Abrams na fugasie dziś rano w Bagdadzie

Gość

Abrams na fugasie dziś rano w Bagdadzie

Post autor: Gość »

http://img136.imageshack.us/img136/5684 ... ire6ro.jpg Nie jest tam wesoło a i mit Abramsa też po mału peka
Auffenberg
Posty: 193
Rejestracja: 2006-01-26, 18:42

Post autor: Auffenberg »

Cóż, Titanic też był owiany mitem.
Podobnie jak Hood.
wsi

mit

Post autor: wsi »

chyba nic nie niespodziewanego sie nei dzieje - wojna partyzancka z okupantem :-)))
Mit Abramsa podobnie jak i innych tzw. zachodnich wozów jest dalej podtrzymywany pomimo zdjęc takich do któreg załaczyłeś link.
Co gorsza mit, wydawały sie tworzony na potrzeby czytelników ntw, i tym podobnych koncesjonowanych tytułów podzielają władze MON, jeden z poprzednich ministrów chciał naprzykłąd wycofać rpg7 jako calkowicie nieprzydatne....podobno ;-))))
pozdrawiam

WSI - albo zaczniesz pisać po polsku albo Twoje posty będą szły do śmieci
Mitoko
Awatar użytkownika
ZOMBI
Posty: 21
Rejestracja: 2005-10-05, 12:47
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Abrams na fugasie dziś rano w Bagdadzie

Post autor: ZOMBI »

Anonymous pisze:http://img136.imageshack.us/img136/5684 ... ire6ro.jpg Nie jest tam wesoło a i mit Abramsa też po mału peka
Mityczny to ten sprzęt był ale dla "cywili". Czym innym jest natomiast jak często informacje o zniszczeniu w/w docierają do prasy "cywilnej".
Jak dużo widzieliście zdjęć zniszczonych Apaczy, Bradley'ów czy Hamvee?
Widzieliście zdjęcia naszych sprzętów np.Sokoła albo Stara po trafieniu pociskiem moździerzowym? Ja mam to "szczęście", że widziałem. Nazwijmy rzecz po imieniu - blokada informacji. Na nasze szczęście niezbyt szczelna.
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Jaki mit? Jak pęka?

Wyraźnie widać dwa otwarte włazy na wieży, czyli można zakładać, że przynajmniej dwóch (a pewnie i trzech) członków załogi uszło z życiem. Ze zdjęcia nie widać, co z kierowcą - ale skoro czołg nie wylecia.l w powietrze tylko co najwyżej stracił prawe zawieszenie... to chyba kierowca też ocalał.

Czyli mitt ma się dobrze => znaczy Abrams dobrze chroni jeżdżących w nim czołgistów.

W porównaniu z rosyjskimi T-72/-80 w Groznym jednak istotna różnica; no i trzeba się napracować, zeby takiego Abramsa stuknąć.

Co do RPG-7: Pionki produkują bardzo ładne nowoczesne pociski różnych typów, oczywiście ppanc ale też całkiem dobre odłamkowe. I IIRC to z tego pomysłu się wycofali...
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Piotr S.

Post autor: Piotr S. »

Na Onet niusy militaria pl. nie jaki Michał Buślik na bieżąco podrzuca tam zdjecia rozwalonego sprzętu US Army .
stajek
Posty: 227
Rejestracja: 2005-10-31, 21:58
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: stajek »

Zgodzę się tu z Darthem nikt nie twierdzi że sprzęt jest niezniszczalny najważniejsze jest życie załogi, sprzęt można zastąpić nowym a doświadczenia załogi niczym. Widziałem wiele rzeczy z Iraku mam ten przywilej, że rozmawiałem również z tymi co przeżyli prawdziwe działania, sorki ale ze względu na swoje bezpieczeństwo nie przybliżę powiem tylko bywa ciężko. Tak swoją drogą widziałem naszego Honkera wysadzonego na pocisku od Dany (152 mm) rozkraczył sie jak struś pędziwiatr ale załoga ocalała i w sumie poniosła tylko niewielkie obrażenia gdyby był opancerzony szczeźli by wszyscy.
Artyleria Bóg Wojny
Zablokowany