Rysunki okrętów PMW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: Marmik, crolick

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1398
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Chemik »

Marek T pisze:
Chemik pisze:Cykl Okręty Wojenne Świata firmował Krzysztof Cieślak ...
W tym cyklu było chyba więcej autorów rysunków. Marek Soroka też - jak mi się zdaje - zrobił w nim kilka rysunków.
Chyba raczej nie... mam 89 odcinków tego cyklu i 80 z nich jest podpisanych przez Krzysztofa Cieślaka, pozostałe są anonimowe.
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 712
Rejestracja: 2009-10-06, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: ramm »

Obrazek
☠Rock Honor Ojczyzna☠
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: jkrzew »

Witam!
Poniżej kilka łódek z mojej komputerowej stoczni. Następne niebawem.
Pozdrawiam!
jkrzew
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6819
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Peperon »

Jednym słowem.

Cacy !!!! :brawo: :brawo: :brawo:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
walbe
Posty: 6
Rejestracja: 2013-01-29, 11:06

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: walbe »

Nie no...wielki szacunek.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 5138
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Marmik »

Ten Wodnik to już tak troszku nieaktualny, ale grafiki wyglądają pięknie!
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: jkrzew »

Fakt!
Wodnika robiłem rok wstecz. Na razie nie mam ambicji być aktualnym na poziomie Janes'a :) Ale kto wie?
A teraz kolejna partia obrazków, ciut mniejszych, może lepiej się je będzie oglądać :)
Pozdrawiam
jkrzew
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6819
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Peperon »

Eeeeeech...
Musiałbym się powtarzać ;) :brawo:

A dlaczego Metalowiec, a nie Hutnik ? :cry:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: jkrzew »

Bo mam najwięcej zdjęć Metalowca :)
jkrzew
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 5138
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Marmik »

A czy przypadkiem poławiacz pereł nie miał armaty na dziobie? Jak sięgam pamięcią to zawsze kojarzył mi się z armatą, tylko nie pamiętam czy akurat K8, czy też K11... a może jeden i drugi (jeden 2M3M, a drugi Wróbla?).

Na marginesie mówiąc, niech Jarek szybko pisze nowe wydanie PMW :clever: i tym razem niech jakieś wydawnictwo zrobi to jako album dla nieco szerszego grona odbiorców (o odbiorcy masowym trudno mówić w przypadku tak specjalistycznej publikacji) z właśnie takimi grafikami. Szczytem marzeń byłby też bokorysy (może nawet jako wkładki?) o większym stopniu szczegółowości niż w PMW1995.

Ogólnie uważam, że to jedna z ostatnich okazji by coś w miarą aktualnego o PMW napisać :-( .
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
walbe
Posty: 6
Rejestracja: 2013-01-29, 11:06

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: walbe »

Bardzo i się podobają te grafiki, naprawdę cudne.
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: jkrzew »

Z tymi armatami to było różnie. Szczegóły w przyszłym dziele Jarka - mam nadzieję :)
a poniżej dowód, że rysunek jest chyba OK?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6819
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Peperon »

Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że "podcień" nadbudówki na zdjęciu jest głębszy niż na grafice.
Ale nie mam zamiaru się wymądrzać, bo może być to wynikiem różnicy w kącie widzenia.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1553
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: polsteam »

.. że grafiki świetnej jakości, to wiadomo...

ale powiem tak:

eeee... :( narysowałbyś coś handlowego lepiej ...
Ostatnio zmieniony 2013-04-07, 21:55 przez polsteam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6819
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Peperon »

polsteam pisze:ale powiem tak:
eeee... :( narysowałbyś coś handlowego lepiej ...
Ostatnio Korea Płn. na tapecie, to podpowiadam - Pheniana !!!
Lub innego Nowotkę, bo piękne były.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
walbe
Posty: 6
Rejestracja: 2013-01-29, 11:06

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: walbe »

A ja zobaczyłbym, ścigacza okrętów podwodnych 912M, albo trałowiec bazowy typu 206.
ODPOWIEDZ