Działy Forum

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Gość

Post autor: Gość »

pothkan pisze:Układ!
O! Kolega wietrzy spiskową teorię dziejów :o
A w domu wszyscy zdrowi?

BTW - jakiś czas temu nawoływałeś mnie do rezygnacji ze stanowiska moda, ponieważ... podzieliłem wątek, w którym pisałeś.
Skoro regularnie robisz dokładnie to, o co miałeś do mnie pretensje (dzielisz wątki, itp...), czy zastosujesz wobec siebie te same kryteria, które stosujesz wobec innych?

Zrezygnujesz z bycia moderatorem na FOW?

Nie wierzę. :D
Prędzej odwrócisz kota ogonem.

Ksenofont
Gość

Post autor: Gość »

Gdy zabrałem głos i wskazałem na zuniformizowane zachowanie userów związanych z DWS, odezwał się moderator FOW (związany z DWS) i rozpoczął "właściwą" awanturę.

Czyli był to dokładnie ten scenariusz opisany przeze mnie we wczorajszym poście, a zastosowany kilkakrotnie przedtem: zaatakować ad personam, sprowokować odzew, sformułować śmieszne oskarżenie i zaszantażować MiKesza kłopotami.
Na forum DWS zawiązał się spisek aby pognębić biednego X. :o To się chyba nazywa paranoja (Choć wszyscy wokół uważają, że poglądy tej osoby są niezwykłe, to jednak wskutek częstego faktu, że człowiek ten właściwie wypełnia swoje role społeczne (pracownika, ojca/matki, kolegi itp.) urojenia paranoiczne nie są uważane przez innych za chorobowe*) i kwalifikuje do leczenia w zakładzie zamkniętym...

Tym razem wyjątkowo zgadzam się z tym co napisał Smok Eustachy.
Jakbyś odpowiadał jak człowiek to nie było by problemu.
To oddaję istotę problemu dyskusji. Na dodatek dotyczy to tylko dyskusji X. z tzw. użytkownikami forum DWS. Jeżeli Panu X. zwróci uwagę, że pisze bzdury dajmy na to AvM czy Marek T. to wtedy ze strony X. jest cisza i nie ma bicia piany i udowadniania przeciwnikowi że pisze bzdury albo że stosuje argumenty ad personam czy coś równie nie na temat...
Po pierwsze jeśli chodzi o szantaże to co chwilę o coś jojczysz Ty.
Po drugie to Woj i tak za miętki był i prawdy nie napisał, co spadło na mnie.
Po trzecie skąd się bierze u Ciebie kolektywizm poznawczy, czyli traktowanie ludzi jak tłuszczę, a nie jednostki?
Po czwarte kolesie stanęli z Tobą do równej walki i wypunktowali coś sześć do zera + wojsko.
Po piąte to napisz w końcu, jakie to myśliwce zabierały ok 5000 sztuk amma /słownie - pięć tysięcy/ - Spit i Hurry ok 2500, inne ponoć 2-3 razy tyle - które?
Sama prawda. Zamiast przyznać się do błędu to lepiej zastosować hucupę i zmieszać wszystkich z błotem?

W proteście przeciwko takiemu stylowi dyskusji zrezygnowałem z modowania w działach L&L i jestem za ich zamknięciem.

Z wyrazami należnego szacunku
Z.

* cytat za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3 ... aranoiczny
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Jak to dwóch za moderką Smoka, a ja to co?! Trzech plus kilku sympatyków, bo lepszy mod zaangażowany, nawet z dws, niż rozpoznający sprawy za pół roku
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Anonymous pisze:BTW - jakiś czas temu nawoływałeś mnie do rezygnacji ze stanowiska moda, ponieważ... podzieliłem wątek, w którym pisałeś.
Dobrze pownienieś wiedzieć, że nie w dzieleniu wątku tkwiło sedno. A jeśli tego nie rozumiesz - trudno, widocznie nie jesteś w stanie.

