Zmiany

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Zmiany

Post autor: MiKo »

Witam,

Przymierzamy się do migracji fow na serwery zaprzyjaźnionej firmy kolegi wkp, który zaoferował pomoc w zakresie hostingu, jak i utrzymania. Ma to swoje uzasadnienie w rosnących cenach usług hostingowych, jak i ciągle pojawiających się problemach technicznych (choćby booty, aktualizacje php, kopie zapasowe, nowe funkcje itd). Ja nie bardzo mam do tego głowę, a Nicpoń czasowo się nie wyrabia.
Wpk zostanie administratorem, by mógł sam się przekonać o zakresie bałaganu, który trzeba uporządkować ;)
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Zmiany

Post autor: MiKo »

Dodano konto robocze "programista" z uprawnieniami Administratora.
Awatar użytkownika
wpk
Posty: 707
Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zmiany

Post autor: wpk »

MiKo pisze:kolegi wkp
KiMo, dziękuję za zaufanie! :D
Zrobimy, co w naszej mocy, i na początek pomyślimy o dospawaniu bąbli przeciwtrollpedowych. ;)
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Zmiany

Post autor: SmokEustachy »

Ale jak coś to na wszelki wypadek tą wersję zostawcie jeszcze jakiś czas.
Awatar użytkownika
wpk
Posty: 707
Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zmiany

Post autor: wpk »

Bez obaw.
Nic nie będzie na siłę, jakiekolwiek zmiany wyłącznie po zatwierdzeniu przez Michała i pozostałych włodarzy. ;)
Na razie tylko patrzymy, potem poza wersją produkcyjną powstanie wersja testowa, a i tak na początku wszelkie zmiany będą miały charakter czysto techniczny - np. aktualizacje poprawiające stabilność i bezpieczeństwo - i niespecjalnie będą zauważalne przy normalnym użytkowaniu.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Zmiany

Post autor: karol »

Tu mój panel administratora nie działa, a Vincent Daniel to troll reklamowy i trzeba go wylać z kąpielą ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
wpk
Posty: 707
Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zmiany

Post autor: wpk »

Done. :)
Awatar użytkownika
wpk
Posty: 707
Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zmiany

Post autor: wpk »

Pełno nas, a jakoby nikogo nie było...

Od rana usunąłem ponad pół setki martwych dusz spamerskich - bo taki miałem kaprys, a Michał zaakceptował.
I już nie jest nas dwa tysiące.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Zmiany

Post autor: MiKo »

Uroczyście ogłaszam udaną migrację na nowe serwery, połączone z upgradem php, baz danych itp rzeczy. Wielkie podziękowania dla Wojtka (wpk) i jego załogi za ogrom wykonanych prac. Co ważne, odeszły też ciągle rosnące koszty hostingu. W ramach podziękowania na dole strony forum pojawił się baner firmy Wojtka.
Trochę zmieniła się szata graficzna i niektóre funkcjonalności (ale raczej na lepsze), ale było to konieczne ze względu na rzeczoną migrację. Całą reszta zostaje po staremu. Jeżeli zauważycie jakieś błędy lub macie konstruktywne uwagi (czyli np. niezwiązane z odcieniem koloru tła) - piszcie tutaj.
:spoko:
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Zmiany

Post autor: crolick »

Uuu zmiana na duży plus - i wielkie podziękowania dla wpk!! :brawo:

Search nie działa ;)
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Zmiany

Post autor: Orlik »

Wygląda dobrze. Mam tylko propozycję, żeby zmienić szerokość kolumn na stronie głównej. Proponuję poszerzyć prawą kolumnę z listą ostatnich postów kosztem lewej z nazwami działów. Byłoby czytelniej. Oczywiście jeśli to możliwe.
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Re: Zmiany

Post autor: Kpt.G »

Całkiem nieźle to wygląda.. solidny update z zachowaniem szacunku do Klasyki. ;)



(PS. w końcu po długim czasie dodałem Avatar'a, nie wiem czy zostanie ten konkretny...)
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Zmiany

Post autor: szafran »

Bardzo ładna zmiana. DZIĘKUJĘ!
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Zmiany

Post autor: MiKo »

Jak search nie działa? u mnie chodzi?

Orlik - szerokość prawej kolumny - może to i doby pomysł. Nie wiem, jak to technicznie będzie wyglądało. Na urządzeniach mobilnych prawa kolumna jest w ogóle wycięta w ustawieniu pionowym. Niestety tak już raczej będzie, ale po ustawieniu poziomym się pokazuje - i jest właśnie szersza proporcjonalnie.
Awatar użytkownika
wpk
Posty: 707
Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zmiany

Post autor: wpk »

Dziękuję bardzo, miło czytać, jestem nieco zażenowany ale i tak cała przyjemność po mojej stronie. ;)
Search działa, jednak baza - całkiem niemała dzięki Wam - musi się od nowa zaindeksować - chwilę to potrwa, zatem proszę o cierpliwość.
Szerokość kolumn - wg mnie też to słuszna uwaga, da się na pewno, jutro się tym zajmiemy i zobaczymy, jak wygląda "w praniu".
Oczywiście czekam na dalsze uwagi.
Michał, dzięki! :)
Awatar użytkownika
wpk
Posty: 707
Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zmiany

Post autor: wpk »

PS Wielebny jrk ;) właśnie dał znać, że baza już zaindeksowana - możecie testować szukajkę.
ODPOWIEDZ