Ship-festyn

Wszystko na temat zlotów, zjazdow i spotkań poświeconych wymianie myśli na temat okretów wojennych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Ship-festyn

Post autor: MiKo »

Chodzi mi o to, że jeśli zrobi się imprezę w jakiś urzędowych budynkach to przyjdzie na nie garstaka zapaleńców, którzy nic nie kupią bo wszystko mają. Znają sie od lat i od dawna wymieniają się "obiektami kolekcjonerskimi". Wydawnictwa oleją temat bo po co sobie zawracać głowę na imprezie, na której można tylko stracić. Pewnie i zapaleniec z drugiego końca Polski mocno się zastanowi zanim przyjedzie.

W przypadku imprezy masowej w punkcie "turystycznym" nikt specjalnie nie musi przyjeżdżać - tylko znajdzie się tam przypadkowo. Zapeleńcy, którzy się zdecydują i tak przyjadą. Przy odpowiedni dużej liczbie "przechodniów" i w miarę atrakcyjnej ofercie (choćby wspomniany browar i kiełbaski) można liczyć, że jakis procent się zainteresuje kupnem rzeczy, normalnie dla nich zbędnych.
Andrzej Ciszewski
Posty: 507
Rejestracja: 2008-09-27, 17:58

Re: Ship-festyn

Post autor: Andrzej Ciszewski »

Moim zdaniem najlepszym miejscem takiego ''festynu" był by parking za pawilonami handlowymi między Błyskawicą a Darem Pomorza, ponieważ każdy w końcu tam trafi. A i z nudów czekając na wykupiony po sąsiecku rejs zajrzy na przyległy placyk.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ship-festyn

Post autor: polsteam »

albo mam zaćmienie i nie rozumiem takiego określenia miejsca, albo Szanowny Kolega dawno nie był w tym rejonie, bo - jak mi się wydaje - parking, o którym Kolega mówi już nie istnieje :)

jeżeli jednak dobrze zrozumiałem i chodzi o ten parking... http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s ... 7&t=h&z=20
...to on już nie istnieje :)
(to zdjęcie satelitarne jest nieaktualne)
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Ship-festyn

Post autor: pothkan »

Dokładnie. Nabrzeże Pomorskie zostało odnowione, i w miejscu parkingu są obecnie nowe pawilony usługowe (gastronomia).
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Ship-festyn

Post autor: szafran »

Miko pisze: Wydawnictwa oleją temat bo po co sobie zawracać głowę na imprezie, na której można tylko stracić.
Dawno, dawno temu podczas Balt Military Expo otrzymałem jeden promocyjny numer Raportu WTO. Po jakimś czasie zaczęło się pojawiać więcej numerów na mojej półce. Aż w pewnym momencie zacząłem regularnie wykupywać dwuletnią prenumeratę i uzupełniać brakujące numery. Wystarczy, że wydawnictwo złapie kilku takich i powiększa stałą klientelę.

Ja jako widz najchętniej bym zobaczył ten festyn jako część Jarmarku Dominikańskiego. Bo w sferze marzeń pozostaje wizja zorganizowania tego w Muzeum MW...

Osobiście uważam, że ta impreza nie powinna być hermetyczna z cyklu spotykają się miłośnicy kolei i debatują nad wyższością parowozu MMMMM nad NNNNN.
Jeżeli to ma wypalić to musi przyciągnąć kajtka z podstawówki i weterana atlantyckich szlaków.
Andrzej Ciszewski
Posty: 507
Rejestracja: 2008-09-27, 17:58

Re: Ship-festyn

Post autor: Andrzej Ciszewski »

No, faktycznie chodziło mi o nie istniejący już parking. Tak mi się wbił w głowę przez tyle lat, że nie zauważyłem jego zniknięcia.
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ship-festyn

Post autor: Toff »

Skoro festyn, to może podłączony pod poniższe wydarzenie?

Obrazek
maw
Posty: 101
Rejestracja: 2005-01-19, 11:03
Kontakt:

Re: Ship-festyn

Post autor: maw »

polsteam pisze:
maw pisze:Nie zapominajcie, poproszę, o tych mieszkają daleko od brzegu...
...czyli, że jednak coś takiego (przynajmniej co któraś edycja, co któryś rok) powinno się odbywać w centralnej Polsce ?...
Od kilku lat w ostatni weekend listopada odbywają się w Warszawie Targi Książki Historycznej. Dużo ludzi na tę imprezę chodzi. Można by było się podpiąć.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6360
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: Ship-festyn

Post autor: AvM »

Toff pisze:Skoro festyn, to może podłączony pod poniższe wydarzenie?