Co do rezygnacji: kiedyś już oddawałem się do dyspozycji administracji, i nadal jest to aktualne. Zresztą i bez tego Mikesz może każdego odwołać lub powołać, to jego forum.

PS. Do wszystkich których to dotyczy: logujcie się panowie! Bo potem odpukać wyjdzie gdzieś, że ktoś się pod kogoś podszywa. I będzie kolejna kołomyja.

PPS. Specjalnie pozwoliłem sobie przebrnąć przez dwa ostatnio zamknięte tematy nt. artykułów dr Pawłowskiego (nie śledziłem, bo mnie tematyka nie interesuje = nie znam się), no i w sumie nie wiem o co cały harmider... może mi ktoś wytłumaczyć? Chyba że nie o owe tematy chodzi.
Awatar użytkownika
Jacek Bernacki
Posty: 431
Rejestracja: 2007-03-15, 13:32
Lokalizacja: Siecień k/Płocka

Post autor: Jacek Bernacki »

Chodzi o to, że:
1. Kseno napisze coś kontrowersyjnego.
2. Robi się dyskusja, Kseno milczy dłuższy czas badając teren.
3. Jak już wie kto i co, to wtedy się pojawia i zaczyna się młyn, bo zamiast uczciwie przyznać się do przegięć idzie w zaparte i odwraca kota ogonem.
4. Potem płacze, że Go biją :D
5. I w ten sam deseń następnym razem.
6. Dziwnych rzeczy uczą tu i ówdzie.
Co to za ludzie?
Co za różnica ważne, że są!
Gość

Post autor: Gość »

pothkan pisze:Ujmę to tak: jeśli zlikwiduje się L&L, to problem przeniesie się do innych działów. Jak nowotwór. I to ten nowotwór trzeba właśnie wykryć i wyciąć, a nie forum szlachtować.
Zaraz nowotwór i wycinanie. Myślę, że temat moderacji i działów L&L w ogóle olać chłodnym moczem. Bo żaden moderator nie wymusi na użytkownikach merytoryczmej dyskusji. Animozje były, są i będą bo ludzie się poróżniają z różnych powodów. Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu wprowadzania jakichś zmian skoro do tej pory to działało. Jak sobie Panowie jadą po ambicjach to i tak będą to robić dalej.

Grom
Gość

Post autor: Gość »

Jacek Bernacki pisze:Chodzi o to, że:
1. Kseno napisze coś kontrowersyjnego.
2. Robi się dyskusja, Kseno milczy dłuższy czas badając teren.
3. Jak już wie kto i co, to wtedy się pojawia i zaczyna się młyn, bo zamiast uczciwie przyznać się do przegięć idzie w zaparte i odwraca kota ogonem.
4. Potem płacze, że Go biją :D
5. I w ten sam deseń następnym razem.
6. Dziwnych rzeczy uczą tu i ówdzie.
Dlaczego rzeczywistość nie zgadza się z Twoimi słowami?

Przyjrzyj się:
http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=5643&start=0
http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=5676&start=0

Jacku, manipulując faktami mijasz się z prawdą świadomie, czy przez pomyłkę?

X

P.S. Pothkan: Fora lądowe i powietrzne nie są w kręgu Twoich zainteresowań. Moja osoba też nie powinna Cie obchodzić. Od pewnego czasu jesteśmy skonfliktowani.
Bardzo Cię proszę, żebyś nie brał udziału w tej dyskusji - bo nie jest potrzebne prowokowanie dalszych awantur.
OK?
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

pothkan pisze: PPS. Specjalnie pozwoliłem sobie przebrnąć przez dwa ostatnio zamknięte tematy nt. artykułów dr Pawłowskiego (nie śledziłem, bo mnie tematyka nie interesuje = nie znam się), no i w sumie nie wiem o co cały harmider... może mi ktoś wytłumaczyć? Chyba że nie o owe tematy chodzi.
Czekaj. Jeden zamknięty o "Mówią Wieki" a drugi o czym? Bo ten o "Lotnictwie" niezamknięty, a tam są poważne zarzuty: o błedy robiące leszczom wodę z mózgu.
No i mój że na ten temat nie trzeba było pisać tego, co Xeno napisał tylko co innego.
No a czytałeś jak Cynk pojechał po Xeno w Skrzydlatej Polsce? Że 3x zawyżył liczbę płatowców bojowych Polski
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

