"Dobra Zmiana"

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Marmik

Re: "Dobra Zmiana"

Post autor: Marmik »

Napoleon pisze: 2021-01-10, 19:53
Zrobiłem dokładnie to co Ty robiłeś z moimi postami przez jakieś 40 stron tego wątku.
Uważam że nie Marmik. Ale jeżeli tak sądzisz, to powinieneś wyjaśnić mi gdzie się mylę. A nie kłamać.
Nie mam wątpliwości, że uważasz inaczej (w ogóle nie jestem zdziwiony).
Tobie nie przeszkadzało wkładanie w moje usta swoich tez to jakże mi mogłoby przeszkadzać. Na początku to nawet protestowałem, ale jak zauważyłem, że to taki fetysz to dałem sobie spokój.
Myślę, że to dobra metoda i zamierzam ją stosować. Widocznie to ten wysoki standard.
Resztę postu przypadkowo skasowałem przez pomyłkę klikając edytuj zamiast cytuj. Przepraszam, ale nowy interfejs jeszcze czasami mnie myli.
-Marmik
Bardzo mi przykro, że technicznie do tego doszło, ale z drugiej strata dla wątku żadna. I tak bym tego nie czytał, a wierszówki Ci tu nie płacą, ale poświęciłeś czas pisząc to, więc nie było to bez znaczenia.
Tak czy inaczej zupełnie przypadkowe zdarzenie za co jeszcze raz bardzo przepraszam :( .
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Napoleon się wpisuje w ogólny trynd:
Zrzut ekranu z 2021-01-11 13-01-56.png
Zrzut ekranu z 2021-01-11 13-01-56.png (93.92 KiB) Przejrzano 411 razy
Jeszcze dochodzi aprobata obozu kaczofobicznego dla przemocy wobec kobiet, jak kropnięcie tej babki w kongresie. A chyba było o tym?
Napoleon

Post autor: Napoleon »

Marmik, tylko że nadal nie wyjaśniłeś mi gdzie się rzekomo myliłem, tudzież przypisałem ci to czego nigdy nie napisałeś.
A od tego należałoby zacząć. Zawsze.
Myślę, że to dobra metoda i zamierzam ją stosować.
Kłamstwo to "dobra metoda"? Naprawdę tak uważasz?!
Nawet gdybyś kłamstwo przypisywał mnie (aczkolwiek powtórzę - powinieneś wyjaśnić gdzie i jak) to nie jest to powód do tego, by samemu kłamać. Uważasz, że ja nie zachowuję standardów? To nie zwalnia Ciebie byś tu nie zachowywał.
Ostatnio zmieniony 2021-01-12, 14:18 przez Napoleon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marmik

Napoleon pisze: 2021-01-11, 14:09 Marmik, tylko że nadal nie wyjaśniłeś mi gdzie się rzekomo myliłem, tudzież przypisałem ci to czego nigdy nie napisałeś.
A od tego należałoby zacząć. Zawsze.
Bingo! No to czytaj te ...dzieści stron. Ot tego trzeba zacząć! Zawsze!
Napoleon pisze: 2021-01-11, 14:09To nie zwalnia Ciebie byś tu nie zachowywał.
Masz rację. Dlatego odpuszczę sobie, bo jak sobie przypomnę ten nieszczęsny "incydent" to wiem, że choćby stanął przed Tobą gość w drewniakach z bukietem tulipanów mówiący czystym niderlandzkim to i tak byś udowodnił, że jest rdzennym Aborygenem, a jakby się nie dało to powiedziałbyś "Zaraz, myślałem że rozmawiamy... o homo sapiens ogólnie".

