Zmiany na FOW

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

No dobra w końcu się zalogowałem.
Muszę przestać klepać na prędce :wink: Powyżej to też byłem ja.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Anonymous pisze:
MiKo pisze:W pierwszym pościa napisałem, że oczekuje propozycji regulaminu. Minęły dwa tygodnie i jakoś nikt tu nic nie napisał.

Alf podał propozycję. Niemniej w takiej formie regulamin jest IMO co najmniej zbędny.
Tak, wiem ale po to założyłem ten wątek, by pisać o nowym ewentualnym regulaminie tutaj. Jeśli to oficjalna propozycja Alf to możemy o niej porozmawiać.
Gość

Post autor: Gość »

A gryza sie miedzy soba wydawalo by sie ludzie na poziomie ze o wyksztalceniu nie wspomne :lol:


To sie nazywa Elyta.............

Jak napisac regulamin dla ludzi po habilitacji :? :lol: :lol: :lol:


pozdrawiam domek :)
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Domku, jeszcze nic złego nie wyszło z jałowych dyskusji. Od po prostu można sobie porozmawiać jak nie ma bardziej okrętowych tematów.

Nie jest to jednak przyczyną do złośliwości z Twojej strony.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Post autor: ALF »

MiKo pisze:Można to nazywać umywaniem rąk przez admina, choć nie wiem, czy w myśl postulowanego regulaminu nie byłby to komentarz dotyczący osoby, a nie postu! ;)
Nie...nie osoby, a działania osoby :lol:

Podałem taką skorconą wersję regulaminu bowiem brałem pod uwagę potencjalne zagrożenia:
1-dzieci neostrady załatwia netykieta
2-emocje magów i habów załatwia zakaz odnoszenia się do osoby.
Z innymi zagrożeniami na tym forum nie zetknąłem się, więc na razie nie widzę potrzeby rozwijania i uszczegóławiania...marmik ma rację co do modów - muszą mieć swobodę działania oraz poparcie admina...ale jest bardzo dobrze, jeśli posiadają również poparcie użytkowników. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w którymś narożniku ikonki zgłaszania wątpliwego postu. I od razu...to nie jest donosicielstwo, a ułatwienie i przyśpieszenie pracy modów i admina, a także porządkowania forum.
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

ALF pisze:1-dzieci neostrady załatwia netykieta
Typowych "dzieci neostrady" tu nie mamy.
ALF pisze:2-emocje magów i habów załatwia zakaz odnoszenia się do osoby.
Ad personam i bez regulaminu nie jest mile widziane. Nie każde ad personam ma taką samą wagę, nie do każdego użytkownika należy stosować takie same metody przywrócenia na merytoryczne tory dyskusji. I nie chodzi tu o nierówność względem prawa tylko o indywidualne rozpatrywanie każdej sprawy. Indywidualne i nieskrępowane zarzutami o indywidulane rozpatrywanie sprawy. Jednemu wystarczy po prostu powiedzieć. Innemu potrzeba czegoś więcej, a jeszcze innego trzeba hamować. Na różnych etapach dyskusji.

Natomiast ad hominem czasami pozwala na wzniesienie dyskusji na wyższy poziom (zmusza do większego starania się) - w myśl zasady, że cel uświęca środki.

Bardziej niż "podgrzania" dyskusji obawiam się wszechobecnej nieuczciwości i manipulowania wypowiedziami, które to przynoszą szkodę wiedzy, a nie dumie i ambicji.
ALF pisze:Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w którymś narożniku ikonki zgłaszania wątpliwego postu. I od razu...to nie jest donosicielstwo, a ułatwienie i przyśpieszenie pracy modów i admina, a także porządkowania forum.
To faktycznie może być dość pożyteczna funkcja.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

ALF pisze:Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w którymś narożniku ikonki zgłaszania wątpliwego postu. I od razu...to nie jest donosicielstwo, a ułatwienie i przyśpieszenie pracy modów i admina, a także porządkowania forum.
Popieram.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

pothkan pisze:
ALF pisze:Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w którymś narożniku ikonki zgłaszania wątpliwego postu. I od razu...to nie jest donosicielstwo, a ułatwienie i przyśpieszenie pracy modów i admina, a także porządkowania forum.
Popieram.
A ja nie i przykro mi mocno z tego powodu. Jednej osobie post może się nie podobać, i zaznaczy go odpowiednio, inna osoba zaakceptuje go i nie dopatrzy się niczego nadzwyczajnego, wymagającego interwencji moda.
Takie "ikonki" mogą spowodować, że mod nie będzie nic innego robił tylko kierował się sugestiami.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Gość