SmokEustachy pisze:Czekaj. Jeden zamknięty o "Mówią Wieki" a drugi o czym? Bo ten o "Lotnictwie" niezamknięty, a tam są poważne zarzuty: o błedy robiące leszczom wodę z mózgu.
Te właśnie - ale racja, jeden tylko zamknięty (zbyt szybko zerknąłem na ikonkę).
Ksenofont pisze:Fora lądowe i powietrzne nie są w kręgu Twoich zainteresowań. Moja osoba też nie powinna Cie obchodzić. Od pewnego czasu jesteśmy skonfliktowani.
Bardzo Cię proszę, żebyś nie brał udziału w tej dyskusji - bo nie jest potrzebne prowokowanie dalszych awantur.
OK?
Nie OK.

Do momentu, w którym zrozumiesz, jaka jest przyczyna konfliktu.

Otóż nie leży ona w twej twórczości naukowej, oraz zawartych w niej poglądach. To jest sfera, w której masz całkowitą wolność - tak samo jak ktokolwiek ma prawo mieć inne zdanie, lub podważać twoje w ramach szeroko rozumianego dyskursu. Nie w tym sęk, że się czasem nie zgadzamy - zresztą przeważnie w kwestiach nie znadujących się w centrum naszych indywidualnych badań - bo zresztą równie często się zgadzamy, bądź nie mamy wzajemnie zdania. Jak zgodnie z prawdą zauważyłeś, fora lądowe i powietrzne nie znajdują się w kręgu mych zainteresowań. Nie mam wiedzy i kompetencji, by ocenić, na ile krytyka twoich artykułów jest słuszna. Może nie jest.

Co innego budzi mój - pozwolę sobie użyć eufemizmu - niesmak. Jest tym szeroko rozumiana toksyczność twej retoryki (a raczej - erystyki, w której, przyznaję - jesteś mistrzem), a generalnie - twego w tutejszych dyskursach zachowania. Unikanie odpowiedzi na pytania. Notoryczne sofizmaty. Argumentacja ad personam. To tylko najważniejsze. Wymieniać dalej?

Owszem, jesteśmy skonfliktowani. Ale nie o mnie chodzi. Bom nie ja pierwszy, i zapewnie nie ostatni.
Gość

Post autor: Gość »

SmokEustachy pisze:No a czytałeś jak Cynk pojechał po Xeno w Skrzydlatej Polsce? Że 3x zawyżył liczbę płatowców bojowych Polski
Zły naukowiec (demonicznym głosem):
It's alive!!!

Problem polega na tym, że nie ja zawyżyłem, a Stachiewicz z Kutrzebą :D
Ja tylko zacytowałem. :P
Ale co tam - po co czytać źródła? :x
Zelint (?) pisze:Jeżeli Panu X. zwróci uwagę, że pisze bzdury dajmy na to AvM czy Marek T. to wtedy ze strony X. jest cisza i nie ma bicia piany i udowadniania przeciwnikowi że pisze bzdury albo że stosuje argumenty ad personam czy coś równie nie na temat...
Są tacy, którzy zwracają uwagę merytorycznie i życzliwie.
Inni zwracają uwagę po to, żeby zabłysnąć "wskazywaniem bzdur".

