Tankietka AH-IVR

BTR60
Posty: 20
Rejestracja: 2005-11-19, 21:16
Lokalizacja: Świnoujście

Tankietka AH-IVR

Post autor: BTR60 »

Witam właśnie kupiłem sobie model tankietki AH-IVR do sklejania.
I mam problem bo nie wiem nic o tej maszynie nawet nie wiem z jakiego kraju pochodzi i czy oznaczenia na tej tankietce to Rumuńskie oznaczenia.
Szukałem informacji o tej maszynie w internecie ale nic nie znalazłem możę ktoś mi pomoże.

To link stronki tam jest ta maszyna pokazana chyba 9 od góry
http://www.gamahobby.com/x_C_Dz__P2_5510021__LL_40.html
Ostatnio zmieniony 2005-12-05, 22:10 przez BTR60, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Wersja AH-IV przeznaczona dla Rumunii - porządna monografia była w NTW.

Aha - na litość boską - pomoże a nie pomorze :o :(
BTR60
Posty: 20
Rejestracja: 2005-11-19, 21:16
Lokalizacja: Świnoujście

NTW ???

Post autor: BTR60 »

co to jest NTW. Jak to gazeta to jaki numer, oraz może ktoś zna publikacje w ksiąrzce o tej tankietce
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Re: NTW ???

Post autor: Ksenofont »

BTR60 pisze:co to jest NTW. Jak to gazeta to jaki numer, oraz może ktoś zna publikacje w ksiąrzce o tej tankietce
Szanuj innych - pisz ortograficznie.
Nowa Technika Wojskowa.
Natomiast według moich źródeł (Ota Holub, "Ceskoslovenske tanky a tankiste", Praha 1980.) AH-IV były budowane dla Iranu (50 sztuk), a AH-IV-Sv były budowane dla Szwecji (~~50 sztuk) i nieco dla Etiopii.
35 sztuk pojazadów sprzedanych do Rumunii to były wozy podobne do powyższych ale oznaczone jako R-I. Stąd też nie mogłes znaleźć niczego w necie. Jak się szuka np. "R-1 tankettes" to się znajdzie: historię i zdjęcia
Jeśli kupisz ksiązkę - proszę cię o skany :D

Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
BTR60
Posty: 20
Rejestracja: 2005-11-19, 21:16
Lokalizacja: Świnoujście

OK wybaczcie za błędy

Post autor: BTR60 »

Kolega pisał tak- porządna monografia była w NTW o tantietce.
Ok była tylko w którym nr.? jak można wiedzieć
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OK wybaczcie za błędy

Post autor: Mitoko »

BTR60 pisze:Kolega pisał tak- porządna monografia była w NTW o tantietce.
Ok była tylko w którym nr.? jak można wiedzieć
Jeżeli jakimś fuksem znajdę czas by przerzucić numery - to podam - na ile wzrokowo pamiętam - to chyba gdzieś z okolic roczników 1998-2000 - ale nie jestem pewien
Hubert

Post autor: Hubert »

Kiński Andrzej, Czołg lekki CKD AH-IV /R1, [w:] NTW 4/2000.

Komputerowe katalogi to potęga. Stworzenie zajmuje trochę czasu, ale jak skraca szukanie :D
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Ja nie mam czasu nawet by porządnie uporządkować dane w kompie - a co dopiero robić katalog gazet (choć nosiłem się z tym zamiarem ileś lat, podobnie jak z pomysłem by poprzenosić gazety na wersję elektroniczną)
Awatar użytkownika
Woj
Posty: 146
Rejestracja: 2004-10-21, 18:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Woj »

Vladimír Francev, Charles Ch. Kliment, ?eskoslovenská obrn?ná vozidla 1918-1948, Praha 1999. Do tego w osobnej tece dołączona dokumentacja rysunkowa. Dla modelarza (ja nim nie jestem :wink: ) przypuszczalnie jak znalazł.
Hubert

Post autor: Hubert »

Parę lat temu poświęciłem ok. dziesięciu wieczorów na spisanie czasopism i książek. Od tamtej pory już mi się to „zwróciło”. Inna korzyść, to wiem, co komu pożyczyłem. Bywało, że miałem 20 książek „w ludziach”, a upominanie się o coś, czego nie mieli, było niezbyt miłe z mojej strony. Natomiast skanowanie gazet- postuluje Nobla osobie, która tego dokona :lol:
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Hubert pisze:Parę lat temu poświęciłem ok. dziesięciu wieczorów na spisanie czasopism i książek. Od tamtej pory już mi się to „zwróciło”. Inna korzyść, to wiem, co komu pożyczyłem. Bywało, że miałem 20 książek „w ludziach”, a upominanie się o coś, czego nie mieli, było niezbyt miłe z mojej strony. Natomiast skanowanie gazet- postuluje Nobla osobie, która tego dokona :lol:
Taa a potem po tym Noblu to zapuka Pan Prokurator i trzeba będzie kaucję zapłacić i tyle zostanie z nagrody :D
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Speedy
Posty: 554
Rejestracja: 2004-07-23, 15:24
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Speedy »

crolick pisze:
Hubert pisze: Natomiast skanowanie gazet- postuluje Nobla osobie, która tego dokona :lol:
Taa a potem po tym Noblu to zapuka Pan Prokurator i trzeba będzie kaucję zapłacić i tyle zostanie z nagrody :D
He he he a czy przedmówca coś powiedział o rozpowszechnianiu tego? :) ot tak sobie kolega zeskanuje i będzie sobie trzymał na dysku - bo lubi :)
Pozdro
Speedy
Gość

Re: NTW ???

Post autor: Gość »

Ksenofont pisze: http://www.missing-lynx.com/reviews/oth ... igent.html
Jeśli kupisz ksiązkę - proszę cię o skany :D
No właśnie sobie kupiłem
X
Zablokowany