Ciekawe WWW
- janik41
- Posty: 1328
- Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
- Lokalizacja: Kopavogur
- Kontakt:
-
MiKo
- Admin FOW
- Posty: 4053
- Rejestracja: 2004-01-07, 09:02
Pojawił się w końcu przetłumaczony dziennnik z Bismarcka (24-27 maj) jak ktos jeszcze nie widział...
http://www.kbismarck.com/archives/bs-ktb.zip
http://www.kbismarck.com/archives/bs-ktb.zip
-
ZH
- Posty: 383
- Rejestracja: 2004-03-10, 21:36
-
pefu
- Posty: 138
- Rejestracja: 2004-01-07, 20:00
- Lokalizacja: Wrocław
Kilka interesujących zdjęć http://www.geocities.com/glupscherle/shipsection
- Grzechu
- Posty: 1688
- Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
- Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)
-
karolk
- mcwatt
- Posty: 929
- Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
- Lokalizacja: St Helens
- mcwatt
- Posty: 929
- Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
- Lokalizacja: St Helens
http://www.stratisc.org/
Bardzo fajna stronka, co prawda nie tylko o okrętach, ale sporo tekstów można znaleźć. Jest po francusku, ale można użyć translatora (a niektóre teksty są też po angielsku)
Bardzo fajna stronka, co prawda nie tylko o okrętach, ale sporo tekstów można znaleźć. Jest po francusku, ale można użyć translatora (a niektóre teksty są też po angielsku)
-
karolk
dzieki naszej współpracy pojawiły się nowe/strae dane dotyczące Floty Północnej, co umieściłem w tym miejscu http://www.karolkeane.webpark.pl/flota_golowki.html i oczywiście dziękuję za udostępnienie danych opartych na źródle rosyjskojęzycznym, jak jednak widzicie, badania poszły o wiele dalej, czego dowodem są lidery Baku i Opytnyj, o których źródło rosyjskie milczało
jeszcze raz dziękuję za pomoc
-
a-v-m
- JB
- Posty: 3089
- Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
- Lokalizacja: Warszawa
Małe sprostowania: 1) nazwa stawiacza min to "Kanin" (półwysep w Rosji), a nie "Kalinin", 2) TKA-11 do 15 to ścigacze torpedowe typu D-3 projektu 19 (TKA=Torpiednyj KAtier), a nie trałowce typu Fugas.karolk pisze:dzieki naszej współpracy pojawiły się nowe/stare dane dotyczące Floty Północnej, co umieściłem w tym miejscu http://www.karolkeane.webpark.pl/flota_golowki.html
JB
- JB
- Posty: 3089
- Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
- Lokalizacja: Warszawa
W moim wykazie jest lider "Baku", który przybył do Floty Północnej 14 października 1942 roku tzw. trasą północną. Niszczyciel projektu 45 "Opytnyj" (budowany w stoczni Nr 190 w Leningradzie, pod numerem 450, wodowany 8 grudnia 1935 roku) został pośpiesznie wcielony (bez układu napędowego) 11 września 1941 roku do Floty Bałtyckiej. W latach 1944-47 był zakonserwowany. Nigdy nie ruszał się z Bałtyku (długo nie miał silników)!karolk pisze: badania poszły o wiele dalej, czego dowodem są lidery Baku i Opytnyj, o których źródło rosyjskie milczałojeszcze raz dziękuję za pomoc
JB
-
karolk