W obu wątkach odpowiadałem na pytania i wyjaśniałem problemy. Przepraszałem nawet za błędy.
:D
Jeśli je uważnie prześledzisz - nie będziesz mijał się z prawdą.
Zelint (?) pisze:Zamiast przyznać się do błędu to lepiej zastosować hucupę i zmieszać wszystkich z błotem?
Byłbym zobowiązany, abyś wskazał, gdzie mieszam ludzi z błotem.
Jeśli tego nie zrobisz, zastanowię się, nad podaniem sprawy do sądu :rotfl: :rotfl: :rotfl:

A na poważniej: ustaliłem z pewnym wiceadministratorem DWS i moderatorem FOW, że wyśle mi listę nieścisłości zauważonych przez userów, a ja na wszelkie wątpliwości odpowiem - punkt po punkcie, jak najbardziej obszernie, posypując głowę popiołem tam, gdzie będzie wypadało.

Kiedy to było, we wtorek?

I co?

I nic?!? :o

A dziś już sobota.

X
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

A chcesz poczytać jak objadę Cię na mojej stronie?

Tu masz:
http://soplandia.fm.interia.pl/lotnictwo1939.odt

I jest:
http://soplandia.fm.interia.pl/lotnictwo1939.html
Pierwsza wersja z której nie jestem na razie zadowolony. Musze ją jeszcze ustruktualizować. Ale na dziś może być.
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Błąd Smoku.
Nie "nieliczne Avie", tylko "nieliczne Arado".
Obrazek
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Tzaw1 pisze:Błąd Smoku.
Nie "nieliczne Avie", tylko "nieliczne Arado".
Poczekaj. Nie używali 12 Avii na froncie zachodnim jako nocnych?
To Arado było? Wydaje mi się że Avii używali też z względów zdobywczych - zdobyliśmy to mamy. Ale późno jest i mogło mi się zmieszać.

2. Po macoszemu potraktowałem USA i Włochy, a także liczne francuskie rzęchole. Naprodukowali mnóstwo różnych typów. Jeszcze jest cała Ameryka Południowa, Syjam, Japonia, Chiny, Arabia Saudyjska, Iran,

Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek Bernacki
Posty: 431
Rejestracja: 2007-03-15, 13:32
Lokalizacja: Siecień k/Płocka

Post autor: Jacek Bernacki »

Anonymous Xeno pisze:[Jacku, manipulując faktami mijasz się z prawdą świadomie, czy przez pomyłkę?
Dlaczego zarzucasz mi manipulację? Czy dlatego, że jest Ci bliska w myśl zasady, że niektórzy sądzą innych ludzi wg siebie? (to tylko nic nie znacząca teoria, więc bez nerwów)
Ja po prostu tak to odbieram, być może błędnie.
I tyle.
Co to za ludzie?
Co za różnica ważne, że są!
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

A na poważniej: ustaliłem z pewnym wiceadministratorem DWS i moderatorem FOW, że wyśle mi listę nieścisłości zauważonych przez userów, a ja na wszelkie wątpliwości odpowiem - punkt po punkcie, jak najbardziej obszernie, posypując głowę popiołem tam, gdzie będzie wypadało.

Kiedy to było, we wtorek?

I co?

I nic?!? WoooW

A dziś już sobota.
Nic Ci nie obiecywałem. To po pierwsze. Po drugie dobrze wiesz, że mam w domu malutkie dziecko i takie teksty, że ja nie raczyłem nic zrobić od wtorku do soboty są żenujące. Możesz sobie wejść w konkretny temat na DWS dotyczący Twojego artykułu w "MW" i tam sa merytoryczne zarzuty. Również moje. Do tej pory nie usłyszałem na nie żadnej odpowiedzi. Do tego co tam napisałem mogę dodać ilość dywizji piechoty w czasie pokoju. Kiedy ich było ponad 30? Chętnie się dowiem...

p.s. jak chcesz ujawniać tajemnice prywatnej korespondencji to ja też mogę. Na pewno tego chcesz?

p.s. 2. tekst o sądzie wyciąłem dawno temu. Widać do Ciebie to nie dotarło...
Smk Wylogowany

Post autor: Smk Wylogowany »

Przypominam, że korespondencja należy do odbiorcy i on ja może ujawnić.
Zablokowany