Migracja FOW

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Migracja FOW

Post autor: polsteam »

dessire_62 pisze:Gratulacje za przenosiny. :brawo:

mimo uwag, dołączam się do gratulacji i dziękuję za podjęty wysiłek.

( ale uwagi podtrzymuję :) )
giddi
Posty: 9
Rejestracja: 2010-09-18, 22:58

Re: Migracja FOW

Post autor: giddi »

Przyłączam się do gratulacji, na 1 rzut oka forum wygląda i działa świetnie. Ale jeśli dobrze widzę zniknęła możliwość zapisania całego tematu na dysku. Czy to da się jakoś ustawić czy ten schemat forum nie przewiduje takiej opcji?

EDIT
Aha, i funkcja "Aktywne wątki" nic nie wyświetla na razie, jest komunikat "Wyszukiwarka nic nie znalazła."
Ostatnio zmieniony 2011-02-07, 01:19 przez giddi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Migracja FOW

Post autor: Mitoko »

I takie małe pytanko - czy będzie tylko jeden styl forum ? Bo jakoś nie mogę znaleźć gdzie zmienić.
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Migracja FOW

Post autor: ALF »

Marmik pisze:Na marginesie, zauważyliście, że przybył przycisk "zgłoś post"? Proszę o nienadużywanie tej funkcji bez wyraźnych przesłanek. Ideą FOW jest w miarę swobodny przepływ informacji w ramach delikatnie moderowanych dyskusji.
Zgłosiłem dwa zdublowane wątki - czy to jest nadużycie? :)
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
jatzoo
Posty: 42
Rejestracja: 2004-05-18, 11:41
Kontakt:

Re: Migracja FOW

Post autor: jatzoo »

crolick pisze:Czy można prosić o zmianę by po kliknięciu w nazwę tematu przenosiło mnie do ostatniego posta, a nie pierwszego?
Tak dla wyjaśnienia - bo u mnie na forum przez kilka lat parę osób o tym nie wiedziało :wink:
Aby przejść do ostatniego postu, należy kliknąć w "kolorową" ikonkę oznaczającą, że w danym topicu pojawiła się odpowiedź. Jest to o tyle dobre, że masz do wyboru, czytasz cały wątek - klikasz w temat topicu, chcesz zobaczyć tylko nieczytane odpowiedzi - klikasz w ikonkę z wyróżnieniem :wink:
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 110
Rejestracja: 2004-02-13, 08:21
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Migracja FOW

Post autor: ZzB »

giddi pisze:(...) zniknęła możliwość zapisania całego tematu na dysku. (...)
Hej
Polecam stronkę http://www.htm2pdf.co.uk/Default.aspx
W przewidziane do tego miejsce wstawiasz adres strony i generuje Ci się PDF'ik.
Co prawda dla dłuuugiego wątku trzeba w ten sposób przekonwertować stronę-po-stronie ale ja osobiście wolę zachowywać pdf'y niż html'e (plus ew zdjęcia z odnośników, które i tak trzeba ściągać osobno)

A wracając do tematu - na chwilę obecną migracja nie zabolała ani razu.

Pozdrowionka
ZzB
jatzoo
Posty: 42
Rejestracja: 2004-05-18, 11:41
Kontakt:

Re: Migracja FOW

Post autor: jatzoo »

giddi pisze:Ale jeśli dobrze widzę zniknęła możliwość zapisania całego tematu na dysku. Czy to da się jakoś ustawić czy ten schemat forum nie przewiduje takiej opcji?
A w jakim celu, że tak spytam? :wink:
Bo jeżeli "aby mieć i nie szukać później na forum gdzie to było" to polecam funkcjonalność "Dodaj do zakładek" (na samym dole podczas przeglądania topicu) - dodajesz, zapominasz, a jak chcesz znaleźć to wchodzisz do panelu użytkownika, zakładki, i tam masz spis wszystkich swoich "ulubionych" - i nie trzeba za każdym razem generować nowego PDFa jak pojawi się jakaś nowa ciekawa odpowiedź 8)
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Migracja FOW

Post autor: Marek T »

jatzoo pisze:
giddi pisze:Ale jeśli dobrze widzę zniknęła możliwość zapisania całego tematu na dysku. Czy to da się jakoś ustawić czy ten schemat forum nie przewiduje takiej opcji?
A w jakim celu, że tak spytam? :wink:
Na przykład po to, aby ze skopiowanego tematu usunąć wszystkie dygresje i mylne tropy i dostać prawdę w pigułce.
Albo żeby posłać dokument komuś, kto z jakiegokolwiek powodu nie wejdzie na FOW.
I pewnie jeszcze można wymyśleć 100 innych powodów.

Ale - czy jest dostępna funkcja zapisania całego tematu w jednym pliku? Jeżeli nie, to chyba nie ma o co walczyć.
ZzB pisze:Polecam stronkę http://www.htm2pdf.co.uk/Default.aspx
Osobiście używam PDF Creator. Instaluje się jako drukarka i wystarczy tylko dać komendę "drukuj", aby dostać PDF z dowolnego pliku.
Ale chętnie wypróbuję powyższego linka.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Migracja FOW

Post autor: Grzechu »

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich "zamieszanych" w migrację :brawo:
Dobra robota!