Obrazek
No wlasnie mialem napisac, ze najczesciej tego typu wystawy robi sie przy okazji konferencji
czyli np. Sympozjum FOW , itd.

jest nie työlkpo czas w przerwach konferencji,
fajnie jest jak bankiet jest urzadzany w miejscu gdzie sa stanowiska.
Mozna wtedy pogadac spokojnie przy piwku.

hcialbym zwrocic uwage ze dla wydawcow sa to duze koszty,
nawet gdy za samo stanowisko sie by nie placilo
- przygotpowanie wystawy
- sprzet (nawet jak sie dowzi)
- prospekty, materialy
- transport + noclegi + wyzywienie
- ludzie (obslsuga)
- czas (z dojazdem ) = 2-3 dni a np. 2 ludzi
Tak ze musialoby to byc dla wydawcow oplacalne ,
samo dla siebie nie widze sensu
a doswiadczenie mam, bo wysawialem sie na calym swiecie
syjek
Posty: 97
Rejestracja: 2010-07-05, 14:49

Re: Ship-festyn

Post autor: syjek »

Witam

Jako organizator wspomnianej przez Toffa Shiprepliki poczułem sie niejako wywołany do tablicy. :mrgreen:

Ja ze swej strony jestem jak najbardziej ZA, aby przy okazji Shiprepliki odbył się coś w rodzaju festynu shiploverskiego, czy jak to tam nazwać. Co więcej, nie przy okazji ale w ramach Shipreliki. Sama idea tej wystawy modelrskiej była taka, aby zebrać w jednym miejscu wszystkich modelarzy okretowych z całej Polski i nie tylko (w tym roku przyjadą też goście zagraniczni). Jedynym i słusznym miejscem na coś takiego jest Trójmiasta, a Gdynia najlepiej (pamietajcie, że sam jestem z Łodzi).
A więc: modelarze są i nic nie stoi na przyszkodzie aby zjechali się też inni miłośnicy morza i jednostek pływających jako takich.
Termin jest idealny: początek wakacji i lato.
Gdyby Shipreplica przeistoczyła sie w szeroko pojęty festiwal czy festyn miłosników morza, byłoby znakomicie.

Ale...
Shipreplica póki co odbywa sie w budynku Riwiery należącej do PMW. To że tam jest, to główna zasługa Zdziśka Krygera, eks. zcy. dow. ORP Błyskawicy. Niesie to ze sobą dość poważne ograniczenia, bowiem teoretycznie szef Riwiery (czyli jak rozumiem reprezentującej stanowisko PMW) nie godzi sie na działalność komercyjną na jej terenie, czyli o jakiejkolwiek giełdzie kolekcjonerskiej, modelarskiej itp na razie nie ma mowy.
Można oczywiscie zmienić miejsce, ale w takim wypadku właściciel takiego "miejsca" np. miasto, port itp zażyczy sobie takich stawek za wynajem miejsca pod namiot, stend itp, że żaden w wydawców i firm, nie mówiąc już o pojedyńczych pasjonatach chcących coś sprzedać/kupić, nie wziąłby w takiej imprezie udziału, a wtedy podzieliłaby ona los wielu imprez, które to właśnie na skutek wysokich opłat po prostu zbankrutowały (vide targi modelarskie przy okazji Jarmarku Dominikańskiego).

Krótko mówiąc, szanse powodzenia takiego festyny sa wtedy, kiedy uda sie znaleźć miejsce, gdzie za darmo badź naprawdę za symboliczne opłaty będzie można zorganizować zarówno wystawę modelarską, giełdę różności związaną z morzem, miejsce spotkań przy piwie dla bioracych w tym udział itp rzeczy. Od razu zastrzegam, że musi to być miejsce w budynku, pod dachem, bowiem żaden szanujacycy się modelarz nie wystawi swoich prac pod gołym, kapryśnym niebem, a i pogoda nad Bałtykiem jest taka, że różnie może być z temperaturą.

Moim zdaniem budynek Riwiery jest idealnym miejscem na taką imprezę, zarówno pod wzgledem położenia jak i historycznej "przynależności" do PMW. Jest tam mnóstwo miejsca na wszystko to, o czym piszecie. Piwo mozna pić obok budynku na plaży lub w licznych tam o tej porze ogródkach i knajpkach. Trzeba tylko przemówić do jego szefostwa, czy nawet bezpośrednio do PMW, aby rozszerzyła zekres Shipreliki nie tylko o wystawę modelarską, ale o wspomniane przez was dodatki: gieda, spotkania, dyskusje panelowe itp. Może zaangażowac w to miasto? Z tego co wiem, o pomocy CMM nie ma co liczyć, choć może...

