Polskie Mewy ?

Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Maciek Łukasz pisze:Dzięki! Choć ja miałbym problem ze stwierdzeniem, że na samolotach są szachownice. Ale mogę się mylićMruga 2

Dlatego dałem znak zapytania z nadzieją ,że ktoś wie więcej. :lol:
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Mewa nie, brak zwężenia płata przy kadłubie, rura wydechowa inna, płat za wysoko.
Wygląda mi toto na Lysandera. Ale głowy nie dam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

dessire_62 pisze:Zdjęcie opisane: Polen Deblin. Ale czy to Mewa?
Lysander.
Bardzo charakterystyczne podwozie - majstersztyk sztuki metalurgicznej - jednolity odlew (czy odkuwka?) z aluminium.
Zastrzałów co prawda nie widać, ale widać punkty mocowania.


Dessire, możesz "skracać" liniki, które podajesz?
W tej formie rozbijają układ strony...

Pozdrawiam
X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Botras
Posty: 75
Rejestracja: 2006-09-25, 11:11

Post autor: Botras »

Stanowczo nie Mewa. Przewężenie płata przy kabinie ja widzę, lecz ono jest właściwe również Lysanderowi, którego zdjęcia zapewne przedstawiają. Koronny dowód przeciw twierdzeniu, że to Mewa, to osłona silnika - stanowczo nie dwugwiazdowego o małej średnicy.
Where do they put the bait?
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Ale to napewno Mewy!


Obrazek
Botras
Posty: 75
Rejestracja: 2006-09-25, 11:11

Post autor: Botras »

I to Mewy ze złożonymi skrzydłami. Intrygujący jest ten coś, co wystaje z owiewki koła samolotu na pierwszym planie.
Where do they put the bait?
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Dobre pytanie. Wygląda to na k.m.Jeżeli wierzyć literaturze tylko pierwszy prototyp miał k.m.mocowane na podwoziu,seryjne miały w kadłubie.Sądząc po iloci samolotów na zdjęciu mamy do czynienia z egzemplarzami seryjnymi.Chyba że to jest coś innego,ale co?
Jest jeszcze jedno zdjęcie z takim podwoziem zrobione w tym lasku.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Czyżby to była Czapla ze złożonymi skrzydłami ?I nikt nie kupuje ,a to rzadkość.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... otohosting

Obrazek
Awatar użytkownika
G. Cz.
Posty: 183
Rejestracja: 2008-04-03, 09:32

Post autor: G. Cz. »

Ksenofont pisze:Bardzo charakterystyczne podwozie - majstersztyk sztuki metalurgicznej - jednolity odlew (czy odkuwka?) z aluminium.
Pięć ciężkich błędów merytorycznych w jednym(!) krótkim zdaniu. Powiedzieć "rekord świata" to mało.
dessire_62 pisze:Czyżby to była Czapla ze złożonymi skrzydłami ?I nikt nie kupuje ,a to rzadkość.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... otohosting

Obrazek
Ano Czapla, nasza śliczna Czapla - przynajmniej jak dla mnie, bo zawsze bardzo lubiłem ten samolot. Ratować to z tego ePaya, bo szkoda, zeby poszło w nie polskie ręce. Ja nie uratuję, bo w tym miesiącu ePay wydrenował mnie pod względem zdjęć lotniczych za dwa kwartały.
Awatar użytkownika
esem
Posty: 342
Rejestracja: 2007-05-19, 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: esem »

Aluminium nie jest materiałem "kowalnym" - czyli na pewno nie odkuwka :-D
Natomiast stopy aluminium (niektóre) są świetnymi materiałami lejniczymi - najlepszy znany stop to "gaźnikowy" :lol:
Podejrzewam jednak, że są to wytłoczki z blachy stalowej ;)
Awatar użytkownika
G. Cz.
Posty: 183
Rejestracja: 2008-04-03, 09:32

Post autor: G. Cz. »

esem pisze:Aluminium nie jest materiałem "kowalnym" - czyli na pewno nie odkuwka :-D
Natomiast stopy aluminium (niektóre) są świetnymi materiałami lejniczymi - najlepszy znany stop to "gaźnikowy" :lol:
Podejrzewam jednak, że są to wytłoczki z blachy stalowej ;)
Witam! :lol:

Szkoda nawet odrobiny nerwów i sprężynek pod klawiszami klawiatury na ten pięciowarstwowy tort bredni. To tylko jeszcze jeden dowód na to, komu i za co dają dziś „dyplom” za cokolwiek z zakresu „historii”. Polskie nauki historyczne upadły poniżej poziomu trawy. Można sobie wyobrazić „jakość” nieszczęsnych studentów mających coś wspólnego z autorem takich bzdur. Liczę tylko, że ktoś kiedyś nie wytrzyma i ostrzeże zarówno władze uczelni, jak i samych studentów, co grozi po kontakcie z takim zjawiskiem. Wystarczy wydrukować same tylko wątki ze stosownych forów i zanieść to dziekanowi i rektorowi odpowiedniej uczelni.

A Czapla sprzedała się nad wyraz tanio. Gdybym wiedział, że taka będzie cena końcowa to sam bym tę Czaplę kupił, ale po ostatnich kilku nieprzespanych nocach i ePayowych walkach w innej części świata już nie miałem siły pilnować tej aukcji.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Z tego co ja tam po niemiecki poskładam,to jeszcze do 13.00 dzisiaj aukcja trwa,no i tanio jak narazie.
Zdjęcie faktycznie rzadkiej urody,po pierwsze że z Czaplą to rzadkość ,drugie to sytuacja uchwycona na zdjęciu ,maskowanie jedliną ,złożone skrzydła ,numer taktyczny.Samolot został zabezpieczony przez polskich lotników ta jakby mieli po niego niedługo wrócić i pewnie tak było.Oglądając takie zdjęcia trochę żal...
Awatar użytkownika
G. Cz.
Posty: 183
Rejestracja: 2008-04-03, 09:32

Post autor: G. Cz. »

:lol: :lol: :lol:

A faktycznie!
Jak byk stoi - 4 Stunden 9 Minuten
Dwa lata uczyłem się niemieckiego, a przegapiłem. To już jest po prostu ePayowe "zmęczenie materiału".

:D :D :D
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Obrazek
To pewnie stąd (Westland Lysander 4+).
Obrazek
Botras
Posty: 75
Rejestracja: 2006-09-25, 11:11

Post autor: Botras »

Tyle, że tu mówią o wytłoczce, co była obrabiana wiórowo i gięta (kolejność zdaje mi się podejrzana).
Where do they put the bait?
Zablokowany