Działania lotnicze w wojnie rosyjsko-gruzińskiej 2008r

Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

PiterNZ pisze:
Wicher pisze:Kacapy zawsze kłamią. Oni tego są uczeni od dziecka, to ich naczelny przedmiot w każdej szkole i w każdym środowisku - kłamstwo.
Proponowałbym bez demagogii. Analogicznie o nas mówili, że każdy Polak to złodziej.
Proponowałbym abyś swoje propozycje wygłaszał gdzie indziej!
Przez takich jak Ty, którzy proponują umiar i powstrzymanie się od nazywania rzeczy po imieniu inni pozwalają sobie na wiele za dużo co skutkuje tym, że giną ludzie!
I nie porównuj pejoratywnych haseł do prawdy!
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
ORKAN4
Posty: 95
Rejestracja: 2006-08-26, 23:15

Post autor: ORKAN4 »

ALE DEBIL (to określenie medyczne określające stopień ułomności psychicznej - za wykładem prof dr hab Gałuszko-de Walden- córki TEGO komandora ;) )

Fakty są takie:
- od kilku miesięcy trwała wzajemna wymiana ognia
- w czwartek Gruzja złamała traktakt moskiewski z 1994 roku łamiąc własne gwatancje wprowadziła na teren zakazany ciężki sprzęt i prowadząc ogień powierzchniowy na miasto (sic!) przystąpiła do de facto do czystki etniczej
- w piątek elementy 58 Armii (stacjonuje 40 km od Osetii płd) wkraczają do Osetii Płg
- WWS zaczyna naloty na guzińskie garnizony i fabrykę lotniczą

Cytat
Szkaszwili to idiota (to określenie medyczne określające stopień ułomności psychicznej - za wykładem prof dr hab Gałuszko-de Walden- córki TEGO komandora ;) ) - przedstawiciel gruzińskiej opozycji.

Teraz przez idiotę Rosja realizuje swoje cele czyli oderwanie od Gruzji Abchazji i Osetii. Szakiemu powinny wystawić w Moskwie złoty pomnik. Może to nie idiota tylko agent FSB? :D
W IV RP tak jak w PRL chce się banałami i ideologią zakrzyczeć historię. Pozwolimy na to?
Awatar użytkownika
G. Cz.
Posty: 183
Rejestracja: 2008-04-03, 09:32

Post autor: G. Cz. »

Panowie - spokojnie. :)

Każdy z Was ma trochę racji. Rosjanie przecież nigdy nie mają zestrzeliwanych samolotów, ani nie odnotowują katastrof lotniczych, ani nie powodują wypadków na pokazach lotniczych. To zawsze ptactwo im wpada do silników. Klasyfikacja ich zestrzeleń/katastrof/wypadków to jest zawsze FOD (Foreign Object Damage). :lol:

Polskie Iły-62M też tak jakoś no wzięły i kurczę spadły, chociaż to takie genialne konstrukcje, jakich świat nie widział, a kto twierdzi inaczej, to dostanie na ulicy słynny zastrzyk z parasola firmy KGB lub innej słynnej firmy parasolniczej GRU.

:?
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: de Villars »

Wicher pisze:
crolick pisze:
pothkan pisze:Rosjanie podają, że Tu-22 nie został zestrzelony, tylko się rozbił - "отказ рулевой гидравлики при полете на сверхнизкой высоте".
Tak, tak - "bez współudziału polskiej artylerii przeciwlotniczej" :D
Skąd ja to znam :-D
Kacapy zawsze kłamią. Oni tego są uczeni od dziecka, to ich naczelny przedmiot w każdej szkole i w każdym środowisku - kłamstwo.
Ciebie to chyba w żadnej szkole niczego nie nauczyli, chyba tylko prostactwa...
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Uwierz mi, że nauczyli mnie więcej niż jesteś w stanie to sobie wyobrazić.
I nauczyłem się rosjan, poznając tych, którzy przebywali w naszym kraju jak również tych, których spotkałem tu, na obczyźnie. Poza tym znam historię o której Ty najwyraźniej zapomniałeś. Radzę zatem abyś przeczytał felieton Rybińskiego, wklejony przez Jerry'ego w Psycholach, może trochę Ci się odświeży.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: de Villars »

Rosjan też znam, a wyobraźnię mam większą niż przypuszczasz :lol:
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
PiterNZ
Posty: 285
Rejestracja: 2005-10-29, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PiterNZ »

Wicher pisze:Uwierz mi, że nauczyli mnie więcej niż jesteś w stanie to sobie wyobrazić.
Sądząc po tym co napisałeś niewiele sobie wiedzy przyswoiłeś. Obrażasz inną nację na zasadzie, że Ty wiesz lepiej.
Jakoś to wiem lepiej kojarzy mi się z poprzednią epoką tylko Ci co wiedzieli lepiej jakoś zbankrutowali.

Moim zdaniem Rosja w oczywisty sposób wykorzystuje sytuację ale główny problem polega na tym, że to Gruzja złamała traktat moskiewski z 1994 r. notyfikowany przez ONZ i KBWE dlatego to nie dość, że dała Rosji pretekst to jeszcze jest agresorem.
Prezydent Gruzji zagrał "va banque" i mu się nie udało. Teraz problem w tym jak nie pozwolić ugrać Rosji tego co chce.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

PiterNZ pisze:
Wicher pisze:Uwierz mi, że nauczyli mnie więcej niż jesteś w stanie to sobie wyobrazić.
Sądząc po tym co napisałeś niewiele sobie wiedzy przyswoiłeś. Obrażasz inną nację na zasadzie, że Ty wiesz lepiej.
Nie mam zamiaru dalej prowadzić z Tobą tej polemiki, gdyż mam pewność co do tego, że gdybym nawet zaczął pisać Ci tu dziesiątki przykładów na poparcie swojej tezy, Ty pozostaniesz nieugięty.
Najwyraźniej 50 lat pod "opieką" brata ze wschodu jak również historia ostatnich 300 lat to dla Ciebie za mało. Przykre to.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Wracając do tematu ,Rosja oficjalnie przyznała się do utraty Jednego Tu-22 oraz trzech Su-25 ,oskarżając Ukrainę o dostawę systemów S-2OO i Tor wraz z obsługą.

http://www.vesti.ru/doc.html?id=200759&tid=60353
pothkan pisze:Czyli pewnie w rzeczywistości jest jakoś pośrodku - obstawiam 4-5.

Ale Gruzini też już coś potracili - bodaj dwa Su-25 zestrzelono nad Osetią, a jeden Mi-24 w Kodori.
Gratuluję trafiłeś ,no i jeszcze "spadły" na pewno jakieś rosyjskie Mi-24.
Awatar użytkownika
Baltic
Posty: 561
Rejestracja: 2006-01-04, 10:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Baltic »

Wicher pisze:Kacapy zawsze kłamią. Oni tego są uczeni od dziecka, to ich naczelny przedmiot w każdej szkole i w każdym środowisku - kłamstwo.
Nie odnosiłbym tego do społeczeństwa rosyjskiego, ale do władzy rosyjskiej. I nazwałbym to raczej bardziej dyplomatycznie - blefowaniem.
Żeby bardziej unaocznić problem - wybitni politycy rosyjscy np. Putin, Stiepaszyn (były premier), Primakow (także były premier) oraz wiele innych polityków rosyjskich wywodzi się z wywiadu rosyjskiego. A wywiad ten opierał się na oszustwach, intrygach aby dojść do swoich celów.

Pytanie
Czy łatwo zmienić przyzwyczajenia?
A może łatwiej wprowadzić je na grunt polityki?
Zablokowany