Spirala niepokoju

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Spirala niepokoju

Post autor: Marmik »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html
i wszystkie tematy poboczne do całej sprawy, wraz z korzeniami w postaci tarczy antyrakietowej to klasyczny przykład nakręcania spirali niepokoju, wzajemnego zbijania interesów na de facto mało istotnych i czasami wirtualnych kwestiach. W polskim rządzie histeria ćwiczenia ZAPAD 2009 trwa.

A wszystko rozbija się o to, że jesteśmy za głupi by samemu sobie kupić sprzęt i chcemy się wyręczyć wujem Samem, jednocześnie wierząc, że obecność wojsk amerykańskich zapewni nam absolutny spokój. Może jak już tu będą to tak, ale zanim tu będą to zrobi się małe piekiełko.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Saddam
Posty: 140
Rejestracja: 2006-05-03, 14:25

Post autor: Saddam »

A za co chcesz sam kupić, gdzie i od kogo? Rucholi nie musimy pytać, co sądzą o tarczy czy innych projektach militarnych w Polsce; bo wiemy co sądzą. Są aż zbyt przewidywalni.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Saddam pisze:A za co chcesz sam kupić
Sam nic nie chcę kupić. Natomiast w kontekście poruszanego zagadnienia polskie SZ potrzebują pilnej wizji rozwoju systemów OPL dalekiego i średniego zasięgu.
Saddam pisze: gdzie i od kogo?
Gdziekolwiek i od kogokolwiek kto zaoferuje korzystną cenę za dobry sprzęt.
Saddam pisze:Rucholi nie musimy pytać, co sądzą o tarczy czy innych projektach militarnych w Polsce; bo wiemy co sądzą. Są aż zbyt przewidywalni.
Zdradź mi, kto to są Ruchole?
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Post autor: ALF »

Parafrazując dowcip z okresu PRLu "wypowiedzmy wojnę USA, a na drugi dzień się poddajmy...będzie kto miał nas bronić" ;)
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Saddam
Posty: 140
Rejestracja: 2006-05-03, 14:25

Post autor: Saddam »

Kacapy jak kto woli. Zakupów na taką skalę nie robi się "gdziekolwiek". Tu w grę wchodzą wielkie pieniądze, pieniędzy zawsze jest za mało i wielka polityka, której zawsze jest dość (albo więcej). Piszesz o pilnej wizji, ale musi ona być dobrze przemyślana, może już istnieje. Kto wie, co MON ma w zanadrzu? Mam nadzieję, że ma. Szybkość jest ważna, ja również boję się, że kiedy system OPL będzie potrzebny, nie będzie jeszcze gotowy, ale jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. Trzeba wiedzieć przed czym ma nas bronić. Wywiad powinien dostarczyć informacji o najnowszych samolotach i rakietach naszych wrogów (wszystkich potencjalnych wrogów). Tę ostatnią (właściwie pierwszą) kwestię czarno widzę.
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

Saddam pisze:Kacapy jak kto woli.
Czy możesz darować sobie rasistowskie teksty ?
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Saddamie, z Twojego postu tak niewiele wynika w kontekście tego czego dotykam, że nawet nie ma na co odpowiadać, prócz tego na co uwagę zwrócił Grom. Tyle, że tu nie nazwałbym tego rasizmem tylko kompletnym brakiem podstaw kultury osobistej. Jeżeli lubisz wystawiać sobie takie świadectwo to Twoja sprawa. Mnie jednak przeraża, że są tacy ludzie, bo to uprzedzenia obok pieniędzy są główną przyczyną wojen.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Saddam
Posty: 140
Rejestracja: 2006-05-03, 14:25

Post autor: Saddam »

Nie zamierzam prowadzić takiej dyskusji na forum. Nigdy nie ukrywałem, że jestem antyrosyjski (przyczyny niech zostaną moją sprawą), jeśli ktoś to uważa za przejaw rasizmu i zupełnego braku kultury, to już jego problem. Mógłbym się powołać na Józefa Piłsudskiego, ale nie chcę mieszać bohaterów do rozmów tego poziomu. Co do tematu, sam pokazałeś, że nie masz w nim nic do powiedzenia. Od kolejne pokazanie problemu ku przerażeniu serc. Bez żadnych pomysłów na rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

Ja wolę poczytać o tym co sądzą użytkownicy FOW na temat, a nie o Twojej rusofobii i uprzedzeniach rasowych.

