Jaszczomb "w ogniu".

Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Jaszczomb "w ogniu".

Post autor: dessire_62 »

Czy naprawdę te samoloty są coś nie tego ,czy może polscy lotnicy nie umieją latać?

Zwrócicie uwagę na komentarze...zabójcze.

http://wiadomosci.onet.pl/1796400,11,item.html
Zoltar99
Posty: 3
Rejestracja: 2008-07-28, 18:30

Post autor: Zoltar99 »

Witam serdecznie wszystkich. To pierwszy post jaki odważyłem się tutaj napisać :-)
Mam szczerą nadzieję na "wybuchową" dyskusję/kłutnię na temat możliwości, skuteczności naszych "Jaszczembi" oraz umiejętności naszych pilotów, ale to wasza działka ;).
Ja chcę zwrócić uwagę na uroczą manierę naszych dziennikarzy w opisywaniu najzwyklejszych wydażeń. Awaryjne lądowanie urosło do rangi katastrofy w której nie było ofiar...
Zdięcie dołączone do artykułu to kolejny majstersztyk naszych dziennikarzy... Już sobie wyobrażam jak jakaś paniusia lub paniuś dobiera do tematu taki ładny obrazek z "dymiącym "F-16...
Pozdrawiam.
Czytacz FOW
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Komentarze wyższych oficerów[bodajże płk.],tez sa formułowane jak dla małych dzieci[nie chcę używać innych wyrazów],np

-podczas rutynowych ćwiczeń nad polską płd-wsch[czyli u mnie],po stwierdzeniu drobnej usterki samolot wylądował na najbliższym lotnisku czyli w Wa-wie.
W Jasionce jest jeden z najdłuższych pasów startowych w Polsce,najprawdopodobniej chodziło o zabezpieczenie lądowania[straż?]

-drobna usterka zmusiła do lądowania...
Dym w kabinie to drobna usterka?Nie dziwie się żę Casa się rozbiła,z takim nastawieniem?

-to dopiero trzecie lądowanie przymusowe...
W domyśle na Okęciu,a ile było na Krzesinach,pewno się nie dowiemy

Offset na efy ,to chyba jeden z największych przekrętów w historii WP.

ps
Idę na dziennik,ciekawe co powie rzecznik ,czyli Roro ?
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Nie wiem, czy propaganda. Nie wiem, czy komunistyczna. Ale na pewno kłamstwo na kłamstwie. Być może czarny PR?
Obrazek
Saddam
Posty: 140
Rejestracja: 2006-05-03, 14:25

Post autor: Saddam »

F-16 nie jest najlepszym myśliwcem świata (jak niektórzy mówią), ale nie jest też złomem (jak inni utrzymują). Można na nim walczyć. Główną siłą jednostek myśliwskich większości krajów (USA też) są dziś te maszyny lub podobnej klasy. Nie wiem co roi się w głowach decydentów, ale myślę, że szesnastki wygrały przetarg z powodu kosztów. Takie oszczędnościowe podejście do wojskowości króluje u nas od późnego średniowiecza (z różnych powodów).
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Saddam pisze:szesnastki wygrały przetarg z powodu kosztów
Też. Ale nie tylko.
Obrazek
Zablokowany