "mam szersze uprawnienia od Was.
:D
W prawym górnym rogu jest taki przycisk: "zobacz IP autora".

Tajemniczy Don Pedro
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

No proszę... tu mnie masz. Cóż, jakoś nigdy nie pożądałem takiej wiedzy :)
ODPOWIEDZ