AR w NRD, Polsce, Czechosłowacji i na Węgrzech

Awatar użytkownika
Krzysztof Miller
Posty: 206
Rejestracja: 2005-08-08, 11:25
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Krzysztof Miller »

A ja wam wszystkim zaproponuję:

http://www8.brinkster.com/vad777/sssr-89-91/sssr.htm

Strona jest najlepsza - w mojej opinii - w całej sieci. Jest to kompilacja książki "Sawieckaja armia w gody cholodnoj wojny 1946-1990" i danych wyglądających na pochodzace z raportów do traktatu CFE. Książka jest dostepna do ściągnięcia w sieci, ale skan jest tragiczny, wiele najbardziej interesujących tabel jest wymieszanych jak groch z kapustą ... poza tym niektóre dane w niej zawarte są leciutko dziwne (np liczby wyprodukowanych czołgów T-64 czy samolotów MiG-21) - ale sprawdźcie sami.

Oczywiście stronka ma wadę. Ale skoro ja, zanglosaksonizowany do bólu, zmusiłem się do nauki tego języka tylko po to, aby móc korzystać z wielu cennych źródeł, to wy chyba też potraficie?
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Rewelacja!
Trzeba będzie dać linka na Forum Bezpieczeństwo tyż.

Chociaż dziwna sprawa, bo brakuje brygady desantowo-szturmowej z Białogardu; chyba, ze rzeczywiście była to jedna z wylistowanych brygad, która zmieniała dyslokację??

Na szczęście jeszcze tego języka nie zapomniałem i sporo czytam w tymże (materiały drukowane i sieciowe ;) )
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Awatar użytkownika
Krzysztof Miller
Posty: 206
Rejestracja: 2005-08-08, 11:25
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Krzysztof Miller »

Nie wiem,czy na "Bezpiece" (zabiją mnie chyba za to określenie) nie znają już tego adrsu (artykuł Pawła Pszczółkowskiego o AR na koniec lat 80tych i pochodne). Jezeli nie macie czasu ściągać po kolei wszystkich plików, niech ktoś rzuci adresem - podesle wordowską wersję 'powrzucanych' wszystkich kolejnych stronek. Mogę też spakowac i wysłać "Sawieckają Armię w wordzie, ale jak mówiłem - obróbka tegoż była zrobiona w kilku miejscach tragicznie (ale jakieś 90% jest OK).
Awatar użytkownika
Krzysztof Miller
Posty: 206
Rejestracja: 2005-08-08, 11:25
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Krzysztof Miller »

Mam też częściowo uporządkowaną wersję książki, z odseparowanym tekstem i tabelami (część jako gify, część wklejona w Excela).
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Znają tylko nie podają.
Ja tam wkleiłem i spox.

Jeśli można, to będę wdzięczny za materiał wspomniany w obu Twoich tekstach (czyli zrzuty stronek + ksiązka)

Moja emalia:
darth.stalin@wp.pl
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Awatar użytkownika
Krzysztof Miller
Posty: 206
Rejestracja: 2005-08-08, 11:25
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Krzysztof Miller »

Poszło. Ale może chwileczkę się wlec ... 4 mega to nie przelewki ...

Uwagi - wszystko spakowane RARem jako self-extract. Wersja 'rozparcelowana' książki składa się tekstu, w którym co jakiś czas są wstawione 'TABLE XX' - i tabelek trzeba szukać w umieszczonych osobno plikach TABLEXX.gif lub w dużym pliku Excelowskim, na odpowiednich zakładkach. Część już przerobiłem, to co mam jest dołączone, ale ludzie drodzy, ja mam pracę (maile piszę z palcami lewej reki na Alt+Tab), rodzinę, dom ... :wink:
Awatar użytkownika
Krzysztof Miller
Posty: 206
Rejestracja: 2005-08-08, 11:25
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Krzysztof Miller »

Darth? Hej Darth? Odpisz, czy doszło ? Darth? żyjesz? ... Jedi go sprzątneli, czy co ?
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Doszło, doszło :)

Prawdę mówiąc wredni Jedi próbowali przeszkodzić ale już ich nie ma :lol: dlatego to chwilę trwało.

Się wgryzłem i jestem Impressed :o Mnóstwo informacji; sporo wymaga weryfikacji ale spox.

Się odwdzięczę:
http://www.soldat.ru/boxroom/historic/index.html szukać pracy: Autor: Lenskij, tytuł: "Sprawocznik" (3 części - 1 to wojskalądowe 1945-91, 2 - to samo do 1941 roku, 3 - nauka wojskowa). Polecam!

Poza tym do zassania inne książki "bukwami": Middeldorf, Mellenthin itp.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Awatar użytkownika
Krzysztof Miller
Posty: 206
Rejestracja: 2005-08-08, 11:25
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Krzysztof Miller »

Nic nie będę szukał. :shock:
ZDZIERAM WSZYSTKO. :-)
Dziękuję.
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Krzysztof Miller pisze:Poszło. Ale może chwileczkę się wlec ... 4 mega to nie przelewki ...

Uwagi - wszystko spakowane RARem jako self-extract. Wersja 'rozparcelowana' książki składa się tekstu, w którym co jakiś czas są wstawione 'TABLE XX' - i tabelek trzeba szukać w umieszczonych osobno plikach TABLEXX.gif lub w dużym pliku Excelowskim, na odpowiednich zakładkach. Część już przerobiłem, to co mam jest dołączone, ale ludzie drodzy, ja mam pracę (maile piszę z palcami lewej reki na Alt+Tab), rodzinę, dom ... :wink:
Czy również mnie mógłbyś to wysłać. Z góry dziękuję.
jcislak@poczta.onet.pl
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Krzysztof Miller pisze:Nic nie będę szukał. :shock:
ZDZIERAM WSZYSTKO. :-)
Dziękuję.
Proszę bardzo - ja zabieram sie dzisiaj wieczorem, chociaż chyba będę citkę wybiórczy - jakoś Historia II WŚ i Historia WWO do mnie dzisiaj za bardzo nie przemawiają...
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Awatar użytkownika
Krzysztof Miller
Posty: 206
Rejestracja: 2005-08-08, 11:25
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Krzysztof Miller »

Nie chcesz się dowiedzieć, kto naprawdę wygrał wojnę? Wg kolejnych wydań byli to Nikita Ch., Leonid B., a potem już skończycli się długowieczni uczestnicy WWO ... :wink:
Awatar użytkownika
Krzysztof Miller
Posty: 206
Rejestracja: 2005-08-08, 11:25
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Krzysztof Miller »

Cosik nowego pozwolę sobie dorzucić z ciekawych stron:

http://betah.co.il/BooksCatalog.aspx?category=Aviation

Bez rejestracji można ściągać do 3 książek dziennie, a i to nie wszytkie, z rejestracją do 15 dziennie i to bez przebierania :lol: . Większość w pdf, niektóre tylko w stertach jpg-ów, ale ogólnie fajne.

No, chyba że już to znacie .... :cry:
Zablokowany