Wiesz co, aż sięgnę do Oscara Wilde'a (łolaboga! homofobiczno-ksenofobniczny katotalib bedzie cytował gieja!), bo pasuje tu jak ulał, choć troszkę dostosuję do sytuacji wstawiając Twój nick w stosownym miejscu:

"Na wszelkim wyróżnieniu fizycznym lub umysłowym ciąży jakiś fatalizm [...] Dlatego brzydcy i głupi są na świecie uprzywilejowani. Mogą żyć wedle woli, albo przyglądać się zabawie. Jeśli nic nie wiedza o zwycięstwach, zaoszczędzono im wrażenia klęski. Żyją tak, jak pragnęlibyśmy żyć wszyscy, cicho, obojętnie i spokojnie. Nie przeszkadzają nikomu i nikt im nie przeszkadza. Ale Ty, Napoleonie, ze swoim umysłem [...] musisz cierpieć za udzielone dary bogów."

Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia w tych powariowanych czasach.
Awatar użytkownika
karol

Post autor: karol »

Błędna teza, dary bogów ubogacają człowieka, a nie skazują na cierpienie ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
szafran

Post autor: szafran »

To jest najbardziej przerażające, że różne osoby mają prawa wyborcze. Niezależnie czy są idiotkami powielającymi propagandę z III Rzeszy czy wierzącymi w spisek Żydów.
Awatar użytkownika
Marmik

karol pisze: 2021-01-11, 17:49 Błędna teza, dary bogów ubogacają człowieka, a nie skazują na cierpienie ;)
No właśnie nie. Żyjąc wśród głupich i maluczkich taki dar to przeważnie cierpienie :mrgreen: .
szafran pisze: 2021-01-11, 18:00 To jest najbardziej przerażające, że różne osoby mają prawa wyborcze.
No tak, ale jakby to ująć... demokracja. Ja tam lubię tę różnorodność, choć czasami straszno, a nie śmieszno.
Jakiś czas temu pewien obrońca demokracji napisał, że marszałek Piłsudski powinien wstać z grobu i zrobić porządek z tym PiSem. Jedno szczęście, że akurat nie jadłem precelka bo bym się zakrztusił ;) .
jogi balboa

Post autor: jogi balboa »

szafran pisze: 2021-01-10, 23:29 No tak. Partyjne zacietrzewienie
Wiesz, ja tu się o sobie dowiedziałem dwuch nowych dla mnie rzeczy:
1. od Piotrów S, Smoczych oparów i Ciebie: że jestem lewakiem.
2. od Napoleona: że jestem prawicowy.
Odetchnąłem z ulgą, bo wychodzi na to że jednak nie jestem za bardzo zboczony w żadną stronę ;)

PS. Jesteś jednak o krok od przywrócenia politykierów na FB. Bo gdy już znudzi ci się udzielanie w Psycholach, to gdzie pójdziesz? Na onet? ;)
Awatar użytkownika
Marmik

A ode mnie się dowiesz, że jesteś shiploverem :P ;)
jogi balboa

Post autor: jogi balboa »

No i popsułeś mi wieczór. Czyli jednak nie jestem normalny :)
Awatar użytkownika
Peperon

Post autor: Peperon »

jogi balboa pisze: 2021-01-11, 21:31 No i popsułeś mi wieczór. Czyli jednak nie jestem normalny :)
Myślę, że Marmik określił Cię jako jak najnormalniejszego faceta.
Mógłbyś to przyjąć jako komplement. ;)
Ja bym tak właśnie zrobił :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
karol

Post autor: karol »

Lewicowy ultra prawicowiec, coś z tym jest. Marmik stanowczo nie jadaj precelków ;) Sam widzisz, że to niebezpieczne ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Napoleon

