Jednostka ognia w sowieckich i niemieckich działach?

Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Jednostka ognia w sowieckich i niemieckich działach?

Post autor: Ksenofont »

Witam!
Wiecie może, jak była jednostka ognia w sowieckich i niemieckich działach?
Chodzi mi głownie o artylerię dywizyjną, a więc haubice 10,5 cm, armaty 7,5 cm, hubice 15cm oraz armaty 76,2mm, haubicoarmaty 122mm i haubice i haubicoarmaty 152mm.
Oczywiście chodzi mi o konny standard, a nie o oddziały zmotoryzowane.
Nie pogniewam się, jeśli ktoś napisze, jaka jednostka ognia była w artylerii pułkowej.
Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Xeno, skoroś z Warszawy, to spróbuj powpadać do Pelty - tam powinna jeszcze być dostępna (ewentualnie pojawia się czasami) taka fajna książeczka ;) "Encikłopedija Otieczestwiennoj Artillierii" - coś z 1500 stron formatu A4 :lol: - i tam powinny byc też jednostki ognia dla poszczególnych typów dział. Nie musisz tego cuda kupować, bo w kij drogie, ale spokojnie można luknąć i sobie conieco wynotować.
Ja wymiękłem, jak zobaczyłem dwustronicową tabelę zasięgu ognia i skutecznośći pocisków do haubicy 203mm B-4, dla różnych typów pocisków, zapalników, ładunków etc.... a takie cuś było dla większości dział w tej książeczce :P
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Zablokowany