Wrzesień 39 r. artyleria przeciwlotnicza

Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Strzelec pisze:Z książek bardziej od Łosia polecałbym M. Kopczewski, Z Moszumański "Polska obrona przeciwlotnicza w latach 1920-1939".
Według autorów tej ksiązki wyniki kilku baterii:
Według M. Kopczewskiegio standardem w 1939 roku był batalion artylerii plot w dywizji piechoty :glupek2: .
Co doskonale świadczy o wiedzy autora.

I potem się dziwić, że Chłopiec z Placu Broni jest załamany:
Chłopiec_zPlacu_Broni pisze:przeczytałem to drugie opracowanie.

nie było dobrze we wrześniu 39.
Nie było, oj nie było...
Chłopiec_zPlacu_Broni pisze:armaty 75 mm „Star” wyprodukowano 62 szt. z tego 18 szt. wyeksportowano.
armaty 40 mm Boforsa wyprodukowano 414 szt z tego 168 szt. wyexportowano.
Taka Norwegia... ona to miała az dwie armaty przeciwlotnicze...


Chłopiec_zPlacu_Broni pisze:…w wielkich jednostkach i oddziałach brakowało balonów zaporowych, aparatów nasłuchowych, najcięższych przeciwlotniczych karabinów maszynowych oraz armat średniego i dużego kalibru.
To tyczy się całego świata, czy Polski? Bo nie znam armii, w której w 1939 roku w "Wielkich jednostkach" miałaby: balony zaporowe, aparaty nasłuchowe, armaty dużego kalibru.
W niewielu armiach właśnie pojawiały się enkaemy, no i tylko w nielicznych (Polska, Wielka Brytania, ZSRS) armaty średniego kalibru...
Chłopiec_zPlacu_Broni pisze:...niewłaściwe dowodzenie wojskami OPL, brak współdziałania, prowizoryczny charakter sieci dozorowania i powiadamiania, niedostateczne zaopatrzenie materiałowo-techniczne, brak sprecyzowanych zadań,"
I znowu, opinia dotycząca ogółu OPL na świecie, prawda?
Chociaż - jeśli chodzi o inne państwa (oprócz Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski) bardziej właściwe byłoby stwierdzenie: "brak dowodzenia wojskami OPL, brak współdziałania, brak sieci dozorowania i powiadamiania, brak zaopatrzenia materiałowo-technicznego, brak sprecyzowanych zadań,"

Pozdrawiam
KSenofont.
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

To ja mam takie osobiste pytanie.Znam z opowiadan ze przeprawy przez
Niemen w Grodnie bronila armata przeciw lotnicza.Podobno dosc skutecznie niszczyla co bardziej ciekawskie rosyjskie czolgi.Co to bylo i czy byla to armata przeciw lotnicza.Dodam ze idzie mi o 39 rok


pozdrawiam domek :)

DOMEK :-x :-x :-x
Zablokowany