Post autor: Gość »

Marmik pisze:Domku, jeszcze nic złego nie wyszło z jałowych dyskusji. Od po prostu można sobie porozmawiać jak nie ma bardziej okrętowych tematów.

Nie jest to jednak przyczyną do złośliwości z Twojej strony.
Jak zwykle masz racje i miejmy nadzieje ze na ikonoznastwie sie skonczy bo jak nie to na nauki to tylko na ...... :lol:


pozdrawiam domek :)

Ps. Uwazaj nieznosze czekolady :lol:
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Post autor: ALF »

RyszardL pisze:
pothkan pisze:
ALF pisze:Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w którymś narożniku ikonki zgłaszania wątpliwego postu. I od razu...to nie jest donosicielstwo, a ułatwienie i przyśpieszenie pracy modów i admina, a także porządkowania forum.
Popieram.
A ja nie i przykro mi mocno z tego powodu. Jednej osobie post może się nie podobać, i zaznaczy go odpowiednio, inna osoba zaakceptuje go i nie dopatrzy się niczego nadzwyczajnego, wymagającego interwencji moda.
Takie "ikonki" mogą spowodować, że mod nie będzie nic innego robił tylko kierował się sugestiami.
Nie zgodzę się...mod, to człowiek inteligentny, więc nie widzę powodu żeby go tak deprecjonować. Ta ikonka służy min do sugestii przeniesienia postu/wątku, zmiany tytułu itd., a nie tylko do "skarżenia" na niewłaściwość wypowiedzi.
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

RyszardL pisze:Takie "ikonki" mogą spowodować, że mod nie będzie nic innego robił tylko kierował się sugestiami.
Mod nie musi się kierować niczyimi sugestiami. Po prostu jak ktoś ma problem to może sobie zafundować terapię oflagowując posty interlokutora. Jeżeli niezasadnie to mod to, za przeproszeniem, zleje i odflaguje. Właśnie dlatego tak ważne jest podejście moderatora, a nie jakieś tam regulaminy.
Oczywiście, wspomniane przez Alfa znaczki można zastąpić bardziej cywilizowaną formą czyli zwykłym privem, bo interwencji na FOW jest tyle co kot napłakał. Od miesiąca kwestie moderacji wiszą w próżni, a nie pojawiała się konieczność choćby pojedynczej interwencji. To jest właśnie specyfika FOW. Nie warto tego zmieniać na wzór innych for. I tu przytoczę anegdotkę przerobioną na wersję militarną:

Na odprawę w sztabie skierowano 10 żołnierzy wojsk lądowych i 10 marynarzy. Wypłacono zaliczkę na poczet przejazdu koleją. Lądowy ustawili się w kolejkę i nabyli 10 biletów, a marynarze wysłali jednego delegata, który nabył... jeden bilet.

Podróż pociągiem trwała zupełnie normalnie do momentu gdy pojawił się konduktor. Wówczas marynarze zwinęli się to wucetu i zamknęli drzwi. Ku zdziwieniu lądowców, którym skasowano 10 biletów, konduktor zapukawszy do drzwi wucetu otrzymał pojedynczy bilet wysunięty przez szczelinę pod drzwiami. Jak łatwo się domyśleć, konduktor nie spodziewał się obecności więcej niż jednego podróżnego w owym przybytku.

Jak łatwo policzyć, po zakończeniu odprawy marynarze mieli równowartość 9 biletów do przeznaczenia na cele konsumpcyjno-kiperskie.

W drodze powrotnej lądowcy również postanowili zaoszczędzić na wieczorek towarzyski, więc zamiast kupować 10 biletów nabyli jeden. Marynarze nie kupili wcale.

