Archiwum FOW na lokalnym dysku

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Archiwum FOW na lokalnym dysku

Post autor: Grzechu »

Trzy słowa do ojców-założycieli:
Czy to zadziała?

Najpierw powody.
-Internet mam tylko w pracy (w pracy przeważnie muszę pracować a nie czytać - tak to interpretuje mój szef :wink: )
-Gdy nie ma mnie przez np. weekend, to potem praktycznie wyłącznie nadrabiam zaległości
-Tematów dużo, odpowiedzi również - ciężko to ogarnąć przez kilka/kilkanaście minut
-Wydruki są mało ekonomicznie, co prawda nie jestem rozliczany ze zużytego papieru, ale...

Teraz pytanie:
Czy da się ściągać Forum na dysk lokalny przy pomocy jakiegoś sprytnego programiku typu Teleport? Tzn wiem, że się da, bo właśnie w tej chwili się ściąga. Ale ponieważ engine jest oparty na php to nie mam pewności, czy jutro wszelkie identyfikatory (nawijmy to) obiektów z już zassanych 'stron' (działy, topiki, posty, wszystko to stronicowane) będą niezmienione, czyli takie same jak dziś. W związku z tym ponowne uruchomienie Teleporta dla aktualizacji ściągniętego materiału może prowadzić do ponownego ściągania całości...

Czy jest więc sens bawić się w sprowadzanie całości na dysk lokalny?
Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

Post autor: nicpon »

moim zdaniem powinno dzialac...

powinno Ci sie synchronizowac do stanu z momentu synchronizacji
czyli otrzymasz jakby kolejne "zdjecie" forum


omina Cie tylko
wszelki "zajscia" typu skasowane i edytowane w miedzyczasie notki :D
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Już wcześniej spróbowałem zapisać FOW na dysku. Zapisało mi się około 17000 plików o objetosci około 1.1 GB,
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

nicpon pisze:moim zdaniem powinno dzialac...
(...)
omina Cie tylko wszelki "zajscia" typu skasowane i edytowane w miedzyczasie notki :D
Będę próbował. Edycja i kasowanie to no problem - jeśli zostały skasowane, to znaczy, że nie były związane z tematem, a jeśli edytowane, to autor po prostu lepiej wyraził o co mu chodziło.
Jarek C. pisze:Już wcześniej spróbowałem zapisać FOW na dysku. Zapisało mi się około 17000 plików o objetosci około 1.1 GB,
Jarku, a próbowałeś aktualizować tak ściągnięte Forum?
Bo tu leży największy problem - ściągnięcie jednorazowe całości jest oczywiście niezbędne, ale później powinny ściągać się (synchronizować) tylko te rzeczy, które nie istniały w poprzedniej ściągniętej 'wersji'.

Zysk dostrzegam zapewne nie tylko ja - możliwość przeglądania offline i spokojnej lektury postów w dość długich wątkach i uporządkowanie treści dla późniejszego wykorzystania to tylko część możliwości.
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Problem polega chyba na wielkości FOW. Nie wiem do końca czy 1.1 GB to cała strona czy nie.
Na próbę sprowadziłem na dysk mniejszą stronę www. a później ją aktualizowałem i aktualizacja działała.
Przy wielkości FOW za każdym razem aktualizacja musi polegać na sprawdzeniu/sprowadzeniu (?) każdego pliku.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Sprawdziłem. Działa.
Ale przy wolnym łączu częsta aktualizacja jest faktycznie bez sensu - dłużej trwa porównywanie zawartości i ściąganie zmian niż przejrzenie on-line. Nie mówiąc o tym, że znakomicie zapycha łącze... :cry:

Telekomunikacja Polska. Bliżej. :killer: :bije:
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Jako że mnie to bardzo interesuje napisz jesli możesz z jakiego łącza korzystałeś (ile kB) i ile godzin trwała aktualizacja.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Mogę :wink:
Łącze 114 kb/s udostępniane w sieci (nie ma to jak super-hiper-szybkie łącze).
Co do czasu, to tu jest trudniej: otóż zapuściłem ściąganie non-stop w środę po 15.00. Młóciło się cały czwartek i chyba też w nocy, w piątek po przyjściu do pracy było skończone. W międzyczasie przez cały czwartek z tego łącza korzystali także inni w firmie (coś im wolno internet 'chodził' - dobrze że akurat padało to mogłem zwalić winę na 'zalane' studzienki :wink:).

Nie wiem też, czy w przypadku plików HTML'owych faktycznie zostały one faktycznie najpierw ściągane na dysk, porównywane i ewentualnie kasowane, czy też odbywało się to w jakiś inny sposób...

Ściągnęło się ok. 1.2 GB - z obrazkami z galerii i po części z dolinkowanymi z zewnątrz obrazkami (w tym trochę śmiecia - musiałbym jeszcze dokładnie pogrzebać w opcjach Teleporta).

Ja w każdym razie póki nie będzie czegoś szybszego raczej wycofuję się z pomysłu.
Republika marzeń...
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Czy mógłbys mi jeszcze napisać te 1.2 GB to ile jest plików.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Jarek C. pisze:Czy mógłbys mi jeszcze napisać te 1.2 GB to ile jest plików.
Z Forum (tzn. w katalogu fow.idysk.com utworzonym przez Teleporta) - troszkę ponad 11 000.
Z serwisów podlinkowanych do Forum - niecałe 1 500, z tym, że tutaj jest trochę 'śmieci' typu banery, graficzki związane z daną stroną itp.

Rozmiar 1.2 GB jest w dużej mierze wynikiem ustawień w opcjach Teleporta - do każdego linka jako 'komentarz' dodawana jest informacja o kompletnej ścieżce dostępu do pierwotnej lokalizacji dokumentu.


Acha, i jeszcze nie wiem, jak ma się moje 11 tys. do Twoich 17 tys.
Gdy sobie klikam po stronach, topicach i postach to wszystko (jak na razie) chodzi... A niemożliwe jest, by ściągało się w przypadku braku dokumentu na dysku z sieci, bo całość mam w domu, a domowa maszyna nie jest podpięta do netu.
ODPOWIEDZ