Wracając do tematu, to są jakieś sygnały z NATO co układ na te manewry ?
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Saddam pisze:Nie zamierzam prowadzić takiej dyskusji na forum.
Super. Trzymam Cię za słowo.
Saddam pisze:Nigdy nie ukrywałem, że jestem antyrosyjski (przyczyny niech zostaną moją sprawą), jeśli ktoś to uważa za przejaw rasizmu i zupełnego braku kultury, to już jego problem.
Nie mieszaj dwóch różnych pojęć. Jak wspomniałem antyrosyjskość czy rasizm mnie ani ziębią ani grzeją w kontekście tego forum, ale brak kultury owszem. Od razu przestrzegam przed takimi zapędami w innych działach niż psychole.
Saddam pisze:Mógłbym się powołać na Józefa Piłsudskiego, ale nie chcę mieszać bohaterów do rozmów tego poziomu.
Na poparcie swoich problemów wyciągasz argumentum ad verecundiam, którego jednak nie napiszesz, bo i po co.
Znamy i te sztuczki.
Saddam pisze:Co do tematu, sam pokazałeś, że nie masz w nim nic do powiedzenia. Od kolejne pokazanie problemu ku przerażeniu serc. Bez żadnych pomysłów na rozwiązanie.
I tym razem chwyt został zidentyfikowany. Oczywiście ma to poprawić Twoje samopoczucie i postrzegalność wywodu na forum przez innych. Jedno z nich zapewne Ci się udało.
Łatwo też wyodrębnić stary numer z poszerzeniem na ogólne zagadnienia, których adwersarz nie jest w stanie rozwiązać z braku danych, więc w rezultacie pozornie triumfujesz.
Jak wspomniałem, jeżeli poprawia Ci to samopoczucie to ekstra.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Grom pisze:Wracając do tematu, to są jakieś sygnały z NATO co układ na te manewry ?
W sumie niewiele. Nikt sraczki nie dostał z tego tytułu. Wszyscy wiedzą, że Rosja pręży muskuły na wszystkie możliwe sposoby by wrócić do pozycji mocarstwa globalnego. A to roześle swoja flotę po Atlantyku czy Oceanie Indyjskim, a to złomoci jakiegoś małego przeciwnika co to nie ma wsparcia, ale ma poparcie, a to poprztyka się o obszary arktyczne z sąsiadami itd, itd, itd.

Tylko w jednym kraju postanowiono to wykorzystać do rozegrania małej partyjki w karty (niestety, w ręku same blotki, wiec przy stole się nie liczy).

Co do traczy to Rosjanie wysłali jasny sygnał, że są gotowi na pokera i będą grać z wykorzystaniem wszystkich sposobów. I blefując, i wyciągając karty z rękawa.

Pojawia się pytanie: Czy dla USA tracza w tym konkretnie zakątku Europy jest aż tak ważna, by podbijać stawkę i sprawdzić? IMO, nie. Działanie w zaparte Rosja wykorzysta jako sygnał, że tarcza w tym miejscu to działanie o charakterze ofensywnym. Stąd też Amerykanie będą grać o niskie stawki. Pojawił się jednak mały problem. Pewien dość kontrowersyjny polityk obiecał coś pewnemu państwu o specyficznym podejściu do polityki. Jak tu teraz wybrnąć z takiej obietnicy, by ów kraj, słynący z zacietrzewienia, nie pokazał że już teraz ma gdzieś wszystkie inicjatywy wuja Sama. Bo powszechnie wiadomo, że w tym kraju ludzie kochają na zabój, ale jak już się obrażą to na maksa.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

Gdzieś czytałem w linku z innego wątku na FOW, że Rosja chce wynająć NATO swoje helikoptery w Afganistanie. Również komentarz na temat ZAPAD 2009 był obojętny, w przeciwieństwie do panikarskich artykułów z linka, który podrzuciłeś.
To, że politycy matuszki Rosiji chcą powrotu do mocarstwowości chyba tajemnicą dla nikogo nie jest, ale panikowanie naszych polityków chyba nie najlepiej o nich świadczy. Chociażby pomysł ze stacjonującym kontyngentem amerykańskim w Polsce. Bo i po co oni byliby potrzebni ? Bezpieczeństwa i tak to nie zwiększy.

No znalazłem na Defence Talk pisali o tym:
http://www.defencetalk.com/russian-heli ... tan-22857/
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

ALF pisze:Parafrazując dowcip z okresu PRLu "wypowiedzmy wojnę USA, a na drugi dzień się poddajmy...będzie kto miał nas bronić" ;)
A jak wygramy, to skąd my weźmiemy na obronę ich?
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Post autor: ALF »

karol pisze:
ALF pisze:Parafrazując dowcip z okresu PRLu "wypowiedzmy wojnę USA, a na drugi dzień się poddajmy...będzie kto miał nas bronić" ;)
A jak wygramy, to skąd my weźmiemy na obronę ich?
Raczej powinieneś zapytać, skąd weźmiemy na utrzymanie tego co oni mają ;)
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

Grom pisze:
Saddam pisze:Kacapy jak kto woli.
Czy możesz darować sobie rasistowskie teksty ?

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Post autor: ALF »

domek pisze:
Grom pisze:
Saddam pisze:Kacapy jak kto woli.
Czy możesz darować sobie rasistowskie teksty ?

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
:puknij: :puknij: :puknij:
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
ODPOWIEDZ