Bergen - atrakcje morskie

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Bergen - atrakcje morskie

Post autor: Toff »

Będę niedługo w Bergen przez kilka dni - czy ktoś może orientuje się, jakie morskie czy historyczne atrakcje posiada to miasto? Co warto zobaczyć?
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: Bergen - atrakcje morskie

Post autor: thomson »

Najciekawszym miejscem jakie widziałem w Bergen była zbudowana w czasie wojny baza okrętów podwodnych. Jest cześciowo wykuta w skale a cześciowo zbudowana z potężnej grubości betonu. Są tam doki i można prowadzić prace stoczniowe. Wszystko robi niesamowite wrażenie. Jak twierdzili Norwegowie mimo bombardowań ten potęzny , zbudowany dla ubootów obiekt nie został nawet uszkodzony. Byłem tam na przekazywaniu MW RP kolejnych Kobbenów.
Nie wiem tylko czy miejsce to jest dostepne dla turystów. Biorąc jednak pod uwagę liczbę cywilnych pracowników których tam widziałem możliwe że obiekt jest udostępniony do zwiedzania. Powodzenia!
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Bergen - atrakcje morskie

Post autor: polsteam »

muzeum morskie z niemałą kolekcją modeli statków, głównie norweskich armatorów, od międzywojnia do czasów prawie współczesnych

muzeum prowadzi niebagatelną działalność historyczno-naukową i wydaje publikacje, także na tematy wojenno-morskie, ale (oczywiście) niestety prawie wyłącznie po norwesku...

jest też muzeum rybołówstwa z drobnymi, ale zawsze, akcentami polskimi


oba są niedaleko od centrum, właściwie są to dystanse spacerowe...


muzeum rybołówstwa miało się przenosić do "nowych" budynków (dalej od centrum), ale nie wiem dokładnie kiedy...


w stoczni BMV grupy Bergen Gruop zobaczyć można wyposażane tam kadłuby pochodzące ze Stoczni Gdańsk...
ODPOWIEDZ