Gdy podczas podróżny na horyzoncie pojawił się konduktor, lądowcy zwinęli się do wucetu. Wówczas marynarze wysłali jednego delegata, który zapukał do drzwi owego wucetu, odebrał bilet i zabierając swoich 9 kolegów udał się do drugiego wucetu, gdzie powtórzono numer z poprzedniej podróży.

Finał był taki, że marynarze upłynnili równowartość 19 biletów, a lądowcy dopłacili karę za przejazd bez biletów.

Morał? Nie każda idea która zrodziła się w marynarce wojennej da się zaadoptować na gruncie wojsk lądowych.


[zasłyszane od pewnego Irlandczyka]
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Marmiku, anegdota doskonała. Wyobraziłem sobie sytuację w wagonie i szczerze się uśmiałem.
Wracając do tematu. Faktycznie, tyle już czasu trwa wakat modów i nic się szczególnego nie dzieje. Dlatego też stoję w opozycji do znaczków, ikonek i czegoś tam jeszcze. To jest właśnie specyfika tego FOW. Pamiętam chyba dwa przypadki, w tym ostatni, za cały okres mojego tutaj pobytu czyli coś tak od 2004 roku. Jeden z nich był nawet z mojej rodzinnej Łodzi i pomylił mu się sejm z FOW. Starał się być na zmianę cyniczny i dowcipny, wreszcie odszedł sam nie znajdując posłuchu.

Wcześniej napisałeś, że... Typowych "dzieci neostrady" tu nie mamy.
Tedy każdy z reguły się pilnuje, jakoś pisze i nie warto nikogo próbować piętnować jakimiś znaczkami, bo to może wywołać kwasy i posmak sensacji. O... komuś przykleili.
Czy będą ikonki, i czy "ojciec dyrektor" :wink: zaaprobuje pomysł, to już inna sprawa.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Post autor: ALF »

RyszardL pisze: Faktycznie, tyle już czasu trwa wakat modów i nic się szczególnego nie dzieje.
Myślisz, że pasy bezpieczeństwa to po co się zapina? ;)
Powiedz w jaki sposób regulamin czy ikonka zmienią charakter FOW? Charakter forum czynią ludzie na nim obecni.
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Gość

Post autor: Gość »

ALF pisze:Myślisz, że pasy bezpieczeństwa to po co się zapina? ;)
Jak zwykle nie ta skala porównania :wink: . To raczej jak korzystanie z... gumy :x . Jeżeli z jedną, stałą partnerką to w sumie nie ma potrzeby.
ALF pisze:Powiedz w jaki sposób regulamin czy ikonka zmienią charakter FOW? Charakter forum czynią ludzie na nim obecni.
I właśnie dlatego regulamin jest niepotrzebny.
Marmik niezalogowany

Post autor: Marmik niezalogowany »

Anonymous pisze:
ALF pisze:Myślisz, że pasy bezpieczeństwa to po co się zapina? ;)
Jak zwykle nie ta skala porównania :wink: . To raczej jak korzystanie z... gumy :x . Jeżeli z jedną, stałą partnerką to w sumie nie ma potrzeby.
ALF pisze:Powiedz w jaki sposób regulamin czy ikonka zmienią charakter FOW? Charakter forum czynią ludzie na nim obecni.
I właśnie dlatego regulamin jest niepotrzebny.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Post autor: ALF »

Anonymous pisze:
ALF pisze:Myślisz, że pasy bezpieczeństwa to po co się zapina? ;)
Jak zwykle nie ta skala porównania :wink: . To raczej jak korzystanie z... gumy :x . Jeżeli z jedną, stałą partnerką to w sumie nie ma potrzeby.
ALF pisze:Powiedz w jaki sposób regulamin czy ikonka zmienią charakter FOW? Charakter forum czynią ludzie na nim obecni.
I właśnie dlatego regulamin jest niepotrzebny.
Skala jak najbardziej ta...pasy zapina się na wszelki wypadek, a nie dlatego, że coś się stało, bo wtedy jest już za późno. Dobra, to Twoją metodą...na forum nie ma jednej pary, ale setka małżeństw...a tu już może być różnie z tą gumą ;)

A regulamin nie jest od charakteru forum, tylko od charakterów forumowiczów :D
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
ODPOWIEDZ