Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: Marmik, crolick

Awatar użytkownika
szaser630
Posty: 432
Rejestracja: 2011-02-23, 10:45
Lokalizacja: Hell

Re: Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Post autor: szaser630 »

ktr.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
szaser630
Posty: 432
Rejestracja: 2011-02-23, 10:45
Lokalizacja: Hell

Re: Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Post autor: szaser630 »

ORP ELBLĄG PO STRZELANIU RAKIETOWYM 13.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
jachu58
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-14, 14:35

Re: Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Post autor: jachu58 »

Bałtijsk sie zgadza tylko że było to w 81 latem.Tarcza po naszym strzelaniu.Orp Świnoujście,byłem wtedy motorzystą.
Awatar użytkownika
jachu58
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-14, 14:35

Re: Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Post autor: jachu58 »

poprawka-431 to był mój pierwszy okręt (na którym zresztą też byłem na strzelaniu rakietowym w 79)a ta fotka jest z Elbląga 426 w 81 latem
Awatar użytkownika
jachu58
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-14, 14:35

Re: Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Post autor: jachu58 »

młodość :brawo:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mat423
Posty: 1
Rejestracja: 2015-06-18, 11:58

Re: Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Post autor: mat423 »

Witam
Pragnę zaznaczyć że to nie są kutry rakietowe jak wszyscy się rozpisują tylko MOR- 205 czyli ( mały okręt rakietowy ) tzw. ..morki"
Kutry to są ale rybackie
Pozdrawiam Marek
ORP GDYNIA - jesień 1984-1987
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Re: Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Post autor: Maciej »

Panowie,

Czy znacie wizerunki godła dywizjonu okrętów rakietowych typu "Osa" w służbie w PMW? Zwłaszcza ORP Puck?
Na kilku słabej jakości zdjęciach widać, że były malowane na nadbudówkach obok numerów.
Pytanie główne, czy to było godło dyonu czy też godła poszczególnych jednostek?

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Miner
Posty: 715
Rejestracja: 2012-03-01, 20:17

Re: Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Post autor: Miner »

ORP Darłowo - herb miasta i znak 1. dywizjonu Okrętów Rakietowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Re: Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Post autor: Maciej »

Bardzo dziękuję!

Jeszcze jeden drobiazg:
Nasze osy w różnym sposób miały malowane linie wodne.
Część z nich miała zieloną, część zielono-białą a niektóre w ogóle jej nie miały.

Czy ktoś z Was może wie jaką linie wodną miał ORP Puck?

Pozdrawiam,
Maciej
Sygnał1
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-06, 18:46

Re: Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Post autor: Sygnał1 »

Witam ,parę fotek ze służby na ORP Szczecin lata 1983-1985, jako sygnalista nr 141, dowódca por. Miłek, zdo ppor. Spyra, bo st.bsm. Tokarski
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
MarcinK
Posty: 1
Rejestracja: 2018-10-08, 21:18

Re: Kutry i okręty rakietowe PMW zdjęcia i wspomnienia .

Post autor: MarcinK »

Witam,
przepraszam za off-topic, ale korzystając z założonego tematu mam kilka pytań odnośnie malowania oraz wyposażenia okrętu ORP Gdynia (423) pod koniec lat 80, tuż przed wycofaniem z eksploatacji:

1. Czy okręt był wyposażony w wyrzutnię rakiet plot FASTA-4M?
2. Czy burty w rejonie wydechów w kierunku rufy były malowane na czarno (podobne jak pozostałe okręty w latach 90)?
3. Jaki był kolor pokładu?
4. Jaki był kolor pasu (wodnicy) na KLW?

Będę wdzięczny za udzielone odpowiedzi.
Pozdrawiam, Marcin
ODPOWIEDZ