Dwie uwagi:
- forum "chodzi" u mnie zauważalnie wolniej - nie jest to raczej wina słabości mojej maszyny, ani łącza (inne fora na phpBB 3 ładują się płynnie i szybko); w zasadzie nie ma tragedii, ale jeśli można byłoby coś zoptymalizować, to może warto w wolnej chwili się nad tym pochylić?
- brakuje skórek, bo ta defaultowa jest "okropna".
Republika marzeń...
giddi
Posty: 9
Rejestracja: 2010-09-18, 22:58

Re: Migracja FOW

Post autor: giddi »

Z tego co się orientuję to ten szablon forum nie oferuje zapisywania tematu w 1 pliku. Wiem że to nie jest artykuł 1 potrzeby ale skoro jest okazja to zapytałem. Wiem też że przy dobrej prędkości podłączonego na stałe internetu to nie ma znaczenia bo można użyć zakładek.
Ale jak się przejściowo posiada kiepską prędkość internetu/korzysta się na nie swoim komputerze/nie chce się klikać za każdym razem żeby zmienić stronę w długich tematach to lepiej ściągnąć plik txt godząc się na brak obrazków.
Ja też w sytacji normalnej uzywam PDFCreator do zapisywania ważniejszych rzeczy - ale strona po stronie. Nie przekonałem się do robienia PDFów za pomocą tego linka.
Wygląd obecny jest akceptowalny.
To są jednak nikłe problemy wobec wspaniałości tego forum :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

Re: Migracja FOW

Post autor: nicpon »

Mitoko pisze:I takie małe pytanko - czy będzie tylko jeden styl forum ? Bo jakoś nie mogę znaleźć gdzie zmienić.
jest taka opcja
wlasnie na probe aktywowalem drugi styl forum (kazdy moze to przestawic w swoim panelu uzytkownika)
jest to stary hardcorowy tabelkowy styl subsilver2
czyli taki jak za starych dobrych czasow (tetrykom sie spodoba, hahaha) ;)
brakuje tylko naszego logo i kilku kolorystycznych akcentow
ale to zawsze mozna dolozyc, jaby co :)
Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

Re: Migracja FOW

Post autor: nicpon »

Marek T pisze:
jatzoo pisze:
giddi pisze:Ale jeśli dobrze widzę zniknęła możliwość zapisania całego tematu na dysku. Czy to da się jakoś ustawić czy ten schemat forum nie przewiduje takiej opcji?
A w jakim celu, że tak spytam? :wink:
Na przykład po to, aby ze skopiowanego tematu usunąć wszystkie dygresje i mylne tropy i dostać prawdę w pigułce.
Albo żeby posłać dokument komuś, kto z jakiegokolwiek powodu nie wejdzie na FOW.
I pewnie jeszcze można wymyśleć 100 innych powodów.

Ale - czy jest dostępna funkcja zapisania całego tematu w jednym pliku? Jeżeli nie, to chyba nie ma o co walczyć.
ZzB pisze:Polecam stronkę http://www.htm2pdf.co.uk/Default.aspx
Osobiście używam PDF Creator. Instaluje się jako drukarka i wystarczy tylko dać komendę "drukuj", aby dostać PDF z dowolnego pliku.
Ale chętnie wypróbuję powyższego linka.
do poprzedniej wersji byl taki dodatek
pamietam, ze to instalowalem na starym
ale czy jest i na te nowa wersje... nie wiem
jakby bardzo byl potrzebny to mozna poszukac i sprobowac doinstalowac :)
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Migracja FOW

Post autor: Mitoko »

nicpon pisze:
Mitoko pisze:I takie małe pytanko - czy będzie tylko jeden styl forum ? Bo jakoś nie mogę znaleźć gdzie zmienić.
jest taka opcja
wlasnie na probe aktywowalem drugi styl forum (kazdy moze to przestawic w swoim panelu uzytkownika)
jest to stary hardcorowy tabelkowy styl subsilver2
czyli taki jak za starych dobrych czasow (tetrykom sie spodoba, hahaha) ;)
brakuje tylko naszego logo i kilku kolorystycznych akcentow
ale to zawsze mozna dolozyc, jaby co :)
Chcesz po łbie ? :bije:
W tym stylu trzeba się nieźle przyjrzeć, żeby znaleźć co i gdzie - po co tracić czas ?
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Migracja FOW

Post autor: ALF »

Mitoko pisze: Chcesz po łbie ? :bije:
W tym stylu trzeba się nieźle przyjrzeć, żeby znaleźć co i gdzie - po co tracić czas ?
Mnie osobiście ten drugi styl forum podoba się bardziej i właśnie go włączyłem :mrgreen:
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Migracja FOW

Post autor: Marmik »

ALF pisze:Zgłosiłem dwa zdublowane wątki - czy to jest nadużycie? :)
Tak to nadużycie, które będzie podlegało najsurowszej karze :wink: :D .
Wywaliłem oba :-D .
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Migracja FOW

Post autor: Marek T »

giddi pisze:Z tego co się orientuję to ten szablon forum nie oferuje zapisywania tematu w 1 pliku.
Jeżeli tak, to nie ma sensu wstawiania opcji zapisania tematu. Równie dobrze można jakimkolwiek narzędziem zapisywać poszczególne strony.

A przy okazji - dziękuję za pracę włożoną w przeniesienie FOW.
ODPOWIEDZ