Ja jestem naprawdę otwarty na wszelkie propozycje ale liczę też na Waszą pomoc w tej dziedzinie. Z racji miejsca mojego zamieszkania nie moge "wychodzić" na miejscu i załatwić rozszerzenia "obszaru" Shipreliki. Wiem, że są wśród Was osoby bardziej "bliskie" PMW, czy w ogóle Trojmiastu jako takiemu i może im uda się załatwic cos więcej, albo znaleźc miejsce inne niz
"Riwiera".

Czekam na propozycję i uwagi, ale nie tylko w stylu: "ja to bym chciał to i tamto", ale również takie: "spróbuję pogadac z tym lub owym".
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Ship-festyn

Post autor: MiKo »

Ano właśnie... wydaje się, że po tych kilku zdaniach "branżowego" syjka, który zna się na tych sprawach, moja wizja shipfestynu pada na ryj :( tj. nie da się zorganizować komercyjnej imprezy bez sporych nakładów finansowych. Pozostaje czyjś ogródek. Kto tam mieszka na Wybrzeżu i ma z hektar pola ? ;)
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ship-festyn

Post autor: Mitoko »

Nie rozpaczaj, a zacznij rozmawiać z ludźmi którzy mają pieniądze i którzy mogą w tym widzieć interes :)
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ship-festyn

Post autor: polsteam »

MiKo pisze:Ano właśnie... wydaje się, że po tych kilku zdaniach "branżowego" syjka, który zna się na tych sprawach, moja wizja shipfestynu pada na ryj :( tj. nie da się zorganizować komercyjnej imprezy bez sporych nakładów finansowych. Pozostaje czyjś ogródek. Kto tam mieszka na Wybrzeżu i ma z hektar pola ? ;)

czy to musi być taka "komercyjna" bardzo impreza ?...

czy wydawnictwa (czasopism) nie mogą tego potraktować NIE jako okazję do zarobku (krótkotrwałe stoisko do sprzedaży publikacji i zarobku "na czysto" w założeniu), ale jako kontakt z Czytelnikami, autopromocja, udostępnienie w jednym czasie i miejscu numerów archiwalnych do nabycia ?...

mając na myśli "udział wydawnictwa" nie spodziewam się stoiska z pełnym wystrojem jak na targach profesjonalnych, branżowych...

myślę o tym, że wydawnictwo zajmie stół albo ławę, albo dwa stoły / ławy... - to wystarczy do wyłożenia / wyeksponowania kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu numerów archiwalnych i / lub książek... nie trzeba od razu całą ciężarówką tego przywozić - można tyle, ile się zmieści w jednym samochodzie osobowym (z jednym lub dwoma przedstawicielami redakcji / wydawnictwa)


myślę, że nie ma sensu organizować takiej giełdy, jeśli nie będzie się można spodziewać przynajmniej 2-3 wydawnict i przynajmniej 8-9 "wystawców" (giełdowiczów) indywidualnych...

założywszy DOŚĆ PRZYZWOITE MIEJSCE - z grubsza odpowiadające kryteriom i wymogom, jakie się wyłoniły z wcześniejszych postów w tym wątku...
proszę się zdeklarować, czy wydawnictwa są gotowe przyjechać z zasobem numerów archiwalnych i ewentualnie książek
i czy nie są w ogóle gotowe nic zapłacić ?... czy też są np. gotowe zapłacić (proszę podać akceptowalną granicę) - np. 30, 100 albo 300 zł za dzień (kilka godzin) takiego uczestnictwa (na stole / ławie lub dwóch stołąch / ławach)...

i czy taka giełda miałaby trwać tylko jeden dzień ?... czy może np. dwa kolejne dni ?...


pytanie też do ewentualnie zainteresowanych "użytkowników indywidualnych", hobbystów, miłośników tematu i chcących wziąć udział w giełdzie "shiploverskiej"...
nie jesteście gotowi nic zapłacić ?... czy np. jesteście gotowi zapłacić placowego np. 10 albo 30 zł za dzień ?...


i termin, jaki w tym roku wchodzi w grę dla takiej giełdy shiploverskiej wg mojego pomysłu, który muszę dopiero rozpracować - omówić:
albo tylko 1 lipca albo 1 i 2 albo 2 i 3, z tym, że z mocnym wskazaniem albo na tylko 1 albo na 1 i 2...


mam pewne pomysły, ale przed rozmowami muszę z grubsza wiedzieć "na czym stoję" (o czym mam rozmawiać) i czy faktycznie byłoby zainteresowanie ze strony "WYSTAWIAJĄCYCH się"...
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ship-festyn

Post autor: Mitoko »

MTG będą organizować Jarmark przez kolejne 5 lat - więc jak najbardziej warto porozmawiać
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ship-festyn

Post autor: polsteam »

...nie wiem, czy to było do mojego poprzedniego postu (chyba nie), ale zaznaczę, że nie chodzi mi o współpracę z MTG...
ODPOWIEDZ