Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: deglock »

Nie to żebym się zaraz musiał pochwalić ale:
http://tetraerica.pl/pl/p/Flotylla-Kasp ... ziejow/263
PZDR
MG
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: shigure »

...Michale, chwal się śmiało. Triumf Ci Senat przyzna, ale ... pamiętaj żeś śmiertelny jest :)
Gratuluję.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Mitoko »

Ciekawa pozycja - ile to wychodzi za stronę ?? ;)
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: RyszardL »

Byłbym skłonny kupić tę pozycję, bo akurat nie mam zbyt wiele na temat Morza Kaspijskiego, ale okazuje się, że Polska ogranicza wysyłkę tylko do krajów europejskich. Tak wynika ze strony.
No i tak to jest. :?
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Jarek C. »

Ukazała się w Białymstoku książka Stanisława Czerepa "Generałowie i admirałowie polskiego pochodzenia w armii rosyjskiej 1914-1917".
Książka źródłowa na podstawie 3-letniej (!) kwerendy w rosyjskich archiwach.
Książka bardzo ciekawa. Szkoda tylko że admirałowie i generałowie morscy opisani bardzo skrótowo w porównaniu do generałów "lądowych".
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: pothkan »

Warto? Bardziej słownik biograficzny czy prosopografia? Jeśli są biogramy, to ile i jak wielkie? Jest Wołkow w bibliografii?
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Jarek C. »

Niestety bardzo droga. Z przesyłką ponad 80 zł :(
Biogramów bardzo dużo. Bibliografia imponująca. Wołkowa jest kilka książek.
Mój niedosyt to że biogramy admirałów bardzo krótkie :(
Kiedyś w Nautologii były długie.
Trudno ocenić czy warto. Dla mnie tak, ale możesz się rozczarować.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: pothkan »

Jarek C. pisze:Niestety bardzo droga. Z przesyłką ponad 80 zł :( Biogramów bardzo dużo. Bibliografia imponująca. Wołkowa jest kilka książek. Mój niedosyt to że biogramy admirałów bardzo krótkie :( Kiedyś w Nautologii były długie. Trudno ocenić czy warto. Dla mnie tak, ale możesz się rozczarować.
Możesz podesłać/wstawić jakiś zupełnie przypadkowy ("średni statystycznie" w objętości) biogram, najlepiej osoby nie służącej potem w WP (tzn. nieobecnej w polskich słownikach generalicji/admiralicji)? Porównam ze słownikiem Wołkowa.

Spis treści też by się przydał :wink: Oczywiście w wolnej chwili.
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Robert »

Nowa Finna. Jedna książka opóźniona od listopada 2013 (Miała być osiągalna na Targach w Warszawie), druga nowy tytuł :wink:
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: crolick »

Robert pisze:Nowa Finna. Jedna książka opóźniona od listopada 2013 (Miała być osiągalna na Targach w Warszawie), druga nowy tytuł :wink:
O U-bootach czy o wojnie na Pacyfiku? :roll:

Kiedyś Finna wydawała ciekawe książki...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Robert »

Opóźniona o Pacyfiku :roll:
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: pothkan »

Jarek C. pisze:Ukazała się w Białymstoku książka Stanisława Czerepa "Generałowie i admirałowie polskiego pochodzenia w armii rosyjskiej 1914-1917".
Książka źródłowa na podstawie 3-letniej (!) kwerendy w rosyjskich archiwach. Książka bardzo ciekawa. Szkoda tylko że admirałowie i generałowie morscy opisani bardzo skrótowo w porównaniu do generałów "lądowych".
Jako że dzięki uprzejmości Jarka otrzymałem wgląd w przykładowe strony. Rozczarowanie. Biogramy króciutkie, wyglądają na kompilację różnych słowników (niby w przypisach są Spisoki, ale można z nich wyciągnąć więcej). Kwerendy archiwalnej specjalnie nie widać (sygnatury owszem są, ale dane w biogramach nawet nie wyczerpują informacji zawartej w Spisokach). Uboższe od dwutomowego słownika Wołkowa, nie wspominając o dość wyczerpującej ten temat witrynie: http://www.grwar.ru/persons/persons.html Tym bardziej, że to suchy słownik, wstępu na temat jest jakieś 20-25 stron. Do tego luki - np. braki dat dziennych zgonów, a czasem wręcz brak jakiejkolwiek daty - np. u Adolfa Kuczewskiego (który nie bardzo wiadomo, co tam robi - w armii carskiej był pułkownikiem) jest "?", chociaż służył w WP, wiadomo że zmarł 23 III 1927, a pochowany został na Powązkach! Data funkcjonuje w słownikach polskiej generalicji, nawet u dość niedokładnego Koska. Dalej, są błędy językowe (np. powiat telszewski zamiast telszańskiego).

Odradzam, chyba że ktoś zupełnie nie radzi sobie z rosyjskim, ale i wtedy raczej nie za taką cenę.

Oczywiście zaznaczam, że moja opinia wynika z dość oględnego spojrzenia... ale i tak wolę w tym momencie przestrzec kolegów przed niepotrzebnym wydatkiem.
Napoleon
Posty: 4008
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Napoleon »

Ponieważ najlepiej sam siebie człek zareklamuje, informuję, że wyszły właśnie dwie moje nowe książki:
- Sino-Japanese Naval War 1894-1895 (dostępna na Amazonie):

- Wojna Francji z Ligą Augsburską 1688-1697. Działania na morzu. Zapowiadana już w dziale dot. wydawnictwa Napoleon V (gdzie też jest i jej spis treści). Książka dostępna jest w dziale sprzedaży wydawnictwa:
http://napoleonv.pl/opis/5976954/wojna- ... morzu.html
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Jarek C. »

Robert pisze:Nowa Finna. Jedna książka opóźniona od listopada 2013 (Miała być osiągalna na Targach w Warszawie), druga nowy tytuł :wink:
Trochę się pogubiłem w książkach Finna. Czy możesz podać tytuły ?
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: shigure »

podejrzewam że chodzi o Morisona który rozpisuje się o "Wschodzącym Słońcu Pacyfiku" (mogę skopać tytuł bo go dokładnie nie pamiętam) a które dwa dni temu dojrzałem w księgarni.
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Robert »

Właściwie to - Samuel Eliot Morison "Nowa Gwinea i Mariany" marzec 1944 – sierpień 1944. Ta miała mieć "debiut" w Warszawie (listopad 2013)
ODPOWIEDZ