Plany, mapy, rozlokowanie

Dr.
Posty: 171
Rejestracja: 2004-01-22, 13:32

Plany, mapy, rozlokowanie

Post autor: Dr. »

Z ciekawości zapytam (bo być może coś na forum przeoczyłem), czy ma ktoś z was w posiadaniu jakieś (j.w.) odtajnione skany (lub ew. linki) planów,
map sytuacyjnego składu rozlokowania sił Układu Warszawskiego w latach 80-tych lub wcześniej?. Prawdziwe. Nie propagandowe.
PiterNZ
Posty: 285
Rejestracja: 2005-10-29, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plany, mapy, rozlokowanie

Post autor: PiterNZ »

Dr. pisze:Z ciekawości zapytam (bo być może coś na forum przeoczyłem), czy ma ktoś z was w posiadaniu jakieś (j.w.) odtajnione skany (lub ew. linki) planów,
map sytuacyjnego składu rozlokowania sił Układu Warszawskiego w latach 80-tych lub wcześniej?. Prawdziwe. Nie propagandowe.
Wg mojej wiedzy nawet struktury i stany uzbrojenia LWP z lat 80-tych są tajne.
Leszek
Posty: 151
Rejestracja: 2004-01-06, 09:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Leszek »

Niezupełnie. OdB Wojska POlskiego i stan uzbrojenia na rok 1988 bodajże publikowane byłych choćby na łamach nowej techniki Wojskowej - rok, lub dwa lata temu.
Głupota nie boli...ale męczy bliźnich
PiterNZ
Posty: 285
Rejestracja: 2005-10-29, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PiterNZ »

Leszek pisze:Niezupełnie. OdB Wojska POlskiego i stan uzbrojenia na rok 1988 bodajże publikowane byłych choćby na łamach nowej techniki Wojskowej - rok, lub dwa lata temu.
Nic takiego sobie nie przypominam.
Kilka lat temu coś było ale to były powszechnie znane ogólniki i odwołanie się do źródeł zachodnich dla połowy lat 80-tych.
Dużo więcej informacji jest na Forum Bezpieczeństwo niż na stronach MON-u czy w prasie.
Jarek C.
Posty: 867
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: Plany, mapy, rozlokowanie

Post autor: Jarek C. »

PiterNZ pisze:Wg mojej wiedzy nawet struktury i stany uzbrojenia LWP z lat 80-tych są tajne.
Zdecydowana większość dokumentów do 05.1990 roku jest już jawna. Dostepu do nich broni prawo o archiwach i 30 letni okres karencji do akt. Dzisiaj mozna otrzymac teczki akt zakończone do 31.12.1975 roku.
PiterNZ
Posty: 285
Rejestracja: 2005-10-29, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plany, mapy, rozlokowanie

Post autor: PiterNZ »

Jarek C. pisze: Zdecydowana większość dokumentów do 05.1990 roku jest już jawna. Dostepu do nich broni prawo o archiwach i 30 letni okres karencji do akt. Dzisiaj mozna otrzymac teczki akt zakończone do 31.12.1975 roku.
Przyznaję, że osobiście czekam z niecierpliwością na artykuły i książki o WP do 1975 r.

P.S. Mam pytanie o artykuł który miał się okazać w NTW odnośnie jesdnostek i ZT WP w 1986 r.? Czy jest jakaś szansa.
Chłopiec_zPlacu_Broni
Posty: 70
Rejestracja: 2005-09-12, 14:59
Lokalizacja: lublin

Post autor: Chłopiec_zPlacu_Broni »

Zablokowany