Bingo! No to czytaj te ...dzieści stron...
To Ty wiesz gdzie rzekomo coś przekręciłem a nie ja. A skoro wiesz, to te 20 stron dla Ciebie to nie jest problem - nie musisz ich czytać. Wystarczy, że napiszesz.
od Napoleona: że jestem prawicowy
:-) Nie przejmuj się zanadto Jogi, bo prawicowość - lewicowość to pojęcia względne. Zawsze odnoszą się do jakiegoś punktu orientacyjnego. Zazwyczaj, w przypadku poglądów, do takiej "średniej". A u nas w Polsce ta "średnia" jest zdecydowanie na prawo niż na Zachodzie (jeżeli weźmiemy "średnią" np. z UE). Więc może i rzeczywiście w Polsce jesteś centrowy (a to ja jestem tym "lewakiem" :wink: ), ale w skali UE to jesteś już bardziej prawica. Takie oceny są zawsze względne.
Natomiast osoby o zapatrywaniach prawicowych prawie zawsze, wszystko to co jest na lewo od nich, określają terminem "lewactwo". To u nich, jak zauważyłem, takie uniwersalne określenie, bardzo pojemne (centrum to w zasadzie dla nich nie istnieje). Więc tym to już się zupełnie nie musisz przejmować :-)
Żyjąc wśród głupich i maluczkich ....
To Lem chyba powiedział, że dopóki nie było internetu to nie wiedział, że na świecie żyje tylu idiotów?
Jeżeli ktoś więc ma trochę oleju w głowie, to już się do tego przystosował. Inaczej by nie przetrwał... :wink:
Awatar użytkownika
Gregski

Post autor: Gregski »

Napoleon pisze: 2021-01-12, 14:29 To Lem chyba powiedział, że dopóki nie było internetu to nie wiedział, że na świecie żyje tylu idiotów?
To jest "urban legend". Lem nigdy tego nie powiedział.
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
Awatar użytkownika
Marmik

Napoleon pisze: 2021-01-12, 14:29To Ty wiesz gdzie rzekomo coś przekręciłem a nie ja. A skoro wiesz, to te 20 stron dla Ciebie to nie jest problem - nie musisz ich czytać. Wystarczy, że napiszesz.
To niezgodne z Twoim od czego trzeba zacząć. A że skupiony na swoich epistołach nie zauważałeś innych spraw to trudno.
Napoleon

To jest "urban legend". Lem nigdy tego nie powiedział.
Może. Nie zamierzam się spierać. Ale ktokolwiek to powiedział, to miał trochę racji... :wink:
To niezgodne z Twoim od czego trzeba zacząć.
Marmik, jeżeli uważam, że mój adwersarz zarzuca mi coś czego nie napisałem lub z czym się nie zgadzam, to to prostuję. Na bieżąco. I wyjaśniam dlaczego. Rzecz banalnie prosta. W ferworze dyskusji można kogoś opacznie zrozumieć, coś pominąć itd. To się zdarza i zdarzyć się może każdemu. Jeżeli jednak ktoś tego nie sygnalizuje, to jak ten, kto coś źle zrozumiał ma wiedzieć, że źle rozumie czyjąś wypowiedź? Tak to się robi. To Ty znasz wątek w którym, jak uważasz, coś źle zrozumiałem. A jeżeli źle zrozumiałem za pierwszym razem, to dlaczego przy "drugim czytaniu" mam to zrozumieć jak należy? Może zrozumiem, ale bardzo prawdopodobne, że nie. Albo wyłapać jakieś niuanse które świadczyłyby o tym, że Cię źle zrozumiałem?
Jeżeli ktoś mnie źle rozumie, to ja się nie obrażam tylko wyjaśniam, że ktoś mnie źle zrozumiał. A "epistoł" się wręcz domagam, bo zbyt lakoniczne wypowiedzi najczęściej do nieporozumień prowadzą. Pisanie "epistoł" to moim zdaniem kwestia szacunku dla dyskutantów - piszę, bo chcę wyjaśnić me stanowisko i uzasadnić je, by nie było nieporozumień, niedomówień. Takie są zasady w środowisku w którym się obracam, nic na to nie poradzę. Jeżeli ktoś odbiera to to inaczej - robi błąd. Co tłumaczę np. teraz. Nic nie stoi według mnie na przeszkodzie, byś Ty to też zrobił.
ODPOWIEDZ