Największy pasazer z niemickich stoczni

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: Marmik, crolick

Piotr S.
Posty: 2044
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Największy pasazer z niemickich stoczni

Post autor: Piotr S. »

11 września w należącej do grupy MV Werften stoczni w Rostocku położono stępkę pierwszego statku wycieczkowego klasy Global-Class dla armatora Dream Cruises. Tym samym rozpoczęła się budowa największego wycieczkowca w historii niemieckich stoczni.
Ciekawostką jest to ,że będzie budowany w dwóch stoczniach , byłej NRD ciekawe czy u nas dalibyśmy radę ? , tak się też zastanawiam ile to sekcji popłynie na pontonach z naszych stoczni na budowę tych jednostek ? więcej po niżej https://portalstoczniowy.pl/wiadomosci/ ... przemyslu/
Piotr S.
Posty: 2044
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Największy pasazer z niemickich stoczni

Post autor: Piotr S. »

Koncern MV Werften ze stoczniami w Meklemburgii-Pomorzu Przednim złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. W ślad za nim zrobiła to stocznia Lloyd w Bremerhaven. Firma MV Werften, z zakładami w Wismarze, Rostocku i Stralsundzie, 10 stycznia złożyła wniosek o upadłość. Kontynuowana będzie na razie działalność stoczni w Wismarze. Firma należy do grupy Genting w Hong Kongu i zatrudnia obecnie prawie 2000 osób.
Według rzecznika MV Werften, w stoczni w Wismarze w 80 procentach ukończony jest już największy na świecie statek wycieczkowy „Global One", firma potrzebuje jednak pomocy finansowej, aby dokończyć budowę. Ostatnio mówiono o kwocie 600 mln euro, która jest na to potrzebna.
https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpo ... d=msedgntp
Wycieczkowiec „Global One" to drugi co do wielkości typ statku pasażerskiego łącznie miało być ich 3 sztuki ,a tu nagle taka kicha krytykowany jest rząd federalny za brak pomocy, swoją drogą stan zaawansowania tej jednostki to 80% kosztowne te bankructwo , ciekawe co dalej kto przejmie i dokończy ten projekt ? ,a tak swoją drogą czy rozreklamowana Remontowa dały by radę sprostać takiemu zadaniu i dokończyć budowę ? tej pierwszej jednostki .
Wojciech Łabuć
Posty: 551
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: Największy pasazer z niemickich stoczni

Post autor: Wojciech Łabuć »

Trochę więcej informacji:

ODPOWIEDZ